Рецензии «Наречена. Арт-бук»

Средняя оценка
1
 • 5
  1
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0
Лучшие рецензии
Написать свою рецензию
 • Коли щастя - це як вишити сорочку власноруч
  Олеся Кізима, 6 января 2018 г.
  Рецензия полезна?
  Мабуть, усі погодяться зі мною, що найбільшою окрасою будь-якого весілля була, є і буде саме молода, або ж наречена. Чи не кожна маленька дівчинка, дивлячись на неї, уявляє, як і вона колись виглядатиме у цій ролі. Чи буде такою ж красунею, якою буде весільні сукня та зачіска і т.д. Дитяча уява вимальовує ,,плани", розмаху та барвистості яких немає меж...

  ,,Наречена" - розкішний арт-бук, за допомогою якого можна якнайповніше зануритись у мандрівку традиційними весільними українськими строями, у кожному з яких будь-яка наречена відчує себе справжньою королевою. Примітно, що чільне місце в якості моделей посіли дівчатка, адже хто-хто, а саме вони, мабуть, найкраще можуть передати у поставі та блиску оченят всю велич та відповідальність ролі.

  Головна героїня книжки - дівчинка Софійка, реальний прототип якої й красується на її обкладинці. Вона належить до так званих повітруль, тобто красунь, які здатні пересуватись ледь (не)торкаючись землі. Одного разу вона запитала у рідних: ,, Звідки я взялась?". На що їй дали погортати сімейний альбом, де на старих світлинах красувалися Софійчині предки у весільних нарядах. Так вивчаючи дерево свого роду, дівчинка, а заодно й читач, знайомиться із різноманітними зразками українських регіональних вишиванок та іншими елементами урочистого одягу, вивчаючи такі цікаві та колоритні призабуті слова та діалектизми.

  ,,Наречена", окрім оповіді, ще містить інтерактивне завдання ,,Дерево Роду" та набір чудових листівок. Даний арт-бук стане відмінним подарунком дівчинці-школярці початкової та середньої шкіл, а ще, безумовно, і кожному дорослому, хто цікавиться етнографією України.

  До речі, ця книга увійшла до низки списків найкращих у 2017-му році, що й не дивно, зважаючи на натхненний творчий підхід авторів, відмінну якість видання та всезростаюче захоплення читачів пізнання своїх традицій та історії.