Рецензии «Физика без формул»

• Рівноцінний баланс між науковими фактами і доступністю їх викладу
    Міла, 23 сентября 2018 г.
    Чудовий автор і популяризатор науки Олександр Леонович доступно розповідає школярам про атоми і молекули, стани речовин та їх походження, кванти й магнітні поля, звукові хвилі, електрику та багато-багато іншого, що проходять в школі, і що зустрічається вже в дорослому житті (тому книга на замітку всім небайдужим).
    Виклад матеріалу у автора дуже легкий, цікавий та образний для сприйняття. І найголовніше те, що він реально пробуджує інтерес до фізики: ти не просто читаєш книгу, а розумієш, робиш висновки, хочеш відшукати нові факти. За це автору велике спасибі!
    Видання складається з п'яти розділів. Кожна частина відповідає цікавинкам свого «світу» - тепла, електрики, магнетизму, світла та ін. Класно розписані окремі явища фізики, хімії, біології та астрономії. Зокрема, про вічні двигуни й подорожі на Місяць, про кристали-хамелеони, сонячні батареї, та про те, як жили динозаври, чому вода в морі солона, скільки сузір'їв на небі і т.д.
    Книга прекрасно підійде для тих, хто боїться формул, безглуздої нудної теорії, але любить вирішувати веселі завдання та креативні головоломки, розгадувати загадки і постійно щось досліджувати. Насправді, читати цей підручник буде цікаво не лише дітям шкільного віку, але й дорослим.
    Зрозуміла мова, стислий виклад головної інформації з наочними прикладами та кумедні чорно-білі ілюстрації - все це вартує найвищої оцінки. Особисто мені було цікаво читати про вчених, та їх життєву дорогу, короткі біографічні довідки, що йдуть поруч з поняттями науки. Вважаю, саме такою має бути науково-популярна література для школярів. З нею набагато легше почати говорити з наукою «на ти».