Рецензии «Цивілізація. Як захід став успішним»

• Чудовий огляд західноєвропейської культури
    Вячеслав , 30 октября 2017 г.
    Переклад назви книги «Цивілізація. Як Захід став успішним» є влучним, адже читачів приваблюють історії успіху різних країн світу. Вже з перших сторінок видно як розвивалася західноєвропейська культура, чому країни ЄС стають вдалим прикладом для наслідування, як абсолютно відкриті підходи до бізнесу, економіки, взагалі до чогось нового, мають кінцевий результат, що досягається найбільшою мірою завдяки існуючим цивілізаціям на континенті.

Якщо ви дійсно хочете зрозуміти, чому Захід керував рештою світу (та, загалом, й продовжує керувати), ця книга обов’язкова до прочитання. Існує чимало речей, які варто вивчити, читаючи сторінку за сторінкою. Наприклад, автор дає нам можливість побачити, наскільки реальним є Західний світ. Те, як ми працюємо, живемо, одягаємося, і що їмо – все це відсилає нас до засад західного світу.

Книга вказує на те, що час від часу одна чи інша цивілізація стає домінантною, показує «живий», актуальний приклад для наслідування. Успішні країни завжди будуть брати участь у створенні найбільш передових концепцій, розробці нових технологій, реалізації найуспішніших моделей керування державою.

Книга Ніла Ферґюсона – чудовий опис того, що саме зробило Захід успішним. Надзвичайно цікаво дивитись на його знахідки і відкриття крізь призму сучасних економічних, політичних, громадянських та соціальних інститутів.
  • Надзвичайна книга для всіх, хто цікавиться історією і не тільки.
    Едуард , 6 сентября 2018 г.
    Останнім часом дуже полюбив читати книги, в яких відомі на весь світ автори, структуризують свої масштабні знання з історії, соціології, політики, економіки та інших предметів в одну книгу, обговорюючи якусь теорію і підкріплюючи її всіма цими знаннями з різних областей. Коли автори, за плечима яких десятки років викладання лекцій в найпрестижніших ВУЗах світу, автори, які, можна сказати, більшу частину свого життя, віддали вивченню та дослідженню якихось наук- певний обсяг своїх знань, ось так грамотно збирають в одну конкретну книгу і діляться цими знаннями з усіма людьми в світі. Тоді, дійсно на світ "народжуються" БЕСТСЕЛЕРИ, які перекладають на різні мови і видавництва багатьох країн розпродують ці книги з неймовірною швидкістю, не встигаючи додруковувати додаткові тиражі. Вважаю, що такі книги завжди були, є і будуть варті уваги. Як Ви розумієте, книга "Цивілізація" Ніла Фергісона, це одна з таких книг. Основний месидж автора- це Західна цивілізація! Чому вона останні 500 років лідирує над всіма іншими в світі, що робить її такою надмогутньою і чи ми всі з Вами не є свідками її останніх десятиліть? Чи не займе місце лідера у світі- інша цивілізація найближчим часом? В книзі автор розповідає про історичні факти, які допомогли Заходу стати таким, який він сьогодні перед нами. Книга поділена на 6 окремих і цікавих розділів, підкріплена величезною кількістю різноманітних фактів, читається з превеликим задоволенням, на одному подиху. Надзвичайно розширить Ваш світогляд, наповнить різними знаннями з історії. Сама ж книга надзвичайно приємна на дотик, папір сторінок цупкий, кремового кольору, зручна ляссе (напевно вже фірмовий знак видавництва "Наш Формат"), дійсно тверда обкладинка приємного дизайну. Ця книга може бути і хорошим подарунком, адже на поличці непрочитаною довго не стоятиме, так як достатньо її просто відкрити і вже починаєш читати.
  • Отличная работа отличного автора
    Алексей Тищенко, 20 июля 2018 г.
    Найл Фергюсон - однозначно один из самых интересных авторов-историков нашего времени. Не зря его книги становятся бестселлерами - всё на высшем уровне, начиная от огромного количества фактов со ссылками на источник, и заканчивая манерой написания - как будто беседуешь с автором на кухне за чашкой чая.
    В "Цивилизации" произведён анализ более 600 летней мировой истории, и результаты представлены ярко, осмыслено, разложено и невероятно понятно. В самом начале книге автор указывает на проблему фрагментарных знаний современного поколения, с чем нельзя не согласится.
    В целом книга не открывает ничего нового, но очень здорово структурирует знания и обязательна к прочтению всем политикам нашей страны. Что помогло Западу вырваться вперёд: в экономике - абсолютная и неконтролируемая конкуренция, в науке - ослабление давления религии на науку (например закат Османской империи начался когда религия не потерпела увеличения влияния науки на общество). Конечно неоднозначным есть вывод автора что все 5 факторов подъёма (5 факторов - 5 глав книги и 6-ая заключающая) Запад получил благодаря религии, а именно христианству, и точнее протестантизму. В общем рекомендую к прочтению для составления собственного мнения и собственных вывод на основе изложенных автором исторических фактов.
  • Еволюція європейської культури
    Vlad Denega, 12 июля 2018 г.
    В назві книги Захід вказується як об'єднання культур Європи та Північної Америки, хоча більшість оповіді саме про Європу. Отже, сама манера написання схожа на розвиток історії про гидке каченя - на початку Захід відсталий регіон світу, який поступово, розвиваючи ключові фактори, став домінувати в усьому світі, а стиль життя його представників став еталоном для решти світу. Тільки тут шлях до успіху пояснюється, деталізується, а фактори порівнюються. Не буду зупинятись на деталях, щоб не псувати враження для тих, хто лише планує прочитати цю книгу. Єдиний момент, який зіпсував враження від книги - це виділення релігії як ключового фактору збереження західної культури в майбутньому. Це схоже на релігійну пропаганду, в якій "безбожна" Європа протиставляється США, які зберегли християнську іскру і тому дають шанс на збереження спадку Заходу. Це, м'яко кажучи, не сама сильна позиція, достатньо згадати, що більшість наукових відкриттів, які автор виділив як одні з причин сучасного домінування західної культури, були зроблені не завдяки, а всупереч релігії. Загалом книга безсумнівно варта уваги, рідко історія написана так цікаво та легко.
  • Чи далеко від нас Захід?
    Юрій Пацук, 27 июня 2018 г.
    Важлива і змістовна книга, яка не тільки подає, порівнює і зіставляє широко і мало відомі історичні факти, а й глибоко осмислює їх, абсолютно справджуючи слова, що «окремий історичний факт не має сенсу, якщо з нього неможливо зробити висновків».
    Ключова ідея автора полягає в тому, що відмінність між Заходом та рештою світу є, перш за все, інституційною. Справжня конкуренція як в економіці, так і у політиці; свобода, верховенство права і представницьке врядування; захист приватної власності; розвиток науки і науковий метод перевірки гіпотез; розвиток сучасної медицини; суспільство споживання, що є економічним рушієм; етика праці, що забезпечує єдність для мінливого і динамічного суспільства. Саме це вирізняє Захід.
    Речі, здавалося б, прості і очевидні. Але наскільки відрізняється поступ і успіхи, фактично, одного й того ж народу, який керується відмінними інституціями. Згадаємо східних і західних німців, північних і південних корейців, острівних і континентальних китайців.
    Чи відмінності у рівні розвитку й життя між Північною та Латинською Америкою, які після їх «відкриття» мали ніби однакові стартові можливості, але попали під різний вплив. І виявилося, що «британська модель широко розподілених прав на приватну власність і демократія спрацювали краще, ніж іспанська модель концентрованого багатства й авторитаризму».
    Тепер поглянемо ще раз на перелік переваг Заходу і усвідомимо, де знаходимося ми з нашою конкуренцією, верховенством права, захистом приватної власності, розвитком науки і ставленням до праці…
    Тому автор справедливо зазначає, що помиляються ті, хто вважає, що демократію можна «засвоїти простим шляхом проведення виборів». Ні, демократія можлива лише тоді, коли верховенство права, святість індивідуальної свободи, безпека права приватної власності і конституційне урядування є «в крові» народу. На жаль, це поки не про нас…
  • Монументальна робота
    vasiLIT , 12 апреля 2018 г.
    Відома книга не менш відомого автора Ніла Фергюсона «Цивілізація» намагається відповісти на питання чому захід успішний наразі та чому всі орієнтуються на західні країни. Книга доволі структурована, поділена на шість основних тез та відповідно розділів: конкуренція, наука, гласність, медицина, споживання та етика праці. Хто прочитає книгу, той зрозуміє, що за спиною автора колосальна історіографічна та наукова робота, адже книга насичена, перенаповнена історичними прикладами та подіями. Автор дуже часто проводить аналогії між історичними та сучасними подіями, поєднуючи їх, та використовуючи причинно-наслідковий метод аналізу подій та фактів. У книзі не багато ілюстрацій, але є кольорові вклейки з фотографіями та малюнками. Фергюсон дуже влучно аргументує та успішно доводить свої тези. Оформлення книги дуже якісне, папір цупкий, жовтуватого кольору, переклад бездоганний. Мимоволі виникає враження, що автор ділить світ на Захід та на всю решту територій та вносить певну нотку провокаційного імперіалізму. Книга буде дуже корисною всім науковцям, студентам історичних, суспільних та економічних факультетів, а також всім хто цікавиться розвитком людської цивілізації. Рекомендую!