Рецензии «Чарлі і шоколадна фабрика»

• Що казати про шоколадну фабрику? Мрія мого життя!
    Юлія , 24 февраля 2017 г.
    В книгах Дала є однин шалений мінус - я читаю їх за дві години. І розумію, що ще...хоча б ще на кілька годин.
    Його книги жорстокі. І правдиві. Ніхто цього не чекає від дитячих книг - правди в очі. Тому, батьки читайте Дала і старайтесь, що ваше чадо не стало прототипом схожих історій. Він не стидається казати "це ви винні", він не встидається казати "мерзенна дитина", бо в такі недоліки, як пиха, жадібність і злість дуже властиві діткам - і їх вік тому зовсім не виправдання.

Що казати про шоколадну фабрику? Мрія мого життя? Від шоколадного фонтану мене зкидує дотепер. Я читала і відчувала цей запах. Я читала і чула Віллі - відчувала його запал, як його пре від любові до солодощів.

Вонка з точки зору маркетингу - справжній геній. Ідеальний керівник корпорації з тонким чуттям не лише трендів, а й людей. Новатор. Можливо, деколи здається, що він жорстокий-не жаліє бідних діток... хоча, певно, в таких діток забагато жалю було - хтось їм має вказувати на правду?

За це, певно, я так його люблю, і Вонку і Роальда - за купу втілених фантазій і реальність підібраних образів. За трамплін для уяви і чіткий виховний момент. Книга дуже хороша, дає багато емоцій, раджу прочитати!

P. S. Багато хто, напевно, дивився чудову екранізацію з Джонні Деппом! Ні? Біжіть дивитися!!!
  • Чарлі і шоколадна фабрика
    Руслан , 2 апреля 2017 г.
    "Чарлі і шоколадна фабрика" - повість британського письменника Роальда Даля про пригоди Чарлі на шоколадній фабриці. Нею володіє дивакуватий кондитер містер Віллі Вонка. У нього відкрита, чуттєва, майже дитяча душа в тілі дорослої людини. Він існує сам по собі, виношуючи та примножуючи безкінечні ідеї, удосконалюючи справу, що приносить йому задоволення. Та що там казати, й усім любителям шоколаду також! У нього власний світ, добрий та шоколадний. Головний герой книги - хлопчик на ім'я Чарлі Бакет, який живе дуже бідно та в убогій сім'ї. Він маленька людина, але яка щедра та чиста. А хто з дітей не любить поїсти шоколаду? Але в міру бідності він отримує його лише один раз на рік! За волею фортуни ці дві добрі людські долі мають перетнутися, тісно переплестися! За сюжетом містер Вонка організовує екскурсію по своїй фабриці п'ятьом дітям щасливцям, які знайшли білети під обгортками шоколаду. Кожен з них отримає пожиттєвий запас шоколаду, а один - щось особливе. Ним і стає наш герой Чарлі.
    Роман читається дуже легко, часто викликає посмішку на обличчі. Письменнику вдалося створити неповторну атмосферу, адже це казкова розповідь, де, як і годиться, є і мораль. Присутній у творі також і міцний гумор та відверта сатира. Мимовільно занурюєшся в цю неповторну, казкову атмосферу, в яку повністю переносишся. Відірватися від книги просто неможливо! Вона і екранізована, де роль містера Вонка зіграв неповторний Джонні Депп.
  • П'ять за сюжет мінус два за погані слова
    Наталія , 15 августа 2018 г.
    Хочу описати своє враження від прочитання книги Роальда Дала «Чарлі і шоколадна фабрика». Книгу придбала для 6-річного сина. Це перша книга цього автора в нашій бібліотеці, і фільму ми також не бачили.

Сподобалася ідея книги і захопливий сюжет, книга читалася на одному диханні. Але в мене неприємний осад залишили два моменти, з якими знову стикнулася в наступній книзі автора (купувала обидві книги одночасно, просто цю прочитали відразу, а іншу згодом).

Це, по-перше, велика кількість образливих епітетів, якими описують різних людей у книжці (наприклад, мерзенна, жирний, псих, придуркуватий, дебільний і т.п). Прийшлося по ходу книжки просто пропускати ці слова, хоча вони практично на кожній сторінці.

А по-друге, з цих же слів складені цілі пісеньки, які співають казкові герої умпа-лумпи про кожного, хто їм не до вподоби. Наприклад:

Августус Глуп! Августус Глуп!
    Скупий тюфтелька-товстопуп!
    І день, і ніч свинюка ця
    жере і хлебче без кінця.

Або:

Недавно всі ним гордували,
    Кляли, цурались і плювали,
    І раптом йолоп цей поганий
    Став нам солодкий і жаданий!

Читаючи книжку перший раз, я мала необережність прочитати і ці вірші. Син швидко запам’ятав простеньку риму і в той же день почав ці пісеньки виспівувати і вживати погані слова. Пройшло немало часу, перш ніж я змогла роз’яснити, що таких слів вживати не можна, а тим більше нікого ними обзивати. В нього аргумент був «залізний»: «Так в книжці ж написано!».

Коли перечитувала книгу наступні рази, віршів вже не читала, не дивлячись на прохання сина. Вони мені ні не веселі, ні не смішні.

Шрифт в книзі великий, вона явно розрахована на самостійне дитяче читання. І мені пощастило, що мій син ще не читає самостійно, оскільки ефект від прочитання книги без моєї «цензури» виявився би дуже неприємним.
    А коли син почне читати, книжку прийдеться просто заховати подалі, оскільки не хочу, щоб син вважав образливі слова чимось нормальним, звичним і послуговувався ними в побуті.
  • Чарівна історія для діток
    Олександр Шкурей, 23 января 2018 г.
    Свого часу, ця книга мене настільки захопила, що я набрався хоробрості і наглості придумати коротеньке продовження до цієї оповіді. Ця книга - чарівна, по-справжньому дитяча й надзвичайно солодка. Так, в ній оповідається, про хлопчика, який був вихідцем із бідної сім'ї, але в серці його було чимало чеснот - ласкавість, доброта, любов, сором'язливість, слухняність тощо. Він надто мріяв дістати золотого білета із шоколадки, щоб потрапити на шоколадну фабрику. А далі - його підхоплюють незабутні пригоди. Книга надзвичайно цікава - текст легенький, є пісеньки умпа-лумпів. Книга вчить, що внутрішні чесноти згодом можуть нагородити свого господаря неабиякими дарами!

Ця книга невеличка, ні за об'ємом, ні за будь-якими іншими параметрами. Вас порадує її легкість і відносна мініатюрність. В такому разі, ви її точно зможете взяти із собою у подорож, при цьому, не потрібно буде переживати, що книга додасть ваги валізі чи займатиме в ній чимало місця. Проте, мені не дуже сподобалось те, що у книзі є сторінки газетного типу. Це суттєво здешевлює книгу і робить її більш незахищеною до вологості. Але, як-то кажуть на колір і смак, товариш не всяк. Для когось це не буде мінусом взагалі. Я в цілому, рекомендую цю книгу придбати вашій малечі, яка захопливо читатиме її, щоб дізнатись про події, які охоплюють головного героя!
  • Кардіоритм
    Дарина , 5 октября 2018 г.
    Це була перша книга автора Роальда Дала, яку ми прочитали. Обкладинка дуже яскрава і красива, привертає увагу. Шрифт крупний, за рахунок цього вона швидко прочитується.
    Головним героєм книги - Чарлі, який мріяв про шоколадну фабрику. Початок книги, дуже вразив мене, тим як можуть жити люди. Чарлі був з дуже бідної сім'ї, він мешкав з папою та мамою, а також з двома бабусями і двома дідусями. Що наводить жах, так це те, що вони були наскільки бідні, що дуже сильно голодували, для них за свято це було дочекатися вихідних, так як на вихідних вони отримували добавку. На своє День Народження Чарлі міг отримати омріяний шоколадний батончик.
    Ця книга висміює жадібність і звеличує простих людей. Книга чудова, мені тільки не сподобались вислови, які частенько вживав письменник: придуркуватий, мерзенний, дебільний. Вважаю, що якщо ця книга для дітей, то потрібно підбирати відповідну лексику.
    А так книга хороша, зі щасливим кінцем. Я думаю, що ця книга буде корисна не лише для дітей, а й для батьків. Кожний для себе виділить щось корисне та цікаве.

• Повчальна історія для дорослих і дітей
    Анастасия Луценко, 13 июля 2018 г.
    Ця книга просто диво!
    Щира оповідь від автора, сповнена співчуття, добрий герой із бідної родини, його мрія, яка раптово здійснилася - що ще треба, щоб зацікавити дитину?
    На жаль, сучасні діти більше цікавляться комп'ютерними іграми, серіалами, як Майк Тіві, герой повісті, соціальними мережами та зовсім мало приділяють уваги читанню. Але якою була моя радість, коли мої п'ятикласники з щирим зацікавленням "проковтнули" цю чудову книгу за тиждень! Радості моїй не було меж. Діти були в захваті від шоколадної фабрики та її трохи дивакуватого власника Віллі Вонки. А найбільше їм сподобалися умпа-лумпи та їхні повчальні пісеньки. Цей твір став одним із найулюбленіших творів моїх учнів.
    Можу впевнено сказати, що саме таку літературу варто читати дітям. Вони розуміють неприховану сатиру, спрямовану проти розпещених дітей та їхніх батьків; вони розуміють, чому автор саме так покарав Авґустуса Глупа чи Веруку Солт, чому покарав її батьків.
    Ця повість, безсумнівно, не залишить байдужим нікого, а особливо дитину.
  • Мечта всего детства
    Крістіна , 11 июня 2018 г.
    В свое время, эта книга меня настолько увлекла, что я набрался храбрости и наглости придумать короткое продолжение этой повествования. Эта книга - волшебная, по-настоящему детская и очень сладкая. Так, в ней рассказывается о мальчике, который был выходцем из бедной семьи, но в сердце его было много добродетелей - ласковость, доброта, любовь, застенчивость, послушание и тому подобное. Он слишком мечтал получить золотого билета с шоколадки, чтобы попасть на шоколадную фабрику. А дальше - его подхватывают незабываемые приключения. Книга очень интересная - текст легкий, есть песенки умпа-лумпа. Книга учит, что внутренние добродетели впоследствии могут наградить своего хозяина незаурядными дарами!

Эта книга небольшая, ни по объему, ни по любым другим параметрам. Вас порадует ее легкость и относительная миниатюрность. В таком случае, вы ее точно сможете взять с собой в путешествие, при этом, не нужно будет переживать, что книга придаст веса чемодане или занимать в ней немало места. Однако, мне не очень понравилось то, что в книге есть страницы газетного типа. Это существенно удешевляет книгу и делает ее более незащищенной к влажности. Но, как говорится на вкус и цвет, товарищей нет. Для кого-то это не будет минусом вообще. Я в целом, рекомендую эту книгу приобрести вашей малышей, увлекательно читать ее, чтобы узнать о событиях, которые охватывают главного героя!
  • А ви знали про шоколадну фабрику містера Віллі Вонка?
    Юлія , 3 февраля 2017 г.
    А ви знали про шоколадну фабрику містера Віллі Вонка? Це величезна фабрика шоколаду! Саме в ній роблять найнеймовірніші солодощі, які ви навіть уявити не зможете, про які ви навіть не мріяли!

Мене щось потягнуло на світле і легке. Це чудова, захоплююча, яскрава казка. Нудьгувати тут точно не доведеться! Що за диво, ця маленька тонка книжечка! У ній немає пригод, від яких паморочиться голова. Немає любовної лінії, за якою завжди стежиш з хвилюванням і трепетом. Немає поганих або злочинців, які вносять свою гостроту і привабливість в сюжет... Чудовий, неймовірно смачний твір! З фірмовим чорним гумором і відвертою сатирою. Читається дуже легко, викликає посмішку, а місцями і сміх.

Невидимі шоколадки для їжі на уроці, телешоколад, вибухаючі льодяники для ваших ворогів, гаряче морозиво - багата фантазія у автора!

Тут є і своя мораль для дітей. Не переїдай, не зловживай жуйкою, не будь примхливим і нахабним і не витрачай весь вільний час за телевізором. А будь лагідним, добрим і уважним і тобі обов'язково за це воздасться. Ця книга ще одна казка, яка приносить тепло. Злі і жорстокі покарані, добрі і самовіддані винагороджені.

Книга виявилася захоплюючою, прочиталась швидко. Гарантую, що під час читання дуже захочеться шоколаду, так що тримайте під рукою солодощі :)
    Елена, 28 мая 2015 г.
    Книгу покупала племяннице, в результате ребенок сказал что книга ее зачаровала :-)
  • Эта книга обязательно должна быть в домашней библиотеке!
    Ирина Попенко , 26 августа 2018 г.
    Честно говоря, не раз брала книгу "Чарли и шоколадная фабрика" в руки в книжном магазине, но после великолепной экранизации с Джонни Деппом мне казалось, что читать книгу будет неинтересно... Как же я ошибалась!!! Взяли почитать книгу у знакомых, и с первых же страниц я поняла, что она просто должна быть в домашней библиотеке! К сожалению, мне в детстве не посчастливилось познакомиться с Чарли и Вилли Вонкой...

Пересказывать сюжет не вижу смысла - мне кажется, все его знают.
    Читали вместе с 8-летним сыном: сначала я читала, он следил по тексту, потом поменялись ролями. Великолепный украинский перевод, крупный шрифт, читается легко - вполне подходит детям для самостоятельного чтения. Но нам было интересно читать ее вместе, по ходу действия обмениваться впечатлениями и эмоциями... Несколько вечеров сплошного удовольствия с ароматом шоколада :)

Единственный минус (на мой взгляд) - немного напрягают длинные песни умпа-лумпов. Да простят меня автор и переводчик, но песни хотелось перелистнуть :(

P.S. А фильм мы конечно еще раз пересмотрели, чтобы оживить картинку :)