Рецензии «Чарлі і шоколадна фабрика»

• Чарлі і шоколадна фабрика
    Руслан , 2 апреля 2017 г.
    "Чарлі і шоколадна фабрика" - повість британського письменника Роальда Даля про пригоди Чарлі на шоколадній фабриці. Нею володіє дивакуватий кондитер містер Віллі Вонка. У нього відкрита, чуттєва, майже дитяча душа в тілі дорослої людини. Він існує сам по собі, виношуючи та примножуючи безкінечні ідеї, удосконалюючи справу, що приносить йому задоволення. Та що там казати, й усім любителям шоколаду також! У нього власний світ, добрий та шоколадний. Головний герой книги - хлопчик на ім'я Чарлі Бакет, який живе дуже бідно та в убогій сім'ї. Він маленька людина, але яка щедра та чиста. А хто з дітей не любить поїсти шоколаду? Але в міру бідності він отримує його лише один раз на рік! За волею фортуни ці дві добрі людські долі мають перетнутися, тісно переплестися! За сюжетом містер Вонка організовує екскурсію по своїй фабриці п'ятьом дітям щасливцям, які знайшли білети під обгортками шоколаду. Кожен з них отримає пожиттєвий запас шоколаду, а один - щось особливе. Ним і стає наш герой Чарлі.
    Роман читається дуже легко, часто викликає посмішку на обличчі. Письменнику вдалося створити неповторну атмосферу, адже це казкова розповідь, де, як і годиться, є і мораль. Присутній у творі також і міцний гумор та відверта сатира. Мимовільно занурюєшся в цю неповторну, казкову атмосферу, в яку повністю переносишся. Відірватися від книги просто неможливо! Вона і екранізована, де роль містера Вонка зіграв неповторний Джонні Депп.
  • Що казати про шоколадну фабрику? Мрія мого життя!
    Юлія , 24 февраля 2017 г.
    В книгах Дала є однин шалений мінус - я читаю їх за дві години. І розумію, що ще...хоча б ще на кілька годин.
    Його книги жорстокі. І правдиві. Ніхто цього не чекає від дитячих книг - правди в очі. Тому, батьки читайте Дала і старайтесь, що ваше чадо не стало прототипом схожих історій. Він не стидається казати "це ви винні", він не встидається казати "мерзенна дитина", бо в такі недоліки, як пиха, жадібність і злість дуже властиві діткам - і їх вік тому зовсім не виправдання.

Що казати про шоколадну фабрику? Мрія мого життя? Від шоколадного фонтану мене зкидує дотепер. Я читала і відчувала цей запах. Я читала і чула Віллі - відчувала його запал, як його пре від любові до солодощів.

Вонка з точки зору маркетингу - справжній геній. Ідеальний керівник корпорації з тонким чуттям не лише трендів, а й людей. Новатор. Можливо, деколи здається, що він жорстокий-не жаліє бідних діток... хоча, певно, в таких діток забагато жалю було - хтось їм має вказувати на правду?

За це, певно, я так його люблю, і Вонку і Роальда - за купу втілених фантазій і реальність підібраних образів. За трамплін для уяви і чіткий виховний момент. Книга дуже хороша, дає багато емоцій, раджу прочитати!

P. S. Багато хто, напевно, дивився чудову екранізацію з Джонні Деппом! Ні? Біжіть дивитися!!!
  • Чарівна історія для діток
    Олександр Шкурей, 23 января 2018 г.
    Свого часу, ця книга мене настільки захопила, що я набрався хоробрості і наглості придумати коротеньке продовження до цієї оповіді. Ця книга - чарівна, по-справжньому дитяча й надзвичайно солодка. Так, в ній оповідається, про хлопчика, який був вихідцем із бідної сім'ї, але в серці його було чимало чеснот - ласкавість, доброта, любов, сором'язливість, слухняність тощо. Він надто мріяв дістати золотого білета із шоколадки, щоб потрапити на шоколадну фабрику. А далі - його підхоплюють незабутні пригоди. Книга надзвичайно цікава - текст легенький, є пісеньки умпа-лумпів. Книга вчить, що внутрішні чесноти згодом можуть нагородити свого господаря неабиякими дарами!

Ця книга невеличка, ні за об'ємом, ні за будь-якими іншими параметрами. Вас порадує її легкість і відносна мініатюрність. В такому разі, ви її точно зможете взяти із собою у подорож, при цьому, не потрібно буде переживати, що книга додасть ваги валізі чи займатиме в ній чимало місця. Проте, мені не дуже сподобалось те, що у книзі є сторінки газетного типу. Це суттєво здешевлює книгу і робить її більш незахищеною до вологості. Але, як-то кажуть на колір і смак, товариш не всяк. Для когось це не буде мінусом взагалі. Я в цілому, рекомендую цю книгу придбати вашій малечі, яка захопливо читатиме її, щоб дізнатись про події, які охоплюють головного героя!
  • Повчальна історія для дорослих і дітей
    Анастасия Луценко, 13 июля 2018 г.
    Ця книга просто диво!
    Щира оповідь від автора, сповнена співчуття, добрий герой із бідної родини, його мрія, яка раптово здійснилася - що ще треба, щоб зацікавити дитину?
    На жаль, сучасні діти більше цікавляться комп'ютерними іграми, серіалами, як Майк Тіві, герой повісті, соціальними мережами та зовсім мало приділяють уваги читанню. Але якою була моя радість, коли мої п'ятикласники з щирим зацікавленням "проковтнули" цю чудову книгу за тиждень! Радості моїй не було меж. Діти були в захваті від шоколадної фабрики та її трохи дивакуватого власника Віллі Вонки. А найбільше їм сподобалися умпа-лумпи та їхні повчальні пісеньки. Цей твір став одним із найулюбленіших творів моїх учнів.
    Можу впевнено сказати, що саме таку літературу варто читати дітям. Вони розуміють неприховану сатиру, спрямовану проти розпещених дітей та їхніх батьків; вони розуміють, чому автор саме так покарав Авґустуса Глупа чи Веруку Солт, чому покарав її батьків.
    Ця повість, безсумнівно, не залишить байдужим нікого, а особливо дитину.
  • Мечта всего детства
    Крістіна , 11 июня 2018 г.
    В свое время, эта книга меня настолько увлекла, что я набрался храбрости и наглости придумать короткое продолжение этой повествования. Эта книга - волшебная, по-настоящему детская и очень сладкая. Так, в ней рассказывается о мальчике, который был выходцем из бедной семьи, но в сердце его было много добродетелей - ласковость, доброта, любовь, застенчивость, послушание и тому подобное. Он слишком мечтал получить золотого билета с шоколадки, чтобы попасть на шоколадную фабрику. А дальше - его подхватывают незабываемые приключения. Книга очень интересная - текст легкий, есть песенки умпа-лумпа. Книга учит, что внутренние добродетели впоследствии могут наградить своего хозяина незаурядными дарами!

Эта книга небольшая, ни по объему, ни по любым другим параметрам. Вас порадует ее легкость и относительная миниатюрность. В таком случае, вы ее точно сможете взять с собой в путешествие, при этом, не нужно будет переживать, что книга придаст веса чемодане или занимать в ней немало места. Однако, мне не очень понравилось то, что в книге есть страницы газетного типа. Это существенно удешевляет книгу и делает ее более незащищенной к влажности. Но, как говорится на вкус и цвет, товарищей нет. Для кого-то это не будет минусом вообще. Я в целом, рекомендую эту книгу приобрести вашей малышей, увлекательно читать ее, чтобы узнать о событиях, которые охватывают главного героя!
  • А ви знали про шоколадну фабрику містера Віллі Вонка?
    Юлія , 3 февраля 2017 г.
    А ви знали про шоколадну фабрику містера Віллі Вонка? Це величезна фабрика шоколаду! Саме в ній роблять найнеймовірніші солодощі, які ви навіть уявити не зможете, про які ви навіть не мріяли!

Мене щось потягнуло на світле і легке. Це чудова, захоплююча, яскрава казка. Нудьгувати тут точно не доведеться! Що за диво, ця маленька тонка книжечка! У ній немає пригод, від яких паморочиться голова. Немає любовної лінії, за якою завжди стежиш з хвилюванням і трепетом. Немає поганих або злочинців, які вносять свою гостроту і привабливість в сюжет... Чудовий, неймовірно смачний твір! З фірмовим чорним гумором і відвертою сатирою. Читається дуже легко, викликає посмішку, а місцями і сміх.

Невидимі шоколадки для їжі на уроці, телешоколад, вибухаючі льодяники для ваших ворогів, гаряче морозиво - багата фантазія у автора!

Тут є і своя мораль для дітей. Не переїдай, не зловживай жуйкою, не будь примхливим і нахабним і не витрачай весь вільний час за телевізором. А будь лагідним, добрим і уважним і тобі обов'язково за це воздасться. Ця книга ще одна казка, яка приносить тепло. Злі і жорстокі покарані, добрі і самовіддані винагороджені.

Книга виявилася захоплюючою, прочиталась швидко. Гарантую, що під час читання дуже захочеться шоколаду, так що тримайте під рукою солодощі :)
    Елена, 28 мая 2015 г.
    Книгу покупала племяннице, в результате ребенок сказал что книга ее зачаровала :-)
  • Пригоди, про які мріє кожна дитина
    Ярослав , 16 июля 2018 г.
    "Чарлі і шоколадна фабрика" - всесвітньо відомий твір англійського письменника Роальда Даля, що був кілька разів екранізований та має мільйони юних прихильників по всьому світу. В книзі розповідається про хлопчика з бідної родини, на ім'я Чарлі Бакет, якому випав шанс разом з чотирма іншими дітлахами відвідати кондитерську фабрику ексцентричного дивака та затвірника Віллі Вонки. На фабриці юних щасливчиків чекає безліч пригод та дивовижних див. В книзі автор з неперевершеним гумором виставляє на глум такі вади, як жадібність, невігластво, невихованість, розбалуваність та зазнайство, а також залежність від ігор на приставці. На противагу цьому виставляється скромність та безпосередня щирість головного героя, ці якості зрештою допомагають йому розтопити серце Віллі Вонки і повернути того до нормального життя. Книга дуже цікава, смішна та повчальна, сподобається як дорослим так і дітям. Також у повісті є продовження під назвою "Чарлі і скляний ліфт", яку, на жаль ще не перевели українською.
  • Чарлі
    Лидия Демчук, 26 июня 2018 г.
    Ця книга дуже тісно асоціюється з однойменним голлівудським фільмом, і тому читаючи її уявляєш перш за все головних героїв кінофільму. Казка приваблює своєю теплотою в перших розділах, де ми дізнаємося про сімейство Бакетів, яке живе бідно, але дружно, так і іронії, коли мова йде про саму фабрику і дітей. Історія мене підкорила з самого початку, і я переживала за це сімейство, засмучуючись через їх негаразди та умови життя.
    Найбільше мене хвилював момент пошуку заповітних квитків для подорожі на фабрику, я мабуть хотіла щоб Чарлі його знайшов не менше ніж він сам. Природно, що у Чарлі було менше шансів ніж в інших дітей, адже він міг розраховувати тільки на один шанс, коли інші діти могли хоч кожен день купувати шоколад.
    Взагалі шоколад і все, що з ним пов'язано, описувалися дуже барвисто, читаючи книгу ти ніби відчуваєш смак цих чудових солодощів.
    Фантазії автора можна тільки позаздрити, стільки різних смаків він вигадав. Що ж до моралі, то може це було занадто явно, і можливо надмірно жорстоко, хоча не настільки жахливо, враховуючи, що всі діти все ж таки залишилися живими і здоровими, проте, це було необхідно, щоб зайвий раз задуматися, чого не варто допускати в вихованні, залишаючи без уваги.
  • Шоколадна фабрика
    Віолетта Петрук, 21 июня 2018 г.
    В одному з маленьких американських містечок стоїть величезна шоколадна фабрика. На ній виробляють найсмачніший у світі шоколад. Тільки ось уже десять років, її ворота не відкривалися. З тих пір, як хтось із робітників спробував викрасти секретну формулу приготування шоколаду, всіх звільнили, але фабрика не припинила роботу. Хто працює за закритими дверима - загадка.
    І нарешті її ексцентричний власник - Віллі Вонка погоджується відкрити завісу таємниці. Він ховає в шоколадки п'ять золотих квитків, щасливчики знайшли їх відвідають його чудову фабрику.
    Щасливчиками стають: Верука Солт - розпещена дівчина; Віолетта Борігард - дівчинка постійно жує жуйку; Майк Тіві - любитель кривавих відеоігор; Чарлі Бакет - хлопчик з бідної сім'ї.
    Всі вони потрапляють на шоколадну фабрику Віллі Вонки. Тут їх чекає знайомство з незвичайним шоколадним цехом, усміхненими цукерками і багато іншого. І звичайно не обійдеться без пригод, Віллі Вонка покликав їх сюди не просто так.
    У дитинстві це була моя улюблена книга, я прочитала її багато разів. Чудова історія в якій є і веселі пригоди і мораль.
    Екранізація цієї книги мені сподобалась не менше ніж книга.
    Книга написана дуже легко, простою мовою. У той же час, все так чудово описується, що занурюєшся в ту атмосферу повністю.