Рецензии «Гарна мова - одним словом»

• Вишукана українська мова
    Наталья Пишняк, 11 февраля 2017 г.
    Ви знаєте, коли я прочитала вперше анотацію до книги, на хвилину задумалась, потім знову перечитала ці пару абзаців, але вже в голос і з інтонацією. Ще пару хвилин по тому залишався на душі чудовий присмак незвичайниї почуттів, суміші подиву й задоволення. Речення розтікаються з грайливого струмочка в повноводні, сильні потоки ідей та намірів.Душа сповнилась гордістю за рідну мову, за її надзвичайну красу. До чого всі ці яскраві образи та фантазіх? Я читала текст своєю рідною мовою, але кожне слово, закінчення, префікс, суфікс в тексті поєднанні в надзвичайну комбінацію, з”явилось відчуття, що я потрапила в світ іноземної, незвіданної мови, але сердце ж знає, що це вона - рідна українська мова. Захоплення викликають вдалі приклади, звороти, поєднання й незвичайне використання слів.
    В школі, на Полтавщині, ми вивчали або суху пострадянську мову навчальних посібників або твори письменників, що жили в минулих сторіччях, або в часи “совєтов”.
    Зараз же ми щасливі спостерігати розвитку нової, смачної, живої української мови. Я дуже рада, що такі молоді, сучасні автори як Тарас Береза докладають зусиль й публікують словники, книги з вишуканої української мови. В книзі ми знаходимо багато цікавих прикладів та пояснення правильності вживання слів.
    Я знаю в ідеалі англійську мовута добре розмовляю німецькою мововю. Моя російська мова відноситься до катигорії “російська українських великих міст”. Вдячна видавництву Априорі та автору за можливість вдосконалити та збагатити свою рідну, кохану українську.
  • Книга, для мовознавців та просто для тих, хто бажає збагатити свій словниковий запас
    Олександр Шкурей, 9 июня 2018 г.
    Це ще один словник, який у своєму змісті має чимало висловів, які допоможуть Вам збагатити свій словниковий запас та відповідно розширити свій мовленнєвий об’єм. Ця книжечка доволі невелика, взяти із собою її у подорож чи в міні-тріп) Вона доволі легка і мініатюрна, а тому не додасть вам великої ваги і не займе половину сумки) Вона оформлена у доволі цікаву обкладинку – тверду із фоном червоного кольору, на якому є вибірки-вислови з самої книги.

В самому змісті є буквенний роздільник, потім структура самого словника виглядає примірно так: «вислів/фразеологізм-його значення-короткий витяг із художнього твору і посилання на твір, автора та сторінку з твору, де був взятий витяг». Крім того, в кінці подано список опрацьованих автором джерел, що лише вказує на титанічні зусилля, які доклав Т. Береза при написанні цього словника. В цілому, в цього словника є все необхідне – простий дизайн, максимум корисного змісту і практики. При тому, вам не буде коли засумувати, оскільки в ньому зібрано більше 600 витягів з художніх творів різного плану. Варто зазначити, що даний словник прекрасно буде виконувати свою функцію – привчити використовувати вирази у побуті, спілкуванні із співрозмовниками тощо. Він неодмінно знадобиться мовознавцям, бо полегшуватиме їх роботу. Я неодмінно рекомендую вам придбати книгу!
  • Українською смачніше!
    Світлана , 10 февраля 2018 г.
    «Гарна мова одним словом» - це словник «смачних» українських слів. Він побудований по принципу звичного нам словника: слово та приклад його вживання. Але визначною рисою є те, що в дужках до кожного слова написано замість якого слова або словосполучення його слід вживати (кліше, русизмів, суржику або запозичених з інших мов слів).

Читається буквально на одному диханні, але я впевнена, що повертатимусь до цієї книги ще багато разів. Вона однозначно збагатила мій словниковий запас і я неодмінно використовуватиму нові слова у повсякденному спілкуванні. Вважаю, що ця книга буде незамінним помічником для школярів та студентів при написанні творів з української мови, а також для дорослих, які хочуть розмовляти гарно та правильно українською мовою.

Тільки отримавши книгу і гортаючи її, з кожним словом захотілось читати його вголос, почути звучання та смакувати його. Настільки гарно підібрані як слова, так і приклади до них.

Слід відзначити, що автор провів грандіозні дослідження української мови, адже в списку опрацьованих джерел майже 500 позицій! До речі, переглядаючи список джерел, виокремила для себе декілька, які неодмінно слід прочитати.

Я повністю згодна з Тарасом Березою, що «Разом із Незалежністю України, здобуваємо і мовну незалежність».