Рецензии «Бегство от свободы»

• Фромм неперевершений
    Володимир , 21 июля 2018 г.
    Набридло читати книги по псевдопсихології і саморозвитку? Як стати успішним, багатим, вийти заміж, розлучитися, купити машину, спиляти дерево, перевиховувати дітей? - Прочитайте Фромма, але врахуйте, що соціальна психологія нерозривно пов'язана з економікою і політикою, а значить потрібно буде включити мозок, а потім раптом і задуматися доведеться, так ти вільний, як в це віриш, помітити, що сучасне суспільство суцільна маніпуляція свідомістю в догоду суспільству споживання, соціальним стереотипам і багатовікового досвіду дресування мас. Фромм вірив в можливість утопії і побудови суспільства для людини, як індивідуальності, але пройшло більше півстоліття, а стає тільки сумніше і сумніше
    Дуже ясний, мудрий виклад. Здається, Фром першим висловив суть егоїзму: "Егоїзм - це не любов до себе, а пряма її протилежність. Егоїзм - це вид жадібності, і, як будь-яка жадібність, він включає в себе ненаситність, в результаті якої справжнє задоволення в принципі недосяжного." Егоїзм корениться в нестачі любові до себе. Суспільство егоїстичних, одиноких людей засноване на принципі маніпуляції один над одним, де людина використовується як засіб.
    Тут панує виключно закон ринку, йому підпорядковано переважна більшість людей. Звичайні ж людські стосунки втратили сенс. Сучасна людина самотній і трагічний, і єдиний доступний спосіб позбутися від цього самотності - стати інструментом зовнішніх сил, річчю, керованих автоматом. Відмовившись від власного "я" і перетворившись на роботу, подібного мільйонам інших таких же роботів, людина вже не відчуває самотності і тривоги, він - частина системи. Однак за цей вибір йому доводиться платити втратою своєї особистості.
  • Втеча від свободи
    Delirious , 14 июля 2018 г.
    Чому ми не відчуваємо щастя, маючи, здавалося б все? Чи правда, що наші почуття, наші думки, наші емоції можуть бути нав'язані нам суспільством? Чому демократія перестає працювати? Як зароджуються такі неприпустимі для розумної людини явища, як нацизм, і чи дійсно ми позбулися цього?

Я не можу обійти цю книгу стороною і не порадити прочитати її ВСІМ.
    Так, можливо, не в будь-якому віці, але, тільки відчувши в собі прагнення дізнатися побільше про людську природу і про себе самого, її безперечно варто знайти. Знайти і зануритися з талановитим псіхолоаналітиком Еріхом Фромом в усі сфери нашого життя, вивчивши їх від Середньовіччя до наших днів. Це тільки звучить так масштабно і страшно. А на ділі розкриваються очі на своє власне життя і на наше суспільство, та так, що дух захоплює.

Книга для тих, хто небайдужий до себе і свого щастя.
    Книга для тих, хто небайдужий до того, що відбувається в нашому світі зараз.
    Еріх Фромм - неофрейдист. Він робить аналіз своєї практики, аналіз історичних документів та історичних особистостей, він на яскравих і життєвих прикладах розкриває перед нами людську душу і ті протиріччя, які живуть в ній протягом декількох епох.
    Що ж це за протиріччя? Прагнення до свободи і страх самотності. Індивідуалізація і бажання бути частиною цілого. Дві людські потреби, які настільки суперечать одна одній.
    Всі ми можемо бачити, що, незважаючи на наше все більш індивідуалістичне і вільнодумне століття, люди все одно вважають за краще бути в суспільстві. Люди біжать від свободи.
    Які ж бувають способи втечі від свободи, які наслідки, як все це розпізнати і що з цим робити - все це ви дізнаєтеся в цій чудовій книзі.