Рецензии «Черный квадрат»

• Книга допоможе вам зрозуміте те незвичне мистецтво
    Володимир , 2 июля 2018 г.
    Книга, яка допомагає зрозуміти логіку розвитку і перетворення світового мистецтва. Авангард - це напрямок складний, це не просто красиво намальовані портрети і квіти з фруктами. Супрематизм - це мистецтво, яке має свою історію і свого батька-засновника. Книга сподобається людям, які хочуть дізнатися більше про авангард і супрематизмові. Написано дуже доступно (для тих, хто знає історію мистецтва), в тексті використовується символізм і алегорії.
    Якщо ви хоч раз, дивлячись на супрематичні полосочки-фігурки, говорили про себе або вголос: "Тааа не може бути! І я так можу!", То прочитайте хоча б цю книгу. Хоча б навскоси - а написати так само можете, м? Між тим все, що було писано на папері, нерозривно сплетено з написаним на полотні. Супрематизм, кубізм і інші авангардні стилі не були нагромадженням безглуздих абстракцій. З початку ХХ століття мистецтво неможливо стало "читати з листа", не знаючи його філософських нот. Так було і раніше, завжди, просто оболонка для смислів була звичніша нашому оку. Крім того, книга хороша як пам'ятник завзятого радикалізму молодоавангардних років, завзятого і дуже злого: геть усе! даєш нове! І це не був протест проти священної краси світу, хоча б так хотілося думати і самим бунтівникам. То був протест, в першу чергу, проти карамельної вульгарності, в яку перетворило світ "популярне мистецтво".