Рецензии «Етикет. Школа пані Фреймут»

• Гідна книга
    Анастасия , 18 июля 2018 г.
    Етикет - це тема дуже глибока та широка. Різні країни, різні правила, але щось лишається незмінним. Етикет в книзі Ольги Фреймут розглядається, як універсальні правила, які допомагають зберігати гідність по життю.
    "Етикет. Школа пані Фреймут" - це доступна книга з доступними порадами. На моє здивування тут не було жодних пафосних цитат, не було води на купу сторінок. Була лише красива іронія. Книга читабельна, книга корисна. Особисто я виписувала багато порад і фрагментів книги. Деякі навіть повісила собі на робочому столі. Бо розглядаю їх як мотивацію по покращенню себе.
    Я раджу читати цю книгу і подібні, бо це крок на зустріч новому, вдосконаленому життю, яке створити дуже легко.
    Особливий бонус книги - це почуття гамору авторки! Мені подобається, яку міру самоіронії, самокритики вона описує. Вважаю, що така відвертість та чесність і зробила книгу цінною. На мій погляд, це не рекламна книга, а книга з глибоким сенсом та внутрішньою глибиною. Щиро вдячна долі, що наштовхнулась на цю книгу тут, на сайті. І вирішила замовити. Не пошкодувала жодної секунди.
  • Пані Фреймут
    Даша Карайко , 5 сентября 2018 г.
    Моя рецензія буде дуже позитивною. Книга мені сподобалося бо вона своєрідний еталон серед подібних книг.
    Не можу сказати нічого поганого про роботу пані Фреймут. Вона з іронією описує базові поняття етикету. Єдине зауваження щодо того, що книга адресовано виключно жінками. Не вистачило цієї краплини універсальності. Мені повезло, що я жінка і тому сприйняла цю книгу дуже адресно. Більше ніж впевнена, що авторка дуже традиційно налаштована жіночка, яка в хорошому сенсі займається пропагандою культури, етикету та правильного виховання. Недарма кажу про виховання. Думаю, цей посібник може стати хорошою книгою для молодої леді. Точно стане в нагоді в процесі виховання гідної людини. Сподобалось також те, що процес подачі інформації в цій книзі в ігровому форматі. Нема сухого тексту, нема непродуманих абзаців, нема абстрактних формулювань. Все дуже живо та реалістично. Саме з ці переваги, я змогла оцінити книгу дуже позитивно та сміливо раджу її всім, хто не забуває про норми виховання, а також про важливість етики в нашому світі.
  • Варта читання
    Profunnya , 27 августа 2018 г.
    Насправді від книжки "Школа пані Фреймут" очікувала зовсім іншого. Очікувала, що там має бути якийсь чіткий сухий набір правил поводження, рекомендації як триматися за столом, як привально "плямкати" і т.д. - як не дивно, але таке захотілося почитати, бо авторкою є Оля Фреймут (талановита, цілеспрямована та яскрава персона). Книжка виявилася не такою, але те що там виявилося не розчарувало. Книжка поділена на тематичні розділи, що відповідають сферам життя. У кожному розділі набір тез з лаконічними порадами, іноді підкріпленими прикладами з життя. Книжка просякнена іронією і гумором. Після того як прочитав цю книжку, розумієш, що усі стикаються з однаковими проблемами, от тіки відносяться і вирішують їх по різному.
    Стиль написання дуже жвавий, починаючи читати неможливо відірватися. За рахунок того, що книжка не дуже велика - легко прочитати за один вечір. Ще сподобалося, що вона написана українською мовою (з львівським присмаком).
    Можливо вона мені гарно потрапила під настрій, можливо справа в подачі і атмосфері яку створила книжка.
    Кілька корисних порад собі занотувала.
  • Індивідуальний рецепт до власного життя
    Л Д, 16 августа 2018 г.
    Пані Фреймут привернула мою увагу, коли ревізувала - прискіпливо та назагал - ресторани, каварні, готелі та ін. Мені подобалась її елегантна манера виявляння правди та відкривання очей потенційних відвідувальників та споживальників.

Новина про ще один бік - творчий - пані Фреймут мене спершу спантеличив, проте згодом зацікавив. Але мова не про першу книжку (дитячу про вампіренятка) її видавництва SNOWDROP, а про цілком серйозну та дорослу. Назва її проста - ЕТИКЕТ. Налаштовує читальників на "розмову про правила та їх непорушне дотримання", проте ще з обкладинки книжка змінює очікуване враження.

Обкладинка цупка і тканинна: небесного кольору. Береш у руки і відразу поринаєш у затишок. Папір цупкий, кремового кольору, літери блакитні. Галицькі діалектизми прикрашають сам текст та надихають не тільки читати далі, але й розширювати власний лексикон (так мову необхідно застосувувати щомиті!). У тексті 7 параграфів, авторками яких є Ольга Фреймут (1-5), експерт з етикету Наталя Адаменко (6), упорядник тексту Інна Корнелюк (7). Окремого слова подяки варті ілюстрації від Ольги Бартиш-Коломак. Текст написаний легко та іронічно-правдиво про життєві ситуації, кожну з яких необхідно подолати та лишитися при здоровому глузді. Це не феміністичний заклик, а надзвичайно тонка спроба заохотити бути собою: пані має дотримуватися норм, проте іноді у кожне правило можна додати свого власного присмаку (§2/Образ. Панянка та апетити: 6); пані знає міру у всьому; пані скромна та ін. Ожіночнішання необхідне, оскільки на роботі ми вимушено перетворені на пацанок, які постійно тримають удар і готові до усього. Але...

Можна ж інакше: по-домашньому - тепло та елегантно. Сукня і розум ("Що найсексуальніше в жінці? 1. Розум. І все."), вечеря у колі родичів, самоконтроль та посмішка. Іронія та спокій - єдине допоміжне у будь-якій ситуації (і коли спізнюєшся, і коли панчоха раптово продірявилася, і коли очікуване справдилося, і коли щось згубилося - все не просто так).

Післясмак: хочу бути інакшою - тендітнішою, жіночнішою, панянкою.

Чи варто читати? Так!

Кому порадити? 1) Пацанкам-трудоголікам, котрі мають орієнтири "я сама усе зроблю за усіх" та "особисте - це не для мене"; 2) емоційним паніям; 3) розгубленим; 4) кожній дівчині та жінці, аби бути самою собою. Будьте найліпшою і зустрінете омріяне.

Дякую за можливість прочитати та здійснювати перетворення.
  • Контраст внешности и содержания
    Оксана , 27 августа 2018 г.
    Ольга Фреймут очень нравилась мне в роли ведущей телепередачи Ревизор. Смотрела с удовольствием все выпуски благодаря искрометному юмору, очарованию и чувству стиля ведущей. Поэтому и книгу купила не раздумывая. К сожалению, книга разочаровала меня чуть более чем полностью. Она красива и элегантна: приятная кремовая бумага, пастельно-голубая обложка, милая ленточка-закладка. Такую книгу приятно достать из сумочки, но... не более. Наполнение совершенно не соответствует ни обложке, ни моим ожиданиям. Все советы и рекомендации, которые адекватны и разумны, уже давно были известны до того, как я распрощалась со ста пятидесятью гривнами - это прописные истины, писать о том, что неприлично жевать с открытым ртом равносильно утверждению, что Земля круглая - она то круглая, не подумайте, но это уже несколько веков как не новость. Те же постулаты, что авторские, от Фреймут, ничего, кроме недоумения не вызывают. Если живая Оля с телеэкрана всегда стимулировала лично меня следить за питанием, не тянуть каку в рот, то Оля на бумаге вызывает опасение и отторжение, что-то есть нездоровое в этой борьбе с едой.
    Неприятное послевкусие оставляет зацикленность автора на социальном статусе, который на Украине отнюдь не является показателем ни ума, ни интеллигентности, ни моральных качеств человека. "Мужчинчик в трениках из плацкарта" скорее может вести себя как джентльмен, чем быдло на джипе, в чем я сама не раз убеждалась - сколько таких "мужчинчиков в трениках" помогали мне поднести/опустить/поднять чемодан, не дожидаясь даже просьбы с моей стороны, обычные заробитчане в плацкарте, да. Смешно рекомендовать женщинам не экономить на себе. Если женщина поставлена в условия, в которых она вынуждена экономить, неужели она станет экономить на детях? Думаю, и сама Ольга не стала бы. Другое дело, что ей не нужно, и гордость, переполняющая ее за свою self-madeness, периодически выплескивается на читателя.
    Ну, и наконец, разбилась моя надежда донести до дочери-подростка мысль о том, как это важно, быть леди. Я так надеялась, что книга ее вдохновит. Но ее вердикт был таков: "Лучше быть гопником, чем такой пафосной фальшивкой". Пришлось срочно реанимировать ситуацию изучением биографии Великой Княгини Елизаветы Федоровны. С этим справились.
    Немного скучаю по ста пятидесяти гривнам - нам было хорошо вместе.
  • Книга "Етикет" - моє розчарування?
    Наталия Носаченко, 14 августа 2018 г.
    Ольга Фреймут - неймовірна жінка, яка встигла підкорити всю Україну непідробною харизмою, щирістю, професіоналізмом та витонченим смаком. Тому не дивує той факт, що вона стала взірцем для багатьох панянок нашої країни, та і не тільки.
    Книга "Етикет" Ольги Фреймут відразу привернула шалену увагу її прихильників та мене в тому числі. Вона манила до себе якісним оформленням та чарівним за красою виданням, до того ж і своїм наповненням теж, що приправлений особливим за стилем гумором авторки.
    Проте, втамувавши свою цікавість та прочитавши книгу за проміжок часу, який охопив менше години я вже тверезо оцінила дану роботу і в мене сформувалась наступна суб'єктивна думка: як на мене, то за таку ціну я могла б купити книгу, що принесла б мені більше емоцій та користі від прочитання, загалом. Можливо в мені говорить моя заощадливість та раціоналізм, але нічого з собою зробити я не можу. Я розумію, що формат даної книги був обумовлений з самого початку, і це теж зацікавлювало, проте... щось в мене не склалося з тим, що очікувалось, і тим враженням, що я отримала в результаті. На жаль.
  • Бути Жінкою!
    Елена , 21 июня 2018 г.
    На мій погляд, нічого провокаційного книга пані Фреймут не містить. Чи то проблема у тому, що багато жінок просто забувають, що значить бути жінкою? Одні, забувають, приховують Богом дану жіночу чарівність та силу за діловим костюмом, інші - за домашнім халатом та приготуванням борщу. Може тому, що таких забувкуватих жінок з кожним роком стає більше, а разом з ними, чи то ледачих, чи то жіноподібних чоловіків стає все більше, милу книгу про те, як не забувати бути жінкою, бути панною, і називають провокаційною? Для мене, це питання залишається відкритим.

Разом з тим, книга видалася чудовою. Я не фанатка пані Фреймут, не дивлюсь її шоу, проте мене захоплює її стиль, її працьовитість, її жіночність. Це все надихає, як і її книга про етикет. Книга містить позиції авторки щодо того, як поводитися у різних життєвих ситуаціях, наприклад: як правильно депресувати, плакати, подорожувати, якою бути в стосунках з дітьми, як гарно виглядати та приховати невеликі статки, та навіть, поради про те, як вийти заміж. Все це в притаманній їй іронічній, жартівливій манері. Також книга містить Урок традиційного етикету від пані Адаменко. На мій погляд, це книга, яка має на меті достукатися до сучасних жінок, нагадати їм, що значить бути панянкою, оточувати себе приємними не тільки речами, а й дуками.

Є в мене й одне застереження, книга містить декілька рекламних посилань, наприклад, на приватний пологовий будинок. Розумію, що це було з добрих намірів. Однак, застерегти вибагливу аудиторію, необхідно. Як і наголосити, що книгою треба надихатися, для того їх, книжки, і пишуть, а не слідувати невідступно, як інструкцією з користування... життям.

З приводу оформлення - воно чудове! Тверда тканинна палітурка, якісні щільні аркуші кольору слонової кістки (не білосніжні), а тест та ілюстрації блакитного кольору. Текст приємного для читання розміру. До речі, книга взагалі легко читається і може стати дуже приємним подарунком, особливо для прихильників пані Фреймут.
  • Етикет. Школа пані Фреймут
    Владислава , 21 июня 2018 г.
    Нова книжка Ольги Фреймут стала справжнім хітом на Книжковому арсеналі. Легка до прочитання, сповнена гумористичних висловів та влучних висловлювань щодо життєвої позиції. Багато порад можуть стати новими для читача, хоча більшість правил етикету відомі переважній кількості. Поради від Наталі Адаменко надають змогу по-новому поглянути на "застарілі" правила поведінки. Варто відзначити розділ, що акцентує увагу на зовнішньому вигляді жінки в сучасному світі, особливо момент описання ситуації, що ж саме відрізняє жінку від пацанки. Також використано багато діалектизмів, які прикрашають текст своєю неповторністю.
    "Поєднуйте мільйони справ одночасно. Учитеся в університеті, слухайте лекції в неті, качайте звивини і прес. Якщо хочеться, працюйте президентом країни і сміливо вагітнійте. Маєте на все одне життя. Єдине. Ви ж не хочете на старості залишитися з котом на колінах…"
    Цитата чітко окреслює позицію авторки щодо того, як варто жити: треба займатися собою, завжди, у будь-якій ситуації ставати краще, але ніколи не забувати про родину, своїх рідних та близьких і в жодному разі не віддавати їх, як жертву.
  • Читати всім!
    Stasya Nazarenko, 2 июля 2018 г.
    Книга "Етикет. Школа пані Фреймут" однозначно варта уваги! Вона розриває шаблони. Тож її і "розривають" на цитати.
    Книгарні нині просто завалені різноманітними творами про правила поведінки та справжню жіночність і вказівками, як не зганьбитись у пристойному товаристві. Це вже нікого не дивує. Навіть сучасних дітей змалку привчають їсти ножем і виделкою.... А от самоіронії і здоровому гумору не вчать, на жаль, ніде. Ну хіба що тепер у цій книзі. Вона ж бо написана як для себе. "Існує етикет для всіх, а це – особисті правила, які вигадує і порушує Фреймут... Читайте так, як дивитеся на картини Дега, щоб після споглядання його "Танцкласу" хотілося займатися не балетом, а коханням",- не даремно наголошує ведуча.
    + укотре маємо змогу переконатися, що вишукане і водночас стримане оформлення у небесно-блакитному кольорі виглядає гідно і аж ніяк не поступається строкатим різнобарвним колегам на полиці.
    Цей "Етикет" не залишить байдужим жодного читача, що якнайкраще свідчить про письменницьку майстерність і актуальність літературного творіння. Тож насолоджуйтесь!
    П.С. Краще прочитати одну книгу, ніж купу рецензій;)