Рецензии «Атлант розправив плечі (комплект із 3 книг)»

• Про "Атланта..."
    Ірина Шорох, 27 сентября 2016 г.
    Відгуки на цю книгу були доволі суперечливими, тож цікавість в решті решт взяла верх - так закортіло самостійно розібратися через що стільки галасу.

А галасувати таки було про що. Айн Ренд написала доволі нетипові речі, чим спочатку й затягнула. Автори рідко пишуть про сильних цього світу як про головних героїв у білих плащах. Бо кого ми звикли бачити? Звичайних людей, зі своїми комплексами та страхами, таких, на місця яких можна поставити себе. У Ренд - це бізнесмени, горді, сильні, професіонали у своїй справі. Останнє принаймні хоча б здається таким читачу та викликає захоплення, але ніяк не співчуття. Героям Айн Ренд взагалі складно рефлексувати, їм не вистачає особистості, якогось власного характеру, при чому це стосується не тільки головних героїв-протагоністів - усі персонажі схожі на маріонеток, які в потрібний момент озвучують задуману автором репліку. Вони створені лише доказати ідею автора, але не більше.

Цей роман відносять у тому числі до так званої бізнес літератури. По перше, вона пропагандує, що багатство - це перш за все свідотство того, що людина розумна і трудолюбива, а значить - його не соромно прагнути і показувати це (що й роблять наші головні герої). Весь "Атлант..." створений на засадах рендівської філософії об'єктивізму та любові до правильного чесного капіталізму.
    У цих книг є небезпідставні недоліки, на яких загострюють увагу критики. Перш за все це сам художній текст. Ренд досягла успіху у викладенні свої філософських поглядів, але завернуті в обгортку художнього роману вони можуть припасти до смаку далеко не кожному. Третя частина взагалі скинулася мені на фарс чистої води, чого раніше якось не спостерігалося у двох перших частинах. Здається, що Ренд наче спеціально зводить все, що відбувається, до абсурду щоб підкреслити ще раз недієздатність політики негативних персонажів та нагадати, що весь її світ вигаданий і головне тут Ідея.

Якщо ставитися до твору "Атлант розправив плечі" як до філософського, то із нього можна винести багато цікавого та корисного. Книга повчальна. Вона вчить цінувати себе та свою працю, та не очікувати будь-чого задарма, не нарікати на тих, хто вже чогось досягнув, відчуваючи до себе жалість. Щоб здобути успіх та винагороду, необхідно працювати, і працювати багато.

Цим вона й надихає і, можливо, саме через це її варто прочитати.
  • Про трилогію "Атлант розправив плечі"
    Дмитро Акімов, 19 июня 2017 г.
    Ця книга – це певний енергетик і антидепресант. Тритомник про протистояння підприємців і чиновників захоплює, як який-небудь гостросюжетний роман, читається швидко, але з наскоку його не візьмеш - змушує багато думати. Ця книга нахабно заявляє, що немає нічого неможливого, надихає, заражає впертість і здоровою творенням, вимагає негайно кинути все і діяти без зволікання. У цій спільноті іноді задаються питанням, які книги змінюють життя читача. Так ось, на мій погляд, "Атлант" - одна з небагатьох книг, яким таке під силу.

З перших сторінок сюжет затягує. Звичайно, не обійшлося без художньої вигадки. Історія СРСР, бізнес і політика в Америці. Дуже захоплююча і корисна інформація.

Трилогія "Атлант розправив плечі" - це той самий варіант "два в одному", при чому обидва напрямки тільки доповнюють і підсилюють один одного. Мене зачепили діалоги. Читач обмірковує ситуацію разом з автором, що вже само по собі запускає розумовий процес у вашій голові. Але і інтрига міжособистісних відносин героїв захоплює.

Резюме: рекомендую, особливо для читачів з пострадянських країн, які, на мій погляд, спроможні глибше оцінити ідеї Айн Ренд і знайти більше паралелей з реальним світом, ніж типові "західники". А також почерпнути ідеї з "альтернативною" художньої реальності.
  • Обов'язково до прочитання!!!
    Stepan Dzhus, 29 мая 2018 г.
    Ця книга у 2014 році трохи змінила для мене світ. Правда я тоді почав її слухати в аудіо-форматі))) Проте, раджу її прочитати саме в українському варіанті!!!
    Чому? Найперша причина в змістовому та розумовому навантаженні. Ця книжка заставляє думати, при цьому, її художній сюжет не дає сумувати. Розвиток подій відбувається стрімко, наче дивишся якийсь бізнес-трилер.
    По-друге, Ви знадете для себе фішки, які одразу захочете зробити у реальному житті. Мене, наприклад, зачарувала сигарета одного героя (це не заклик до паління!!!)))) Сама суть маркетингового підходу до продукту заворожує.
    По-третє, можливо, ви накінець дізнаєтесь "хто такий Джон Голт?")))
    В підсумку, отримуємо чудове чтиво на ніч, із ранковим післясмаком, який надихає аж до вечора, коли знову рука тягнеться до цієї книжки.
    Не хвилюйтесь, що там 3 томи. Вони підуть легко. Якщо не хочете витрачати час на 3-томник, пропоную взяти аудіо-книгу і слухати її по дорозі додому або ще десь, щоб не втрачати час. Я так робив)))
    PS. Після прочитання даної книги я, все-таки, відкрив свій бізнес.
  • Відмова від визнання реальності завжди призводить до згубних наслідків
    Іван, 13 сентября 2016 г.
    Маю бажання внести свої п'ять копійок в суперечки й пересуди з приводу цієї книги. Я чесно не розбираюся в політиці. Тим паче - економіці. Мені складно зрозуміти що було правильно, а що ні в цьому плані у Айн. Тут мені нічого сказати. Скажу, що персонажі не блищать глибиною і складністю характерів. Для мене вони - інструменти. Потрібно показати старанність, впертість і прямоту - беремо одного, потрібна дурість та розпуста, візьмемо іншого.

Як правильно злагоджений годинниковий механізм герої рухають тебе від однієї думки автора до іншої. Передаючи посил, обурення, вагання, ведучи відлік до того самого, знакового моменту прозріння думки. Хоча місцями складається відчуття, що книга написана заради одного монологу Джона Голда. Мені було дуже цікаво поглянути на все з точки зору Ренд. Очима людини, яка проклинає соціалізм, обожнює важку промисловість та вважає сучасними героями виключно великих промисловців - власників копалень, заводів і залізниць, зневажає робітничий клас, інтелігенцію, чиновників, журналістів та інших слабаків, що не в змозі заробити мільйони, й за пару років просунутися від молодшого сталевара до власника заводу.

Цю книжку раджу прочитати всім тим, хто не шкодує витратити півтора-два місяці та отримати взамін: світ-антиутопію; чудових героїв, дії яких майже відчутно мотивують встати прямо зараз і почати робити все (ВСЕ!!!), що потрібно заради щастя; несподівані думки про все, що відбувається всередині кожного з нас, та світ навколо.
  • Давати, а не брати
    Vlad Denega, 9 июля 2018 г.
    Про цю книгу багато написано і важко щось, окрім власних вражень та власних висновків. Сам стиль написання, деталі подій та характерів героїв повністю поглинають увагу і сам стаєш ніби частиною історії. Книгу неможливо читати без емоцій. По справжньому сильний твір. Але якщо відійти від стилю написання і емоційної складової, то для мене основний принцип після прочитання - давай, створюй, а не забирай. Паразитизм та змішування з сірою масою подані в книзі без прикрас. Пізніше, спостерігаючи за тими, хто найбільше кричить про роботу на благо суспільства, починаєш розуміти, що ці гасла найкраща ширма для різносортних пройдисвітів, які несуть лише пустку і розруху. Книга не є одою індивідуалізму, вона показує, що користь йде не від ''взяти і поділити", а від створення нового, постійної жаги до навчання та відкриттів. Вона вчить, що лише власна важка праця, є тією справжньою ціллю, яку кожен шукає і показує як важко втрачати її тим, хто знайшов. Для мене найяскравішим героєм став Ріарден, справжній приклад сильного духу та незламної волі. Ця книга справді змінює. Найкраща панацея для тих, хто чекає манни небесної і щастя з неба.
  • Неймовірний труд
    Татьяна , 13 июня 2018 г.
    Эта книга будет очень интересна тем, кто хоть чуть-чуть сталкивался с организацией своего дела, предпринимательством и реализацией своего творчества. Кто делал что-то своими руками, а затем оценивал свой труд и продавал его результат.

Книга интересна и современна. Недаром ее считают основой здорового капитализма. Она поднимает вопросы отношения к деньгам, своему труду, своей ценности, смысла того, что ты делаешь... Все, чем пропитывалось общество во время социализма (его отголоски и до сих диктуют свои порядки): любимым делом можно заниматься просто так, для себя; стыдно просить деньги за свой труд, а большие тем более - высветлено в книге в системе общества.

Единственное, с чем не очень согласна, что мир держится на творцах-одиночках. На мой взгляд, "Творцов" становится все больше. В новом социуме их число растет.

Залпом прочитала первую и вторую книгу. Они были настолько реальны и детективно-увлекающие, что захватывало дух. Третья показалась более сюрреалистичной, утопичной и "придуманной"... От этого скорость прочтения уменьшилась... окончание вышло смазанным. Может это из-за того, что заключительную третью часть Айн Ренд писала два года? В любом случае: труд колоссальный и книга достойна прочтения.