Гірчиця. Наївні поезії
Бумажная книга | Код товара 263956
Автор
Катерина Бабкина
Издательство
Meridian Czernowitz
Язык
Украинский
Год издания
2011
Количество страниц
48 стр. (цветные иллюстрации)
Формат
64x90/16 (140x208 мм)
Переплет
Мягкий
Бумага
Мелованная

Все о книге Гірчиця. Наївні поезії

От издателя:

Свого часу авторові цих рядків здалося, що з української силабо-тоніки вже нічого не витиснеш. Тобто що вона, звісно, ще кілька десятиліть протягне, але нічого суттєвого в ній уже не відбудеться. На це є дві цілком об’єктивні й дуже вагомі причини й обидві полягають в обмеженості формальних засобів. Перша - обмежене число віршувальних розмірів, що неминуче спричинює дедалі відчутнішу монотонність ритмо-мелодики. Друга - обмежені можливості в римуванні, через які будь-яка винахідливість і мовна віртуозність раніше чи пізніше вичерпають себе.

Та це все формалізм, слушно заперечили б мені прихильники силабо-тоніки. А поетична справжність усе одно проб’ється і змусить затрепетати читацькі душі - навіть у найбанальнішому ямбові та найзужитішій чоловічій римі типу «кров - любов». Аби тільки і кров, і любов були справжніми! На це я відказав би, що банальне й зужите справжнім не буває - і так ми й далі дискутували б собі досхочу, якби хтось колись розпочав подібну дискусію. Але її, на щастя (і на жаль), ніхто ще й досі не розпочав.

І все-таки, з дискусією чи й без неї, кожен український поет (а тим більше поетка), що й нині вкотре зважується на силабо-тоніку, у моєму розумінні чинить абсолютний подвиг. От і Катя Бабкіна його вчинила.

Я впевнений, що читачі цієї вельми симпатичної збірки мають усі шанси стати ще й перечитувачами. У кожному разі я став. І коли за першим разом мені спало на думку саме це окреслення - симпатично (для самої авторки, мабуть, дещо образливе), то всі подальші сеанси мого спілкування з її віршами викликали дедалі глибше переконання, що насправді навіть не симпатично, а таки добре і гарно.

Поступово я визначив серед усіх віршів цієї збірки своїх особливих улюбленців. Адже іноді вірші набувають такої здатності - ставати улюбленими, їх запам’ятовуєш рядками, строфами, повністю – й не тому, що навмисне вивчав напам'ять, а тому, що не міг не запам’ятати. Такими для мене стали «Монолог сонної феї», «Твій маленький бог пожирач сердець», «пісенька на будень», «Десь у нас живе одна...», «А часом знаходиш ключі колишні...», «Вона дзвонить до Бога і палить гашиш...», «Вона ніколи не ходить одна в кіно...», «Ти достатньо жінок мав...», «Привіт, крижинко...». Бачите, їх виявляється аж 9 (цікаве число), дев’ять малих шедеврів на збірку із загалом сорока одного вірша - статистика влучання дуже хороша. А є ще ж і надзвичайно добрі окремо взяті строфи. Або просто рядки - як наприклад, «Якщо хочеш, приходь: я тебе не люблю». Або: «Розділити безсоння - це допуск за певну грань». Або останні рядки першого тексту збірки: «Мудрість росте не так, мудрість це просто втрата, II усвідомлена потім»

Звичайно, в кожного з читачів, а відтак і перечитувачів, список улюблених місць у цій збірці буде свій. Проте в чому всі ми будемо єдині, то це в тому, що Каті Бабкіній абсолютно вдалась інтонація - й ми їй повірили. Цей смуток упереміш із іронією, ця легка, немов після шостої кави, гіркота. Зрештою, що таке гіркота, як не та ж іронія - якщо ми, звісно, про поезію? А також про невичерпні інтонаційні ресурси української силабо-тоніки, з якими вона протримається ще довго - рівно стільки ж, скільки протримається мова.

Залишається припускати, що назва цієї збірки сигналізує саме про це - про гостроту гіркоти і щасливу здатність передавати її іншим своїми словами.

Юрій Андрухович

Читать полное описание
Свернуть
Характеристики
Автор
Катерина Бабкина
Издательство
Meridian Czernowitz
Язык
Украинский
Год издания
2011
Количество страниц
48 стр. (цветные иллюстрации)
Формат
64x90/16 (140x208 мм)
Переплет
Мягкий
Бумага
Мелованная
Купить - Гірчиця. Наївні поезії
Гірчиця. Наївні поезії
46 грн
Нет в наличии
 
Информация об авторе
Катерина Бабкина
Катерина Бабкина

Катерина Бабкина – современная украинская писательница и сценарист родом из Ивано-Франковска. Родилась 22 июля 1985 года. Автор таких книг как: «Вогні святого Ельма» (2002), «Лілу після тебе» (2008), «Гірчиця» (2011), в 2014 опубликовала сразу несколько работ «Знеболювальне і снодійне», «Соня» и «Гарбузовий рік», далее б...

Подробнее

Характеристики Гірчиця. Наївні поезії
Автор
Катерина Бабкина
Издательство
Meridian Czernowitz
Язык
Украинский
Год издания
2011
Количество страниц
48 стр. (цветные иллюстрации)
Формат
64x90/16 (140x208 мм)
Переплет
Мягкий
Бумага
Мелованная
ISBN
978-966-2578-09-6
Вес
90 гр.
Тип
Бумажная
Литература стран мира
Украинская литература
Литература по периодам
Современная литература
 

Об авторе Гірчиця. Наївні поезії