Рецензии «Атлант розправив плечі. Частина 2. Або-або »

• Айн Ренд "Атлант Розправив плечі". Частина друга.
    Мірошниченко Тетяна , 10 июня 2018 г.
    Друга книга із трилогії «Атлант розправив плечі» американської письменниці Айн Ренд.
    Це без перебільшення один із кращих творів світової літератури. Адже це змістовна, філософська книга, яку написати міг тільки талановитий та майстерний письменник. Я читала і дивувалася, яка непроста і важлива ця книга навіть для нас сьогодні. Вона знаходиться поза часом та актуальна і сьогодні. Недарма авторка створювала цю трилогію дванадцять років. Деяка діалоги героїв настільки влучні, точні, філософські та просто бомбезно круті, що я часом перечитувала їх декілька разів, бо вони реально відображають нашу з вами дійсність. Цю трилогію можна розписати на цитати. Багато чого я виписувала собі окремо, робила закладки, помітки. Бо це настільки вражаючий твір, що його забути просто неможливо. Він змінює світогляд та світосприймання. Вона дає тобі змогу подивитися на речі з іншого боку. І після прочитання я вже ніколи не буду такою, як до читання. А остання сторінка не відпустила мене. І я більше нічого не змогла почати читати іншого, бо воно здавалося мені таким меншовартісним і недосконалим, просто не вартим Атланта. І я боюся братися за заключну частину, бо це означатиме кінець історії про Даґні Таґґарт.
  • Хто такий Джон Голт?
    Олеся Кізима, 10 мая 2018 г.
    Кажуть, що трилогія Айн Ренд ,,Атлант розправив плечі" посідає почесне друге місце після Біблії серед книг, прочитання яких назавжди змінює твою свідомість. Принаймні, серед американців. Беручи до уваги таку гучну заяву, плюс, низку позитивних та мотивуючих і собі прочитати тритомник відгуків на його палітурках, зокрема, і від народного ,,Ревізора" Ольги Фреймут, я зважилась на оптову покупку). Це було ще у 2015-у році, коли ажіотаж довкола українського виходу у світ усіх книг серії набув нечуваного апогею, а на інтернет-просторах, пригадую, наткнулася лише на одну негативну оцінку трилогії, щось на кшталт сумнівна цінність ,,Атланта" чи щось в тому дусі.

Перший том мені сподобався. Проте, взятися за другий завадила ціла низка інших книжок, тож якби не завдання від YakabooBingoSpring2018, я б про продовження знайомства із знаменитою утопією хтозна коли би згадала).

Отож, другий том має підзаголовок ,,Або-або". Головна героїня, Даґні Таґґарт і далі сушить собі мізки, хто ж такий отой Джон Ґолт? А також, як людина дуже і дуже мисляча, потрапляє під закон, оскільки в країні запроваджують мораторій на... розум! Уявляєте??? Мовляв, мислення -- це ілюзія, а пошук будь-якого сенсу -- це абсурд. Країна на чолі із направду загниваючим урядом котиться у прірву хаосу та апатії; підприємці кидають свою справу або й руйнують своїми руками свої здобутки; словом, за масштабною економічно-соціальною катастрофою хтось стоїть і, без сумніву, має з цього якийсь хосен. Та хто це? І яка йому вигода? І, врешті, хто такий Джон Ґолт???

Читалося легко та цікаво, незважаючи на доволі ,,суху" мову викладу. Чудовий зразок якісної мотивуючої літератури, філософської думки крізь призму утопізму. Раджу! Читатиму далі: хто ж такий Джон Голт?
  • В передчутті продовження.
    Світлана , 1 апреля 2018 г.
    Я належу до тих людей, яким друга частина припала більше першої до вподоби.
    При усьому тому, що я не люблю надто довгих роздумів чи монологів, усе наявне тут стало для мене виправданим. Найбільше мене вразили роздуми про Робін Гуда, легенду про якого варто раз і назавжди викоренити із життя. При тому, що я прекрасно розумію мотивацію вчинків Робіна в пору далеко не простого Середньовіччя, тим не менше я із здивуванням зрозуміла, що повністю підтримую усі міркування, висловлені в "Атланті..." щодо цього персонажа. І особливо щодо тих наслідків, які провокує копіювання його вчинків та й надії людей на просту подачку, яку заберуть у багатих і дадуть бідним.
    Якщо в моїй душі раніше й ворушилися паростки соціалістичних ідей, то друга частина викорінила їх якщо не назавжди, то надовго. Звісно, я розумію, що в художньому творі дозволяється певне перебільшення ситуації і нагнітання подій, та мені ставало страшно.
    Здається, Айн Ренд зуміла добряче проаналізувати перспективи свого життя в тій Росії, з якої вона втекла. Можливо, цей твір-це її пересторога?
    Кілька слів просяться про Дагні. Вона й досі для мене загадкова сильна штучка. Ось цей її політ на останніх сторінках другої частини мені здався питанням її життя і смерті. Останньою краплею, яка переповнила чашу. І тепер мені вже дуууже цікаво, якою ж буде та Дагні, переповнена.
    Тож я в передчутті третьої частини.
  • Достойный философский бизнес-роман
    Ирина , 13 апреля 2017 г.
    Когда ажиотаж на книги Айн Рэнд начал понемногу спадать, я поняла, что самое время начать её перечитывать.
    С «Атлантом» я познакомилась давно, еще до его перевода на русский и украинский. Текст на английском совершенно по-другому воспринимается. Да, книга еще тогда произвела на меня впечатление, но когда читаешь немного «со словарем», так сказать, не всегда понимаешь некоторые нюансы, очень важные для восприятия атмосферы.

Так вот, пять лет спустя первого прочтения на английском, я смогла получить куда большее удовольствие, читая его на украинском.
    В отличии от первой части, «Атлант розправив плечі. Частина 2. Або-або» я покупала уже в Якабу (всё-таки цена и сервис меня подкупили).
    Вторая книга в трилогии — всегда ответственная и важная. Если автор дал интересную завязку и хорошо начал историю в первой части, то во второй он должен максимально поддерживать интерес, чтобы читатель захотел прочесть и третью. У Рэнд это получилось хорошо. Да, некие провисания в сюжете есть, но тут писательница много времени уделяла раскрытию персонажей и её мира. «Атлант розправив плечі. Частина 2. Або-або» - не просто связующая часть трилогии. Как по мне, лучше всего здесь показано накаливание ситуации с бизнесом и государством, этот конфликт очень ярко раскроется в третьей части, но вторая важна для понимания причинно-следственных связей.

Говорят, Анй Рэнд сложно пишет, в том смысле, что язык у неё сухой и стилистика хромает. В защиту могу сказать, что да, в первую очередь Рэнд — философ. И как для изложения философской концепции объективизма её роман отлично справляется с задачей. Но некая простота языка наоборот играет на руку роману, не перегружая его бесчисленными описаниями и эпитетами. Также немаловажную роль играет перевод, и вот украинский мне безумно понравился.

В заключении добавлю, что «Атлант розправив плечі. Частина 2. Або-або» - достойное продолжение первой части, которое подогревает интерес к третьей. Да, я уже прочла всё до конца, но интереса от этого не меньше) Достойный философский бизнес-роман.
  • Продовження захопливої історії капіталістичної утопії...
    Валентин, 22 марта 2017 г.
    «Атлант розправив плечі. Частина 2. Або-або» - мабуть, краща книжка з існуючих, яка відстоює ідеї капіталістичного ладу. Тому я не дивуюсь, що для багатьох бізнесменів та підприємців вона є мало чи не другою Біблією. Чесно кажучи, особисто я б, в силу відсутності культури підприємницької діяльності, ввів би цю працю в обов’язкову програму. З такими матеріалами варто ознайомлюватись ще в школі, і чим раніше, тим краще! Вона підіймає надзвичайно актуальні теми, та повчає таким речам, яких ніхто не навчить.
    Друга частина трилогії Айн Ренд - суцільний соціальний прогноз. Продовження історії падіння нового ладу, те має місце бездарність та апатія світового суспільства, а головні герої хочуть щось змінити. Не дати статись катастрофі. Господи, за допомоги талановитих підприємців отримують всі віхи правління, успіху та багатства. Будь які дії інших осіб жорстко подавляються, цим самим руйнуючи суспільний лад. Саме ця частина роману повністю поглинає читача в світ важких доль героїв, любовних перипетій, та наближує до розгадки - «Хто ж таки цей Джон Голт???»
    Взагалі, для мене цей роман унікальний, бо окрім основної моралі, він ще має безліч менших, тому кожен читач знайде щось і для себе. Отримає відповіді на власні питання. Особливо я б відмітив символ нового життя США - долар. Герої роману дають можливість подивитись на цю грошову одиницю з дуже нестандартного боку. Рекомендую для прочитання всім, хто цікавиться філософією об’єктивізму та раціонального інтелекту. Бізнесменам, політикам, економістам, підприємцям. І, звичайно ж, тим, хто вже прочитав першу частину)
  • Торжество убожества
    Анна Анна, 16 марта 2017 г.
    Если от первой книги слегка бегут мурашки по коже, поскольку читатель лишь предполагает перспективы того, во что может вылиться алчность бесталанного потребителя. Но по результатам прочтения второй книги отчетливо ощущается, как волосы встают дыбом. Вторая часть во всей красе показывает последствия попыток внедрить "нравственные законы", направленные на защиту нуждающихся: постепенный крах экономики, нарастающий, как снежный ком, увеличение безработицы, ожесточение людей и постепенная потеря ими лучших моральных качеств, рост преступности. На фоне всей этой разрухи главные герои книги Дагни и Хэнк продолжают попытки выстоять. Но что могут сделать честные и думающие люди в мире, в котором ум и проницательность, честность и трудолюбие поставлены вне закона. В мире, где у власти стоят иждивенцы, управляющие людьми на основе шантажа и вымогательства. Дагни Таггерт узнает все больше историй о странном человеке по имени Джон Голт, а Хэнк Риарден сталкивается с людьми, которые нашли свой метод борьбы с установившимся режимом, но поддержать который у него не получается в силу высоких моральных требований прежде всего к себе. И, ожидаемо, автор заканчивает книгу загадкой - выживет ли Дагни, после падения ее самолета, и в какое таинственное место привело ее преследование самолета с последним работавшим ученым на планете.