E-Book Жнець

Real title: Жнець
5
1
Product code: 1489533

E-Book Жнець

Real title: Жнець
5
1
Product code: 1489533
Format
The product is included in the following promotions:
Book language
Publisher
Year of publication
Category
About book

У світі, де більше не існує ані хвороб, ані війн, ані страждань, можна померти лише в один спосіб: вас має наосліп обрати й убити («зібрати») жнець — професійний носій смерті.

Таким чином людство контролює свою чисельність. Час до часу женці беруть собі учнів-підлітків, і цього разу вибір припав на Сітру й Рована. Тепер вони змушені змагатися між собою за статус женця, хоча жоден з них цього не прагне.

Тому, хто стане женцем, доведеться «зібрати» другого.

Details
Publisher
Number of pages
416
Where to read the book?
Read and listen to books in the mobile app
or download
epub
Compatible with iBooks (iPhone, iPad, iMac)
mobi
Compatible with Amazon Kindle e-readers
pdf
Opens in Adobe Reader or in the browser
Payment options
Online card payment (5% cashback)
Оплата карткою "ДІЯ єКнига (виплата на 18-ліття) - 998,40 грн"
Comments
5
1
Юлія
19 January 2026 y.
Роздуми про штучний інтелект та людську природу
Чи зміниться людство, якщо зникнуть хвороби, бідність і навіть сама смерть стане лише тимчасовим явищем? Чи залишиться людська природа незмінною, попри всі досягнення цивілізації? Саме ці питання ставить Ніл Шустерман у романі «Жнець» і доходить, на жаль, невтішних висновків. У світі книги більшість проблем вдалося вирішити завдяки переданню управління всім сферам життя штучному інтелекту. Проте навіть у такому ідеальному суспільстві люди продовжують виявляти свою темну сторону. Це особливо помітно на прикладі ордену жнеців, покликаного регулювати чисельність населення, аби уникнути перенаселення, голоду чи екологічної катастрофи. Замість того, щоб виконувати свою місію з гідністю, частина жнеців демонструє пиху, жадобу, корупцію та прагнення до влади. Автор показує, що навіть найшляхетніші наміри можуть бути спотворені людською слабкістю. Книга також ставить важливе питання: хто справжній ворог людства — штучний інтелект, який діє неупереджено й на благо планети, чи сама людина, яка завжди шукає вигоду для себе? Адже все, що контролює штучний інтелект, працює на користь екології та суспільства, тоді як сфери, що залишаються під людським контролем, далекі від ідеалу. «Жнець» — це не лише антиутопія, а й глибокий філософський роздум про природу зла. Чи полягає воно у холодній раціональності машин, чи у людській схильності до самозвеличення, наживи та магічного мислення? Приклад культури тоністів у романі яскраво демонструє, що навіть у світі без смерті людина не здатна відмовитися від ілюзій та ірраціональних вірувань. Загалом, книга читається легко й захопливо. Це цікава спроба уявити наше майбутнє та осмислити роль штучного інтелекту саме в той час, коли він починає активно входити в наше життя. Підсумок: «Жнець» — це нагадування, що навіть у світі без смерті, хвороб і бідності, людство залишається заручником власної природи. Свобода вибору — найбільший дар, але й найбільше випробування. І саме те, як ми її використовуємо, визначає, чи буде наше майбутнє справедливим і гармонійним, чи знову перетвориться на арену для боротьби за владу й самозвеличення.
Do you have any questions? 0-800-335-425
Contact us
240 UAH