Рецензии «Антикрихкість. Про (не)вразливе у реальному житті»

• Малі зусилля, що дають великий результат
    bolgarina16 , 2 июля 2018 г.
    Автор закликає вірити і коритися ідеї "Чорних лебедів" (під якими маються на увазі елементи непередбачуваності), а також "крихкість" (схильність елементів впливу цих самих "лебедів") і "Антіхрупкості" (стійкості до дії невизначеності). Основна ідея полягає в тому, щоб в будь-якого роду ситуаціях не намагатися знизити рівень невизначеності шляхом прогнозування майбутнього (оскільки воно не прогнозовано повністю), а підвищувати свою стійкість до різного виду подразників з одного боку і отримувати вигоду з невизначеності - з іншого. Про це можна було написати одну главу, але ця нескладна думка розтягнута на безліч сторінок. Велика кількість повторень протягом книги надають їй об'єм (чисто фізично збільшується число сторінок), але перевантажують текст - якби я не читала її в своєму звичному неквапливому темпі, мені б швидко набридло читати про одне й те ж в кожній другій чолі. "Антіхрупкость" написана таким чином, що ти зобов'язаний в неї просто вірити. Талеб, нічого толком не пояснюючи, змушує тебе думати так, як він пише (ох, вже цей науч-поп).
  • Чи є користь від шкоди?
    Ольга Першина , 25 июня 2018 г.
    На мою думку, головна ідея книги Нассіма Ніколаса Талеба викладена в самій її назві (англійською мовою) - як отримувати вигоду від хаосу.
    Автор невимушено доводить, наскільки непередбачуваним є сучасне життя, в першу чергу, через наявність надскладних державних та бізнесових структур. І саме ці структури роблять наш світ крихким і схильним до катаклізмів, не дивлячись на сучасні розробки із прогнозування кризових явищ та аналізу ризиків в економічній сфері.
    І саме можливість знайти антикрихкість зробить людину, річ, структуру, країну не підвладною хаосу, руйнівним змінам, катастрофам.
    Багатьом може видатися, що головна ідея антикрихкості є одночасно протиприродною – гірше означає краще і одночасно природною – вона підтверджується реальним життям.
    Кожна людина може вірити та будувати плани на 1, 2, 5, 10 і більше років наперед: придбання квартири, машини, навчання дітей і так далі. Ми, сучасні люди,і навіть зустрічі з рідними вносимо в календар та координуємо із своїми діловими зустрічами, а раптом одна несподівана подія ламає усе наше налагоджене життя вмить…
    І тому пан Талеб пропонує подивитися на світ під іншим кутом зору – і сказати дякую цій випадковості, оскільки вона дала нам змогу зрозуміти, що ми не винні в тому, що не змогли передбачити цю подію чи уникнути її, і що ця подія дала нам змогу зрозуміти крихкість усієї складно побудованої системи нашого життя.
    Автор не тільки перевертає загальноприйнятий спосіб мислення, але і також дає поради яким чином виробити в собі та в своєму житті антикрихкість, зокрема за допомогою стратегії штанги.
    Можливо ця книга і не переверне Ваш світогляд, але при вдумливому читанні примусить про багато що замислитись…