Рецензии «A Song of Ice and Fire Boxed Set. The Story Continues. Volumes 1-7 (комплект из 7 книг)»

• Для колекції справжнього поціновувача фентезі!
    Андрей, 23 февраля 2017 г.
    Скажу відверто: раніше фентезі та Я були речами такими ж далекими, як Юпітер та Земля. Навіть, беручи до рук книжки з дійсно класними фентезі-малюнками, гортав їх позіхаючи. Та все ж, коли справа дійшла до «A Song of Ice and Fire Boxed Set. The Story Continues. Volumes 1-7 (комплект из 7 книг)» в силу вивчення мною наразі англійської мови, вирішив прочитати та дізнатись, від чого ж так преться величезна кількість читачів у всьому світі?! І був надто вражений. Вірно підмічено в відповідній статті на Lurkmore - «починаєш читати і просто ох ...ваешь». Грубувато сказано, зате в точку. І навіть однойменний серіал навряд чи здатний адекватно підготувати до того епіку, що починає складатись в голові вже з перших сторінок.

Нічого більш масштабного, продуманого, такого «круто звареного» я, зізнатися, не читав. Головного героя немає в принципі. Точно також, як немає чорного володаря, світового зла та примітивного поділу на темне й світле. Замість цього в фокусі читацького сприйняття - відразу десятки головних героїв, що несуть закривавлену естафетну паличку, передаючи її все далі й далі. До того ж добрий дядько Мартін вводить ще сотні персонажів другого плану, котрі в будь-який момент можуть зайняти місце полеглого головного героя, який перервав свою естафету через раптову болісну смерть. З такою масою дійових осіб автор умудрився не «скотитися в кашу», та «видав» справжній шедевр! П'ять книг - на одному диханні. В кожної, між іншим більше тисячі сторінок... Справжня культова річ, кожен елемент котрої, немов вишенька на торті, яку можна збити з верхівки легким помахом руки. Сюжет від цього мало втратить.

Взагалі, світ «A Song of Ice and Fire», незважаючи на поетичну назву, це така жесть, що не переказати. Це світ, де красеня-лицаря без страху і докору можуть облити киплячим маслом. Світ, де чесним героям встромляють меч в спину, сміливців калічать, а малолітніх дівчаток-принцес спершу ґвалтують, а потім розбивають їм голову об стіну. Ну, а з невідомими селянами та солдатами творять таке, що й описувати страшно. І при цьому - ні краплі трешу! Все це ДУЖЕ гаряче, відчайдушно! Рекомендую ознайомитися з сагою навіть тим, хто книжки взагалі не читає. Мовою оригіналу історія «буяє» ще більш фантастичними фарбами! Бокс на цілих 3800 сторінок утворює гарну картинку казкового Середньовіччя. Збірка доповнена картами Вестероса і Ессоса, з аркушами дуже високої якості та читабельним шрифтом. Справжня прикраса на книжковій полиці книголюба. РЕКОМЕНДУЮ!