Рецензии «Григорій Сковорода – дітям»

• "Григорій Сковорода "Дітям"
    masha.chekareva Чекарёва , 24 июня 2018 г.
    Чи може філософський твір бути адаптованим до дитячого сприйняття? Звісно, може, якщо подати інформацію про серйозні речі у формі байки, як це робив видатний український письменник і філософ Григорій Сковорода.
    Чи не найвідомішою байкою цього автора є байка "Бджола і шершень", яка до речі навіть вивчається у школі. Дана байка представляє собою діалог Бджоли і Шершня. Ледачий Шершень намагається довести своїй працелюбній знайомій, що постійне збирання меду - це безглуздий і нудний процес, однак Бджола заперечує йому, кажучи, що отримує від своєї праці задоволення. Шершень представляє собою узагальнений образ ледачих людей, які звикли жити крадіжками чужого
    майна і існують лише для того, щоб їсти і пити. Такі люди, не бажаючи працювати, користуються плодами чужої праці і не приносять жодної користі суспільству. Бджола навпаки являється втіленням типу людей, які зрозуміли своє призначення в цьому світі і отримують задоволення від своєї роботи. Такий спосіб життя автор схвалює, а от образ Шершня викликає в нього лише презирство і засудження.
    Рекомендую кожному познайомитися з творчістю Григорія Сковороди, а зокрема з його байками, які будуть зрозумілі, як дорослим, так і маленьким читачам.