Рецензии «Джордж і таємний ключ до Всесвіту»

• Джордж і таємний ключ до Всесвіту
    Тамара Ивашко, 15 сентября 2016 г.
    Если вы еще не знаете как привить любовь ребенка к науке, то ответ перед вами — это книга «Джордж і таємний ключ до Всесвіту» Люси с Стивена Хокингов. Люси Хокинг — дочь знаменитого британского физика Стивена Хокинга, который, к тому, в последние годы активно занимается популяризацией науки. В этом плане дочь решила не отставать от отца и тоже издала книгу о космосе, только для детей.

В последнее время у меня возникала проблема с выбором познавательной литературы для сына. В какой-то момент энциклопедии, какими бы яркими они не были, уже перестали интересовать ребенка и мне хотелось найти что-то, что сможет его заинтересовать и чтобы книга была непременно познавательной (с художественной литературой, к счастью, у нас проблем нет). И вот мимо этой книги никак нельзя была пройти, потому что здесь есть всё, даже... сюжет.

Удивительным образом Хокингам удалось поместить под одной обложкой множество интереснейших фактов о звездах, планетах, физике и о космосе в целом вместе с увлекательной историей о мальчике Джордже — обычном мальчике, у которого проблемы с одноклассниками и недопонимание с родителями-вегетарианцами (очень занятная тема на страницах детской книги, кстати).

Написано всё не без юмора — очень милого и детского.
    Помимо космоса была затронута немного тема экологии — тоже всё еще актуальная в наши дни.
    Оформление без сомнений на высоте! Здесь есть и оригинальные иллюстрации от Аграфки, и наглядные фотографии со спутников.
    А еще бонус: на некоторых страницах есть серые кружочки, которые можно стереть монеткой (скретч-карточки). Что там — узнайте сами, но это будет интересно, гарантирую!

«Таємний ключ до Всесвіту» только первая книга из четырех о приключениях Джорджа и Старый Лев взялся за издание всех книг серии! Я искренне восторгаюсь подобными инициативами даже несмотря на то, что украинские детки смогли познакомиться с Джорджем аж спустя десять лет после издания на английском. Но тенденция похвальная и мы с нетерпением будем ждать пополнения для нашей библиотеки)
  • Джордж і таємний ключ до Всесвіту
    Ирина Афонина, 23 октября 2016 г.
    Дуже гарна книга. Придбала її для своєї дев'ятирічної доньки. Коли замовляла - були побоювання, що книга нудна для дівчинки, але марно. Книга виявилась надзвичайно цікавою! Донька її просто проковтнула! В центрі сюжету - історія про пригоди хлопчика, написана з урахуванням всіх дитячих приколів середнього шкільного віку, захоплююче і з гумором. Також у книзі подано багато цікавої наукової інформації у доступній для дитячого сприйняття формі, зібрана чудова підбірка фотоархівів з космічними фактами. Отже, книгу вирішено перечитати вдруге, а це про щось каже!
  • Мандруючи Всесвітом верхи на астероїді!
    Сергей , 14 сентября 2016 г.
    Суперова книжка з абсолютно чудернацькою дитячою назвою! Написана серйозним вченим, знаменитим популяризатором астрономії та фізики. Завдяки її «Короткій історії часу», навіть такий злісний гуманітарій як я зміг отримати чітке уявлення про суть фізичних явищ, чорні діри та еволюцію Всесвіту. Тому, коли побачив прізвище на обкладинці дитячої книжки, купив з метою «провести диверсію» та підсунути своїй десятирічній дівчинці, що читає виключно «про відьом, чарівників та іншу нечисть». І не прогадав. Дочка в книжку просто закохалася, замусолила мало не до дірок. Навіть коли задали твір про улюблений літературний твір, то замість передбачуваного есе про Гарі Понтера, Мала написала хвалебну оду Люсі))). Та ще й однокласників заразила. Я такого ефекту не очікував.

Автор - воістину, талановита людина - так спритно перемішати наукові факти з запаморочливими пригодами - це треба примудритися. Наочність та факти затьмарюють будь-які недоліки типу простенького сюжету з наївними діалогами. Красиві ілюстрації, зрозумілі пояснення, якісний папір та друк. Не нудний підручник, але й не казочка-вигадка. Звичайно ж, дещо з того, що є в книзі, я колись вчив у школі, але то була нудна та незрозуміла фізика, а це найцікавіша пригода, яку порівняти я можу, ну, хіба-що з «нестайківськими» авантюрами.

Окремі сторінки видання - це фото комет, астероїдів і навіть тієї самої чорної діри, а також ненав'язливий міні-довідник про космос. Тобто, не любиш ти всякі цифри, статистику, то можеш і не дивитися, а якщо навпаки, цікавість тягне дізнатися ще більше - будь ласка! Гарний початок знайомства з книжками Гокінга. Дуже радий бачити якісні та потрібні книжки, нарешті, в українському перекладі. До речі, ще один приємний бонус - виявляється, якщо потерти копійкою срібні планети на обкладинці, можна знайти справжній скарб! Спасибі авторам за задум - це круто! Щодо мінусів - то я їх, особисто, не побачив.
  • Джордж і таємний ключ до Всесвіту
    wadik1 , 27 ноября 2016 г.
    "Джорж і таємний ключ до Всесвіту - цікава розважальна книжка про пригоди хлопчика на ім'я Джордж, сина активістів. Він зустрічає науковця Еріка та його дочку Енні, нових сусідів, які розповідають йому багато нового про всесвіт і показують йому "Космос" за допомогою свого супер комп'ютера, здатного выдправляти їх у космос. Книжка написана зрозумілою мовою, перекладена гарно, читається легко та швидко. Це не нудна Енциклопедія, а жвава історія, хоча наукових фактів там теж багато - про космос, про землю, про сонце і т.д.,і т.п.

"Джорж і таємний ключ до Всесвіту" розрахована на допитливих підлітків, але вмыщує цікаві відомості про всесвіт і для більшості дорослих. Книжка гарно оформлена, з можливістю потерти та знайти малюночки (як в лотереї). Хоча скретч картинки рекомендую зтирати дуууже обережно, вони так погано зтираються, трохи сильніше натиснеш і рветься малюнок під скретчем. Несподіваний, недорогий та корисний подарунок будь-якому підлітку, який вже все має та не цікавиться іграшками.
  • " КОСМОС" - двері до всесвіту
    Іван Лучкань, 6 октября 2018 г.
    Цього літа, наші дівчатка проявили неабиякий інтерес до всього, що хоч якось пов'язане з космосом. Їм трохи за 7. Ми купували журнали, дивилися мультики з циклу "Цікава наука", навіть фільм " Як створити планету за 5 хвилин" переглянули, а ще прочитали кілька енциклопедій, які знайшли в бібліотеці. Та справжньою знахідкою стала книжка ДЖОРДЖ Люсі та Стівена Гокінга.
    З першої сторінки нас зацікавив кабанчик Фредді. Одразу стало зрозуміло, що це буде не нудна історія.
    Джордж, звичайний хлопчик, який має нескінченну кількість запитань, особливо, його цікавить всесвіт. Але батьки не поспішають допомогти йому отримати відповіді. Пояснюючи, що на все свій час. Крім того, піклуючись про екологічний стан планети, родина хлопчика не користується сучасною технікою. Тож він позбавлений навіть комп'ютера.
    Та завдяки бешкетнику Фредді незабаром все зміниться...
    Читаючи "ДЖОРДЖА і таємний ключ до всесвіту", ми не лише занурилися в фантастичні пригоди, а й помандрували справжнім всесвітом. З планети на планету, побували на кометі, на місяці, навіть потрапили в чорну діру. Тут поєднано фантастику з реальними науковими дослідженнями і фактами. Картину чудово доповнюють фото та гарні ілюстрації Гаррі Парсонза.
    Книжка і для мене стала справжнім відкриттям. Читав з задоволенням. Тому вже завтра почнемо читати наступну частину.
  • Цікаво про науку
    Світлана Загора, 24 сентября 2018 г.
    «Джордж і таємний ключ до Всесвіту» - книга геніального фізика Стівена Гокінга та його доньки Люсі. І вони запрошують нас, читачів, у неймовірну мандрівку Всесвітом верхи на астероїді..
    Так нас намагаються захопити до читання цієї книги. Вона розрахована для дітей середнього шкільного віку. Але і дорослим буде цікаво. Адже, крім захопливої розповіді про хлопчика Джорджа, тут є і наукові факти, і космічні фотоархіви на яких зображені планети, зорі, супутники і Всесвіт в цілому.
    Отже, Джордж випадково потрапив до сусідського саду і з того моменту в його житті почалися карколомні та неймовірні пригоди. Він дізнається про існування суперкомп'ютера, який вміє розмовляти та набагато розумніший від деяких людей, знаходить справжніх друзів. І навіть трапляється таке, що хлопчакові потрібно врятувати свого нового друга із чорної діри..
    Книга розкриває найцікавіші загадки Всесвіту, де весела вигадка переплітається із науковими фактами.
    Якщо чесно, то я не любителька книг про науку. Рідко мене щось подібне захоплює. Але в цій книзі все написано доступно та цікаво. Тому вона ідеально підійде для дітей, які тільки починають цікавитися Всесвітом та космосом. Рекомендую.
  • Захоплива мандрівка Всесвітом
    Катя Гавриш, 1 июня 2018 г.
    Я гуманітарій до мозку кісток, це правда, але астрономію в школі любила (і навіть знала колись більше парочки головних сузір’їв). Тому серія книг про пригоди Джорджа — не тільки дитяча, мені-от вона прекрасно підійшла теж). Тим паче, якщо у них такий знаменитий автор — сам Стівен Ґокінг з донькою!

Книги дуже грамотно побудовані: крім звичайних пригод, котрі будуть цікаві дітлахам, тут ще також багато наукових фактів (в тому числі — останніх наукових теорій), поданих просто, а головне — цікаво! З кожною книгою ці факти ускладнюються, і якщо в першій ви читатимете про загальні космічні принципи, то уже в третій познайомитеся з Теорією всього. А ще тут є кольорові фото різних об’єктів у космосі, а вже одне це дуже цікаво розглядати.

Перша книга — "Джордж і таємний ключ до Всесвіту" — це своєрідний ввід до серії, хоча без пригод не обійшлося, звісно. Джордж — звичайний хлопчик, котрий живе в не дуже звичайній родині: його батьки — активісти захисту природи, тому їдять вони лише екологічно чисту їжу, зневажають науку і технології, і у них немає навіть телефону, не кажучи вже про комп’ютер і інтернет. Зате у Джорджа є кабанчик Фредді, завдяки котрому він і знайомиться зі своїми новими сусідами — дівчинкою Енні та її батьком Еріком, геніальним фізиком (підозрюю, Ерік частково списаний з пана Стівена, але що вже там)). У Еріка є суперкомп’ютер Космос, котрий дає змогу мандрувати у будь-який куточок Всесвіту. Чим, звісно, дітлахи і займаються, доки ніхто не бачить (не забувши про скафандри). Завдяки цій книзі можна дійсно полюбити фізику і надихнутися досліджувати нові й незвідані куточки Всесвіту.
  • Круто!!!
    Світлана , 20 мая 2018 г.
    Люсі Гокінґ, Стівен Гокінґ "Джордж і таємний ключ до Всесвіту"
    Це тільки я можу читати ззаду наперед. Спочатку познайомилися з третьою книгою про Джорджа, а тепер от час першої прийшов. Маю надію, що далі вже читатимемо за порядком.
    Ну що я можу сказати, це таки круто. Взагалі я безмежно щаслива, що є література такого плану. Не лише про Космос, а взагалі, яка б доступно пояснювала складне, яка б не відбивала охоту до навчання, а, навпаки, спонукала до пошуків та нових знань. Причому доступність полягає не в простеньких фактах, а в продуманому поясненні таки складних для розуміння моментів.
    Визнаю, Космос-це таки те, що манить, цікавить, інтригує. Це те, що пов'язує між собою мало не всі науки. Це те, куди ми заглядаємо з надією і на що покладаємо великі сподівання. Тож актуальною ця тема буде ще довго й історії Джорджевих подорожей, я переконана, не одній дитині допоможуть інакше поглянути на нудні наукові факти підручників, адже тут вони просто бомбезний світ цікавинок, які ой як не легко ігнорувати :-)
    Радимо!!!
  • Космычны пригоди починаються
    Anna , 13 декабря 2017 г.
    Ви любите науку? Космос, усілякі дослідження, відкриття, наукові факти? Я -Так, тому й взяла в руки "Джорджа...". Книжка написана всесвітньо відомим фізиком Стівеном Гокінґом та його донькою. Це така собі дитяча наукова фантастика, але дитяча вона тільки через кумедні малюнки і вік головних героїв (десь 10-11 років). Так, історія без хитромудрих вивертів сюжету, але із своїми цікавинками.

Джордж - син відчайдушних захисників довкілля, вегетаріанців та противників техніки. Але хлопець понад усе мріє мати комп'ютер. Він знайомиться з новими сусідами - дівчинкою-фантазеркою Енні і її татом Еріком, науковцем. Ерік відкриває Джорджу таємниці космосу і фізики. Точніше, не Ерік, а Космос - його розумний комп'ютер. Він - це такий собі штучний інтелект, а ще він відкриває портал у відкритий космос. А далі Джорджа чекатимуть і космічні, і земні пригоди разом з Енні, купа відкриттів і захист Космосу від підступних викрадачів.

Книжка мені дуже сподобалася. А зацікавила мене вставками з фотографіями космосу і планет. Вони дивовижні. І їх дуже багато. А ще там ви знайдете вставки з інформацією про: планети, атмосферу, далекий космос, відкриття, дослідження, космічні тіла, зірки, чорні діри і......ще багато чого. До того ж, інформація точна, багато чисел, порівнянь з Землею. Одним словом, якщо любите науку - беріть в руки цю книжку, скільки б вам не було років. А я скоро читатиму продовження.
  • Интересно и почительно
    Лариса , 16 октября 2017 г.
    Мне очень нравятся книги, которые могут в легкой форме рассказать не самые простые вещи. Книгу «Джордж и тайный ключ к Вселенной» написал, наверное, самый знаменитый в мире ученый, физик Стивен Хокинг в соавторстве со своей дочерью Люси. В центре сюжета произведения – мальчик Джордж, родители которого являются экоактивистами. У них в доме нет компьютера, поэтому наш главный герой с удовольствием принимает приглашение от своих новых соседей – ученого и его маленькой дочери Энни. К слову, компьютер соседей – это не просто машина, а настоящий интеллект, который умеет думать, разговаривать и даже принимать решения. Не удивительно, что за ним охотится один не очень хороший человек.

К книге есть цветные вставки, посвященные космосу и отдельным планетам. И саму повесть, и эти информационные приложения будет интересно читать не только детям, но и взрослым. Вообще дизайн этой книги от «Видавницта Старого Лева» - это настоящее произведение искусства. Две следующие книги из серии уже приобретены и ждут своего времени на полке.