Рецензии «Акупунктура міста»

• Отличная книга, очень интересный взгляд
    Ирина, 4 июля 2017 г.
    Очень интересно было читать о том, как «лечить» город. Поучительно и актуально. А еще очень интересно. Мне импонируют некоторые подходы автора. Прежде всего, идея о том, что не нужно хвататься за все сразу, а потихоньку, постепенно и планомерно исправлять один недостаток за другим. Но не нужно слепо копировать то, что сделано другими. Ведь каждый город уникален. И проблемы в каждом из них свои. А значит, и пути решения проблем не могут быть шаблонными. Но еще более ценная мысль для меня – жители города не должны быть пассивными. Невозможно дождаться, что власти будут заботиться о благосостоянии, если их к этому не будут побуждать горожане. Но самое ценное то, что в книге отражен реальный опыт мэра, преобразившего город. Как-то у меня Латинская Америка не ассоциировалась с благоустройством. Скорее, я представляла их города муравейниками. А вот, оказывается, была не права. Да, чуть не забыла. Не бойтесь, что написано скучно. Наоборот, с юмором, доступно. Автор адресовал книгу обычным людям, желая пробудить их инициативу.
  • Про ,,Акупунктуру міста" від Жайме Лернера
    Олеся Кізима, 20 декабря 2017 г.
    Свого часу Жайме Лернер, ставши мером Куритиби (штат Парана, південно-східна Бразилія), поставив собі непросте завдання - перетворити занедбаний мегаполіс в квітуче та привітне місто. Бразилець українського походження взявся за реалізацію своєї мети з неабияким завзяттям. Наполегливість, працьовитість та непохитна віра зробили своє. Куритиба стала одним з еталонів, як можна змінити місто, в якому ти живеш та працюєш, на справжню домівку та комфортне місце праці. Потрібно лишень засукати рукави та озброїтись правилом, що ніхто не зробить для тебе краще, як сам для себе.

Свої реформи Жайме Лернер здійснював продумано та послідовно, радячись із громадськістю та залучаючи усіх до активності у власному місті. Кожну сферу міського життя він порівняв із ділянкою, яку слід ,,пролікувати" не традиційною медициною, а альтернативною, на кшталт китайського методу голковколювання. Також мені дуже сподобалася метафоричність автора, а саме порівняння людей з ,,мурашками", які стікаються до ,,медових місць" - найбільш атмосферних закладів, вулиць, парків і т.д. Ще хочу відмітити цікаву пораду - вітатися з усіма перехожими в радіусі 500 м від свого будинку. Це зближує сусідів та неабияк соціалізує мешканців будь-якого населеного пункту.

,,Акупунктура міста" написана чудовою, ба навіть поетичною мовою, у відмінному перекладі Катерини Скальської. Жайме Лернер ділиться цінними порадами і надихає своїм оптимізмом та переконливістю власного містобудівничого досвіду. Недаремно його обрали як консультанта з питань організації міського простору в Організації Об'єднаних Націй (!).

Книга буде цікавою та корисною усім містянам, а також послугує джерелом успішних порад та нововведень усім управлінцям усіх населених пунктів.
  • Душа великих міст
    vasiLIT , 31 марта 2018 г.
    Книга Жайме Ларнер «Акупунктура міста», на перший погляд може здатися нудною та нецікавою. Насправді, ця книга про урбаністику та розповідає про комфортне життя у великих сучасних містах. Таким чином, тематика, так чи інакше, торкається кожного читача. Книга про те, як потрібно розвивати сучасне місто, як будувати, як надавати йому нового життя, що потрібно для того, щоби місто жило та розвивалося. Автор – відомий бразильський архітектор, який тричі обирався мером міста Курітіба. Це фактично посібник, який надихає на ідеї, завдяки коротким та дуже мотивуючим історіям. Не зважаючи на свій маленький обсяг та велику кількість ілюстрацій книга містить всю необхідну інформацію про галузь та її роботу. Автор є заклятим противником автомобілів, а до вуличної торгівлі він ставиться дуже позитивно. Автор пропонує дуже багато корисних та цікавих ідей. Він розповідає про малі живі об’єкти у місті. Книга написана у форматі маленьких есеїв, які інформативні та насичені. Книга має дуже якісне та цікаве оформлення, папір цупкий, білосніжний, багато кольорових ілюстрацій, а переклад просто чудовий. Рекомендую всім!
  • Про любов до свого міста
    Ирина Стулий, 7 февраля 2018 г.
    Думаю, кожен з нас хоче/мріє жити у місті, де було б комфортно знаходитись. Жайме Лернер на власному прикладі розповідає як зробити приємним для проживання свій населений пункт. Читаючи книжку, занурюєшся у теплу атмосферу. Тут про тишу міста, і про те, як його почути, про доброту і спілкування, про важливість старих кінотеатрів для містян, про парки і площі та правильність їх планування, про затишні вулички і маленькі дворики, про зручний громадський транспорт і вплив автомобілів на місто, про річки і канали (у тому числі про важливість тих, про існування яких ми навіть не підозрюємо), про кольори, музику, світло і запахи міста, про те, як важливо знати історію свого населеного пункту. Жайме Лернер вказує, що кожне місто унікальне і має свою особистість і особливість і це теж є дуже важливо. Також він акцентує увагу на тому, що кожен містянин створює свій осередок. Про любов до свого міста та про маленькі деталі, які, здавалося б є непомітними, але насправді -- дуже вагомі. Навіть, про важливість ринків і барних стійок та про вуличних музик. Про те, що важливо слухати, говорити, дивитись, думати і ... робити. Одним словом - це книжка про важливі речі - простими словами :-)