Рецензии «Часодії. У 6 книгах. Книга 3. Часова вежа»

• Невероятная школа Светлых часов!
    Алена Брезицкая, 18 января 2017 г.
    "Часовая башня" - это пожалуй самая волшебная из книг о Часодеях, а еще она очень напоминает "Гарри Поттера". Ведь здесь главной героине Василисе Огневой предстоит пройти обучение в "Школе светлых часов", настоящей школе волшебства для Часодеев.
    Конечно же не обойдется и без злых козней, мистических исчезновений и волшебных приключений.
    Здесь Василиса Огнева узнает много нового и интересного, а также есть любовная тема. Очень милая, но медленно развивающаяся.
    Понравились замечательные описания замков и школы, а также проработанные личности преподавателей и новая информация о мире часодеев. Появились здесь и новые интересные персонажи. А какой многообещающий конец у книги!

Понравилось мне и то как автор запутывает повествование и находит неожиданные развязки. Заметно возросло мастерство автора, по сравнению с первой книгой. Восхищаюсь фантазией Натальи Щербы, и где она только берет такие удивительные истории и персонажей для своих книг?

Не могу не отметить замечательную обложку книги! Она просто волшебная! Да и издание в целом хорошее, перевод качественный и формат книги удобный.
    Непременно почитайте всю серию!

• Розколотий Замок
    Ruslana Tereshchenko, 16 февраля 2018 г.
    Розколотий Замок вже так близько. Але все не так просто.
    Коли Василіса проковтнула синю іскру, врятувавши цим сміливим вчинком своє життя, вона нажила собі неймовірно могутнього ворога в обличчі Астрагора. Але немає нікого могутнішого за Час, який ключники мають повернути до Замку. І знову небезпека, пригоди, випробування.
    Мені книга неймовірно сподобалась. Я побила абсолютно всі свої рекорди по швидкості читання і прочитала цю книгу за один день. Відірватися просто неможливо. І те, що авторка в найцікавіший момент змінює персонажа, про якого ведеться розповідь, просто змушує перегортати наступну сторінку, щоб дізнатися, що ж буде далі.
    В цій книзі Василіса подружилася з Захаррою, і це мене неймовірно порадувало. Адже ці персонажі настільки щирі, світлі і приємні, що подобаються тобі за будь-яких обставин. Хоча, у Захарри доволі складна життєва історія.
    В цій книзі Феш і Василіса віддаляються один від одного, і це глибоко ранило моє сердечко, адже я дуже люблю цю пару. Але я впевнена, що все буде добре. Обов'язкового.
    Не знаю, чи є сенс радити книгу, адже той, хто читав "Часове серце" обов'язково прочитає і "Часову вежу". Та скажу, що ці книги варті вашого часу, як і вся серія "Часодії".
  • Ще більше часодійства
    Кристина Дорогих, 20 июля 2017 г.
    Третя частина серії "Часодії" не менш цікава за своїх попередників. Історія продовжується, сюжет крокує далі і на цей раз читач потрапляє до справжньої часодійної школи! "Часова вежа" ще більш магічна та чарівна. Читаючи про пригоди Василини та про те, як вона пізнає світ часівників, не можна не дивуватися! Цього разу герої побувають у різноманітних замках, які дуже відрізняються один від одного, познайомляться з новими людьми та спробують виконати дуже складне завдання, але про все по порядку.

Неймовірно гарна обкладинка, цього разу зеленого кольору з поламаним циферблатом натякає на головну інтригу книги — повернення часу у знаменитий Розколотий замок. Усю книгу герої потроху готуються до цієї події, та чи вдасться їм пройти й це випробування? Гарне запитання. На шляху до випробування Василина та її друзі навіть побувають там, де й не мріяли, побачать жахаючі місця та чарівливі краї, побувають на бенкетах та навіть дочекаються Білого Часодія, бо "Часівна вежа" особлива книга, в якій читач порине в атмосферу Нового року!

Але не все так добре, як може здатися на перший погляд. Третя частина принесе із собою і багато проблем. Діана зачасована, Феш не хоче спілкуватися з друзями, а капосні Марк, Норт та Дейла раз у раз будуть псувати настрій нашій героїні. У книзі багато зворушливих моментів, як хороших, так и поганих. Чекайте на сварки, бійки, образи, щиру дружбу та тендітні вияви дитячої симпатії. Мабуть, на даний момент, "Часова вежа" найемоційніша книга серії, яка змушує щиро радіти за героїв, переживати за них та сумувати за ними. Книга дуже добра, душевна та по-справжньому магічна. Цей світ часової магії неможливо не полюбити.

Герої ростуть, розвиваються та потроху міняються. Василина у "Часовій вежі" стала ще хоробрішою. Вона точно знає чого хоче, тому дуже старається досягти своєї мети. Вона дізнається більше про світ часодійства та стає серйознішою. Захарра, яку ми пам’ятаємо ще з минулої книги, тут розкривається у повну силу. Ох, і капосне та язикате дівчисько! Відносини Ніка та Феша також цікаво спостерігати, адже колись найкращі друзі можливо... перестануть ними бути. Феш хоч і намагається існувати без друзів, проте не дуже в нього й виходить... Окремо слід сказати про його відносини з Василиною, які змінюються як курс вітру. Приємно було читати милі романтичні моменти з їх участю, хоча обидва доволі стримані та горді. Дуже змінився у цій частині і Нортон-старший, який почав потихеньку відходити від свого образу батька-тирана. Взагалі, я люблю усіх героїв "Часодіїв", як хороших, так і поганих — всі вони цікаві по-своєму та індивідуальні.

Сюжет також на висоті. Дуже цікаво читати про різні місцини, про часодійство, про нових та старих персонажів. "Часодії" — це та книжка, з якою хочеться проводити вечори біля каміна з чашкою чаю. Прекрасна історія, повна неочікуваностей, пригод та звісно прекрасної часівної магії.