Рецензии «Янголи i демони»

• Наука VS релігія
    Екатерина Топорко , 3 марта 2018 г.
    «Янголи і демони» – перший пригодницький інтелектуальний роман з елементами трилеру та детективу, який належить до серії книг Дена Брауна про професора Гарвардського університету Роберта Ленґдона.

Сюжет книги побудований на дуже цікавому конфлікті науки та релігії, який не згасає упродовж всієї історії людства. Головні сторони конфлікту – Ілюмінати та Ватикан. Ден Браун дуже цікаво розгортає сюжет не тільки як пригоду, але й таким чином по-своєму порушує питання віри. Читаючи першу половину книги, складається враження, що автор на боці науки, другу – на боці релігії. Але так чи інакше виходить, що читач сам обирає, в що йому вірити.

Також дуже вразило те, наскільки письменник розуміється в людській психології, показує шлях від низького до високо і навпаки на конкретних персонажах. Таким чином виходить, що навіть свята людина може вчинити страшну підлість. Звісно, якщо проаналізувати всю книгу, ми чітко розуміємо позицію автора щодо релігії та науки, але виходить, що питання моралі та людської гідності важливіше та гостріше.

В будь-якому випадку, рідер все ж таки задається питанням: віра в Бога – це обман та маячня чи це доказ наявності душі? Але, так чи інакше, відповідь у кожного буде своя.
    Таким чином, Ден Браун має всі шанси стати моїм улюбленим письменником не тільки тому, що його витвори інтелектуальні, цікаві та динамічні, а, можливо, й тому, що у нас однакові погляди на одні й ті самі речі та явища.

• Янголи i демони
    Руслан , 15 ноября 2017 г.
    "Янголи i демони" - роман американського письменника Дена Брауна. Це перша книга із циклу про Роберта Ленгдона.
    Головний герой роману, Роберт Ленгдон - видатний вчений, викладач, що займається релігійною символікою та всім, що з нею пов'язано. Одного ранку йому подзвонив Максиміліан Колер, директор ЦЕРНу, і повідомив про вбивство одного з учених представниками давнього таємного товариства Ілюмінатів, випаливши при цьому йому на грудях свій символ. До нього входили вчені, діячі культури і політики. Ілюмінати ставили науку понад усе. Організація раптово з'явилася, що стало прямою загрозою Папі Римському, адже церква була віддавна противником Ілюмінатів, та й всі вважали, що вони давно зникли. Вчений намагався за допомогою великого відкриття примирити так довго ворогуючі між собою сторони, церкву і науку, а тепер цей небезпечний винахід викрадено і він напряму загрожує святенникам. Ленгдон прибуває в ЦЕРН і разом з Віторією, дочкою убитого вченого, біофізиком, починає розслідування.
    Книга постійно тримає в напрузі, сюжет динамічний, сповнений безліччю подій і несподіваних поворотів. Історія закручена так, що до кінця не знаєш, чим все закінчиться. Мова оповіді жива, приємна, легко читається. У книзі наводиться багато цікавих фактів та історичних матеріалів. Чудово описані старовинні будівлі, бібліотеки, фонтани, статуї, стародавні церкви Риму і Ватикану. Майстерно опрацьовані деталі, сюжет захоплюючий, який викликає тільки позитивні емоції.
  • Янголи і демони
    Олеся Лобур, 27 января 2018 г.
    Почитала коментарі до пригодницького роману американського письменника Дена Брауна "Янголи і демони" і замовила книгу батькові (йому подобається читати книги цього автора). До цього він вже прочитав "Код да Вінчі". А з рецензій я дізналась про те, що "Янголи і демони" - це перша книга з чотирьох (Код да Вінчі - друга) з головним героєм - професором Ленгдоном.
    В цілому книга непогана. Хоча батькові, як технічній людині, більше до вподоби інша книга автора - "Цифрова фортеця", проте і цю прочитав із задоволенням.
    Не дивлячись на те, що я не дуже цікавлюсь історією, релігією і, в основному читаю книги російською мовою, ця книга мені теж сподобалась, та й переклад досить вдалий. Читається легко (навіть не помічаєш, коли перегортаєш сторінки, а тільки слідкуєш за ходом подій). Цікавий та захоплюючий сюжет книги - професор Ленгдон розслідує загадкові вбивства у Ватикані. До останнього залишається інтрига - що ж буде в кінці? Хочеться прочитати і наступні книги. Взагалі Ден Браун - талановитий автор. Хочеться прочитати і інші його книги. Рекомендую всім.