Рецензии «Це Ван Гог»

Це Ван Гог
180 грн
  • Перше знайомство з Ван Гогом
    Олеся Кізима, 8 июня 2018 г.
    ,,Це Ван Гог" Джорджа Роддама -- третя ,,ластівка" із серії арт-буків про видатних художників, яка побачила світ українською мовою услід за Ворголом та Далі від ,,Видавництва Старого Лева". Вона ідеально підійде для першого знайомства з постаттю геніального нідерландського маляра, оскільки містить коротку біографію Ван Гога, ключові моменти його життєвого шляху і, звичайно, ілюстрації знакових полотен митця з достатньо обґрунтованим аналізом кожного. Видання -- напрочуд якісне, починаючи від доторку до обкладинки, гортаючи дивовижно оформлені сторінки та вчитуючись у чудовий переклад Тетяни Савчинської. ,,Це Ван Гог" стане окрасою кожної книжкової полиці, плюс, ідеальним подарунком творчим людям.

Власне, взятися за прочитання цієї книжки мене підштовхнула банальна цікавість, чи був насправді душевнохворим художник, оскільки десь-колись прочитала, мовляв, йому приписали ,,славу" божевільного, такий собі піар-хід, щоб ще більше заінтригувати публіку творчістю Ван Гога. А також я хотіла розширити свої знання про митця, який за життя зазнав стількох поневірянь та зумів продати лише одну-єдину картину, після смерті ставши кумиром мільйонів та автором одних з найдорожчих у світі полотен!

Йому судився життєвий шлях довжиною у 37 років, котрий обірвався трагічно... Так, це саме він відрізав собі мочку вуха після сварки з іншим митцем -- Ґоґеном. Саме він добровільно подався лікуватися до психіатричної лікарні, сподіваючись, що медичне втручання допоможе притлумити душевний біль, надвразливість та гостре переживання будь-яких проявів несправедливості. Саме він за рік до кончини написав автопортрет, якого одні нарікають портретом безумця, а інші, зазираючи у повні суму очі, бачать набагато більше...
  • Для першого знайомства з Ван Гогом.
    Світлана , 24 июня 2018 г.
    Джордж Роддам ,,Це Ван Гог"
    Маючи "Це Воргол" і "Це Далі" з нетерпінням очікувала на вихід у світ книги про Ван Гога. Особливу цікавість до цієї особи у мені розігрів роман "Жага до життя" Ірвіна Стоуна. Тож я очікувала візуалізації прочитаного і новизни інформації.
    З новизною не надто склалося, а от ілюстративна складова виявилася на висоті.
    Ван Гог - дивна особистість. Нетипова. Здається затурканим та занехаяним. Та за першим враженням ховається потужна енергія і непересічна особистість, адже тільки ТАКА людина могли ТАК творити. На його картини можна дивитися нескінченно довго. Їх можна спробувати перемалювати, ними можна насолоджуватися, вони вміють жахати чи вганяти ступор. Здається, немає жодної емоції, яка б не знайшла свого відображення на полотнах Вінсента Ван Гога. Він - це Всесвіт.
    Я здогадуюся, як складно було бути з ним поруч. Я уявляє, як важко було йому із самим собою. Я не беруся судити, чи був психічно хворий художник, але вірю, що той його внутрішній світ потребував особливих проявів. І доки міг, доти й стримував власних демонів, а коли бракнуло сил, не стало й самого Ван Гога.
    Чудова книга для першого знайомства з особистістю художника і творчістю художника та як складова серії. Чекаю наступних...