Рецензии «Еволюція грошей. Фінансова історія світу»

• Історія через призму фінансів
    Юрій Пацук, 27 июля 2018 г.
    Не будучи спеціалістом у цій сфері, не можу належно оцінити змістовність і важливість цієї книги Ніла Фергюсона з точки зору фінансистів, економістів, банкірів, а також її корисність для такої категорії читачів.
    Але з точки зору історичної і пізнавальної вважаю «Еволюцію грошей» достатньо інформативною і цікавою. Бо ще не доводилося читати книги з історії людської цивілізації, змальованої через призму розвитку і функціонування фінансово-банківської сфери, ринку цінних паперів та страхування.
    Цікаві історичні матеріали про фінансові справи і надзвичайний вплив на добу Відродження родини Медічі, про злет родини Ротшильдів за рахунок фінансових спекуляцій ще за доби Наполеонівських війн, про становлення і панування Голландської Ост-Індійської компанії, про перші фінансові бульбашки 300-літньої давнини на прикладі афери з акціями Індійської (Міссісіпської) компанії, про перший страховий фонд, придуманий шотландськими священиками Вебстером і Волласом.
    Про два сусідніх «чуда»: економічного росту Чилі за часів Піночета та деградації Аргентини протягом ХХ ст. від однієї з найбагатших країн світу до дефолту; про те, чи є інвестиції в нерухомість такими вже вигідними і надійними; про те, що надійніше у грі на фінансових ринках: формули і розрахунки математичних геніїв чи інтуїція Джорджа Сороса.
    Одним словом, історія такої собі фінансової алхімії, розкриття таємниці образного фінансового «філософського каменя», коли, за висловом одного з першопрохідців у цій сфері Джона Ло, «золото можна робити з паперу».
  • Все про гроші
    vasiLIT , 7 мая 2018 г.
    Перед читачами дуже інформативна та переконлива книга про історію та потребу людей в грошах. Не зважаючи на те, що автора часто називають зухвалим та зарозумілим, а також багато хто звинувачує його в суб'єктивних оцінках, мені книга дуже сподобалася. Ця робота є ретельним і всебічним переглядом та систематизацією різних етапів, що відбулися в історії розвитку грошей. Немає ніяких сумнівів у тому, що сучасний світ, як ми знаємо, не існував би без стимулюючої дії грошей. Як автор стверджує, стимуляція однозначна: вона може бути як позитивною, так і негативною. Як приклад, він наводить приклади великих злетів та падінь у формі фінансових підйомів та великих економічних криз. Книга написана не легкою, але достатньо зрозумілою мовою, тому не потрібно від неї лякатися, вона не має енциклопедичного характеру. Як і більшість учасників широкої громадськості, взагалі, я не був зацікавлений у фінансовій історії, вважаючи її складною, нудною і сухою. Ця книга показала мені іншу сторону цієї науки. У цій книзі описано розвиток сучасної фінансово-банківської системи від зародження грошей до їхнього сучасного рівня розвитку. Оформлення дуже якісне, папір цупкий, переклад чудовий. Рекомендую всім читачам!