Рецензии «Чарлі і шоколадна фабрика»

• Чарлі і шоколадна фабрика
    Руслан , 2 апреля 2017 г.
    "Чарлі і шоколадна фабрика" - повість британського письменника Роальда Даля про пригоди Чарлі на шоколадній фабриці. Нею володіє дивакуватий кондитер містер Віллі Вонка. У нього відкрита, чуттєва, майже дитяча душа в тілі дорослої людини. Він існує сам по собі, виношуючи та примножуючи безкінечні ідеї, удосконалюючи справу, що приносить йому задоволення. Та що там казати, й усім любителям шоколаду також! У нього власний світ, добрий та шоколадний. Головний герой книги - хлопчик на ім'я Чарлі Бакет, який живе дуже бідно та в убогій сім'ї. Він маленька людина, але яка щедра та чиста. А хто з дітей не любить поїсти шоколаду? Але в міру бідності він отримує його лише один раз на рік! За волею фортуни ці дві добрі людські долі мають перетнутися, тісно переплестися! За сюжетом містер Вонка організовує екскурсію по своїй фабриці п'ятьом дітям щасливцям, які знайшли білети під обгортками шоколаду. Кожен з них отримає пожиттєвий запас шоколаду, а один - щось особливе. Ним і стає наш герой Чарлі.
    Роман читається дуже легко, часто викликає посмішку на обличчі. Письменнику вдалося створити неповторну атмосферу, адже це казкова розповідь, де, як і годиться, є і мораль. Присутній у творі також і міцний гумор та відверта сатира. Мимовільно занурюєшся в цю неповторну, казкову атмосферу, в яку повністю переносишся. Відірватися від книги просто неможливо! Вона і екранізована, де роль містера Вонка зіграв неповторний Джонні Депп.
  • Чарівна історія для діток
    Олександр Шкурей, 23 января 2018 г.
    Свого часу, ця книга мене настільки захопила, що я набрався хоробрості і наглості придумати коротеньке продовження до цієї оповіді. Ця книга - чарівна, по-справжньому дитяча й надзвичайно солодка. Так, в ній оповідається, про хлопчика, який був вихідцем із бідної сім'ї, але в серці його було чимало чеснот - ласкавість, доброта, любов, сором'язливість, слухняність тощо. Він надто мріяв дістати золотого білета із шоколадки, щоб потрапити на шоколадну фабрику. А далі - його підхоплюють незабутні пригоди. Книга надзвичайно цікава - текст легенький, є пісеньки умпа-лумпів. Книга вчить, що внутрішні чесноти згодом можуть нагородити свого господаря неабиякими дарами!

Ця книга невеличка, ні за об'ємом, ні за будь-якими іншими параметрами. Вас порадує її легкість і відносна мініатюрність. В такому разі, ви її точно зможете взяти із собою у подорож, при цьому, не потрібно буде переживати, що книга додасть ваги валізі чи займатиме в ній чимало місця. Проте, мені не дуже сподобалось те, що у книзі є сторінки газетного типу. Це суттєво здешевлює книгу і робить її більш незахищеною до вологості. Але, як-то кажуть на колір і смак, товариш не всяк. Для когось це не буде мінусом взагалі. Я в цілому, рекомендую цю книгу придбати вашій малечі, яка захопливо читатиме її, щоб дізнатись про події, які охоплюють головного героя!
  • Що казати про шоколадну фабрику? Мрія мого життя!
    Юлія , 24 февраля 2017 г.
    В книгах Дала є однин шалений мінус - я читаю їх за дві години. І розумію, що ще...хоча б ще на кілька годин.
    Його книги жорстокі. І правдиві. Ніхто цього не чекає від дитячих книг - правди в очі. Тому, батьки читайте Дала і старайтесь, що ваше чадо не стало прототипом схожих історій. Він не стидається казати "це ви винні", він не встидається казати "мерзенна дитина", бо в такі недоліки, як пиха, жадібність і злість дуже властиві діткам - і їх вік тому зовсім не виправдання.

Що казати про шоколадну фабрику? Мрія мого життя? Від шоколадного фонтану мене зкидує дотепер. Я читала і відчувала цей запах. Я читала і чула Віллі - відчувала його запал, як його пре від любові до солодощів.

Вонка з точки зору маркетингу - справжній геній. Ідеальний керівник корпорації з тонким чуттям не лише трендів, а й людей. Новатор. Можливо, деколи здається, що він жорстокий-не жаліє бідних діток... хоча, певно, в таких діток забагато жалю було - хтось їм має вказувати на правду?

За це, певно, я так його люблю, і Вонку і Роальда - за купу втілених фантазій і реальність підібраних образів. За трамплін для уяви і чіткий виховний момент. Книга дуже хороша, дає багато емоцій, раджу прочитати!

P. S. Багато хто, напевно, дивився чудову екранізацію з Джонні Деппом! Ні? Біжіть дивитися!!!
  • А ви знали про шоколадну фабрику містера Віллі Вонка?
    Юлія , 3 февраля 2017 г.
    А ви знали про шоколадну фабрику містера Віллі Вонка? Це величезна фабрика шоколаду! Саме в ній роблять найнеймовірніші солодощі, які ви навіть уявити не зможете, про які ви навіть не мріяли!

Мене щось потягнуло на світле і легке. Це чудова, захоплююча, яскрава казка. Нудьгувати тут точно не доведеться! Що за диво, ця маленька тонка книжечка! У ній немає пригод, від яких паморочиться голова. Немає любовної лінії, за якою завжди стежиш з хвилюванням і трепетом. Немає поганих або злочинців, які вносять свою гостроту і привабливість в сюжет... Чудовий, неймовірно смачний твір! З фірмовим чорним гумором і відвертою сатирою. Читається дуже легко, викликає посмішку, а місцями і сміх.

Невидимі шоколадки для їжі на уроці, телешоколад, вибухаючі льодяники для ваших ворогів, гаряче морозиво - багата фантазія у автора!

Тут є і своя мораль для дітей. Не переїдай, не зловживай жуйкою, не будь примхливим і нахабним і не витрачай весь вільний час за телевізором. А будь лагідним, добрим і уважним і тобі обов'язково за це воздасться. Ця книга ще одна казка, яка приносить тепло. Злі і жорстокі покарані, добрі і самовіддані винагороджені.

Книга виявилася захоплюючою, прочиталась швидко. Гарантую, що під час читання дуже захочеться шоколаду, так що тримайте під рукою солодощі :)
    Елена, 28 мая 2015 г.
    Книгу покупала племяннице, в результате ребенок сказал что книга ее зачаровала :-)
  • Мечта всего детства
    Крістіна , 11 июня 2018 г.
    В свое время, эта книга меня настолько увлекла, что я набрался храбрости и наглости придумать короткое продолжение этой повествования. Эта книга - волшебная, по-настоящему детская и очень сладкая. Так, в ней рассказывается о мальчике, который был выходцем из бедной семьи, но в сердце его было много добродетелей - ласковость, доброта, любовь, застенчивость, послушание и тому подобное. Он слишком мечтал получить золотого билета с шоколадки, чтобы попасть на шоколадную фабрику. А дальше - его подхватывают незабываемые приключения. Книга очень интересная - текст легкий, есть песенки умпа-лумпа. Книга учит, что внутренние добродетели впоследствии могут наградить своего хозяина незаурядными дарами!

Эта книга небольшая, ни по объему, ни по любым другим параметрам. Вас порадует ее легкость и относительная миниатюрность. В таком случае, вы ее точно сможете взять с собой в путешествие, при этом, не нужно будет переживать, что книга придаст веса чемодане или занимать в ней немало места. Однако, мне не очень понравилось то, что в книге есть страницы газетного типа. Это существенно удешевляет книгу и делает ее более незащищенной к влажности. Но, как говорится на вкус и цвет, товарищей нет. Для кого-то это не будет минусом вообще. Я в целом, рекомендую эту книгу приобрести вашей малышей, увлекательно читать ее, чтобы узнать о событиях, которые охватывают главного героя!
  • Мечта всего детства
    Крістіна Сопільняк, 8 июня 2018 г.
    В книгах Дала есть одно безумное минус - я читаю их с 2:00. И понимаю, что еще ... хотя бы еще на несколько часов.
    Его книги жестоки. И правдивы. Никто этого не ждет от детских книг - правды в глаза. Поэтому, родители читайте Дала и старайтесь, что ваше чадо не стало прототипом подобных историй. Он не стесняется говорить "это вы виноваты", он не стыдится говорить "мерзкая ребенок", потому что в такие недостатки, как тщеславие, жадность и злоба очень свойственны детям - и их возраст поэтому совсем не оправдание.

Что говорить о шоколадную фабрику? Мечта моей жизни? От шоколадного фонтана меня скидае до сих пор. Я читала и чувствовала этот запах. Я читала и слышала Вилли - чувствовала его пыл, как его прет от любви к сладостям.

Вонка с точки зрения маркетинга - настоящий гений. Идеальный руководитель корпорации с тонким чутьем не только трендов, но и людей. Новатор. Возможно, порой кажется, что он жестокий -не жалеет бедных детей ... хотя, наверное, в таких деток много сожаления было - кто-то им должно указывать на правду?

За это, наверное, я так его люблю, и Вонке и Роальда - за кучу воплощенных фантазий и реальность подобранных образов. По трамплин для воображения и четкий воспитательный момент. Книга очень хорошая, дает много эмоций, советую прочитать!

P. S. Многие, наверное, смотрел замечательную экранизацию с Джонни Деппом! Нет? Бегите смотреть !!!
  • Рецензія
    Анастасия Кононова, 14 мая 2018 г.
    "Чарлі і шоколадна фабрика" - витвір британського письменника Роальда Даля - чудова книга для дітей та дорослих та просто для тих, хто полюбляє шоколад. Одразу хочу попередити, що під час читання варто мати під рукою плитку шоколаду.
    У цій повісті йдеться про хлопчика на ім'я Чарлі. У нього велика родина, всі живуть в одному будинку. Родина Чарлі небагато, зате вони всі є дружньою і справжньою родиною.
    А ще в місті, де вони живуть, є шоколадна фабрика, яка, на жаль, давно не працює. Та одного для трапляється диво: власник фабрики, містер Вонка написав, що ті п'ятеро дітей, які знайдуть золотий квиток у його шоколадках, зможуть відвідати його фабрику. Всі діти шалено хочуть знайти квиток, і Чарлі не виключення...
    Дуже цікава повість. Захопливий сюжет, чудові персонажі. А ще прекрасний український переклад. За це окрема подяка найкращому видавництву "А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА".
    Раджу після прочитання подивись чудову екранізацію книжки з неймовірним Джонні Деппом у головній ролі. Режисер зняв чудовий мюзикл, який є таким же цікавим і захопливим, як і сама повість.
  • "Чарлі і шоколадна фабрика"
    Ірина Хомик, 9 мая 2018 г.
    Книга Роальда Даля "Чарлі і шоколадна фабрика" - це книга, яка відправляє нас в наше добре і чисте дитинство. Усі діти люблять шоколад, а читати про шоколадну фабрику приносить одне задоволення.
    Також ця книга є досить повчальною, адже вона говорить нам, що сім'я - це найдорожче на всьому світі. І це є дуже важливо, з самого дитинства діти повинні розуміти, що рідніших людей, ніж родина, немає і їх потрібно любити і цінувати.
    Ця книга підходить як для дітей, так і для дорослих, тому що написана вона досить яскраво і контрастно, чудовий опис життєвих цінностей, про що ми часто забуваємо в сьогоденні, адже гроші - це аж ніяк не найважливіше, і не все вдається отримати за них. Книга навчає нас вірити в краще і ніколи не забувати про надію, адже мрії все ж таки здійснюються, якщо цього захотіти.
    Читається книжка дуже легко, вона є невеличка, але дуже захоплює з перших сторінок.
    Також хочеться відмітити чудову якість друку і перекладу, адже тримати таку книгу в руках, викликає одне тільки задоволення. До то ж можна переглянути однойменний фільм, знятий за цим твором.
    Отож книга надзвичайно хороша, тому раджу всім її прочитати і обов'язково після прочитання перегляньте фільм, адже екранізація вийшла також дуже чудовою!
  • Книга мого дитинства
    Юрій Терещенко, 5 апреля 2018 г.
    Книги Роальда Дала - це дитинство. Щире і безтурботне. Солодке, як шоколад. М'яке, як солодка вата на фабриці Віллі Вонки.
    Ви не знаєте Віллі Вонку? То саме час з ним познайомитись! Це чудова людина. В нього є власна фабрика, на якій він створює такі речі, що нам з вами і не снились. А ще, він збудував для одного індійського царя цілий палац з шоколаду. Це ж просто мрія кожної дитини!
    А це Чарлі Бакет. Його родина дуже бідна, і не може дозволити собі купувати шоколад частіше, ніж раз на рік.
    І ось одного разу, Чарлі знаходить в снігу хрумкеньку купюру, і купує на неї шоколадний батончик. І хто ж знав, що в тій шоколадці буде золотий білет! Один з п'яти золотих білетів, які розігрує той самий Віллі Вонка. І тепер Чарлі та ще четверо дітей мають неймовірно цікаву можливість потрапити на фабрику містера Вонки.
    Це чудова книга, яка читається дуже легко і дуже швидко. Персонажів легко зрозуміти, і немає більшого задоволення, ніж спостерігати за їхніми пригодами.
    Та в той же час, ця книга і повчальна. В образах інших гостей фабрики автор розкриває негативні риси дітей: пихатість, жадібність та жорстокість. Тож раджу цю книгу всім, хто хоче знову поринути в чудовий світ солодкого дитинства...