Рецензії «Українська легко!»

Середня оцінка
Кращі рецензії
  • Цей міні-довідник повинен мати кожен українець, який хоче спількуватися українською!
    Михайло Концуров, 2 листопада 2016 р.
    Підручник «Українська легко» / за авторством Н. Клименко та П. Мельника-Крисаченко, який вийшов у 2016 році в видавництві «Книжковий клуб сімейного дозвілля», адресовано учням молодших (1-4 клас), середніх (5-9 клас) і старших (10-11 клас) класів, студентам-філологам, які навчаються за спеціальністю «Українська філологія», а також населенню, на території якого домінує білінгвізм або полілінвізм: Луганська, Донецька, Харківська, частково Сумська області (суміш української та російської мов); Львівська, Закарпатська, Івано-Франківська, Тернопільська області (суміш української та угорської, української та польської, української та чеської) тощо.
    Підручник створений відповідно до програми «Українська мова», яка викладається у середніх школах України. Підручник носить базовий характер, у якому розглядаються основні розділи сучасної української мови, подані не в тривіальному, а в доступній і цікавій формі:

1. Антисуржик. У першому розділі цього міні-підручника подані найтиповіші кальки з російської мови, що вживає кожен непересічний житель України. Автори Н. Клименко та П. Мельник-Крисаченко, на мою думку, зібрали в єдиному розділі всі лексико-граматичні помилки та штампи, від яких треба позбавлятися усім мешканцям України. (Приклад: «Доля правди» чи «Часточка правди», «Залишити в спокою» чи «Дати спокою»).
    2. Наголос. У другому розділі цього міні-підручника подані найуживаніші слова української мови, у яких більшість людей роблять грубі помилки. (Приклад: «асимЕтрія чи асиметрІя», «бовтАти чи бОвтати»).
    3. Пароніми, омоніми. У третьому розділі цього міні-підручника подані найуживаніші слова-пароніми та слова-омоніми української мови, лексичне значення яких більшість людей не розуміють або не знають. (Приклад: «За кордон» і «Закордон», «Хрещений» і «Хресний»).
    4. Синоніми. У четвертому розділі цього міні-підручника подані синоніми до найуживаніших слів української мови. Знання синонімів необхідне, по-перше, задля збільшення милозвучності мови, а по-друге, задля уникання тавтології.
    5. Правопис. У п’ятому розділі цього міні-підручника подані правила написання найважчих слів і конструкцій української мови в простому й доступному вигляді. (Приклад: «Всеодно» чи «Все одно», «Нажаль» чи «На жаль», «На пам’ять» чи «Напам’ять»).
    6. Фразеологізми. У шостому розділі цього міні-підручника подані найпопулярніші й найуживаніші фразеологізми української мови, значення яких здебільшого плутають, або зовсім не знають.
    7. Цікавинки. Завершальний сьомий розділ, на мій погляд, – найкращий, бо в ньому вміщено найцікавіші особливості української мови: перелік барв і кольорів українською, виключення із правил, вірші для тренування дикції тощо.
    Висновок: Актуальність даного підручника не викликає сумніви, оскільки він надрукований у той час, коли українською розмовляти стає «модно», оскільки школа, на сучасному етапі, відчуває гостру необхідність у таких міні-підручниках і навчальних посібниках нового покоління з сучасної української мови. Підручник «Українська легко» / за авторством Н. Клименко та П. Мельника-Крисаченко є корисним і своєчасним виданням не тільки для школярів і студентів, а й для народу - України, яких хоче навчитися розмовляти «УКРАЇНСЬКОЮ ЛЕГКО!»
    Залишити коментар
  • Надзвичайно цікава і пізнавальна книга
    razov2009 , 3 листопада 2016 р.
    Рекомендую всім хто хоче позбавитись від суржику і вдосконалити своє володіння мовою. Наочно і влучно показані найпопулярніші неправильні мовні конструкції, які часто використовують українці та ті хто її вивчає. Підійде і дорослим і дітям завдяки чудовим ілюстраціям, які допоможуть запам'ятати і надовго закарбувати в пам'яті всі правила. Я давно цікавився проектом Наталії Клименко, і з нетерпінням чекав на цю книгу. Прочитавши, був просто в захопленні наскільки сильно вона мене зацікавила і допомогла зрозуміти, що в повсякденному житті українці припускаються безліч помилок, які навіть не помічають і не розуміють їхнє російське походження. Тому вважають, що прагнення удосконалити володіння рідною мовою є проявом не аби-якого патріотизму і ця книга з легкістю допоможе вам у цій хорошій справі.
    Залишити коментар
  • УКРАЇНСЬКА МОВА - ВИВЧЕННЯ МОВИ ІЗ ЗАДОВОЛЕННЯМ!
    Вячеслав Циватый, 19 грудня 2016 р.
    ЛЕГКА І СУЧАСНА ФОРМА ПОДАННЯ НАВЧАЛЬНОГО МАТЕРІАЛУ ЧИТАЧЕВІ!
    ЗАВДЯКИ ІЛЮСТРАЦІЯМ ДОБРЕ ЗАПАМ*ЯТОВУЮТЬСЯ ПРАВИЛЬНІ ФОРМИ Й НАГОЛОСИ ВЖИВАННЯ УКРАЇНСЬКИХ СЛІВ! ЦЯ КНИГА БУДЕ КОРИСНА Й ЦІКАВА, ЯК ПІДРОСТАЮЧОМУ ПОКОЛІННЮ, ШКОЛЯРАМ, ТАК І ДЕРЖАВНИМ СЛУЖБОВЦЯМ, ДИПЛОМАТАМ, БІЗНЕСМЕНАМ!
    ПРАВИЛЬНА ЛІТЕРАТУРНА УКРАЇНСЬКА МОВА - КЛЮЧ ДО ВИРІШЕННЯ БАГАТЬОХ ПРОБЛЕМ І РЕАЛІЗАЦІЇ ЗАВДАНЬ СЬОГОДЕННЯ!!! ЦЯ КНИГА ДОПОМОЖЕ ВАМ ПОЗБУТИСЯ НЕПРАВИЛЬНОГО СЛОВОВЖИВАННЯ І СУРЖИКУ, ЩО НА ЖАЛЬ ПРИТАМАННЕ БАГАТЬОМ СУЧАСНИМ МОЛОДИМ ЛЮДЯМ! СВОЮ РІДНУ МОВУ НЕОБХІДНО ЗНАТИ ДОСКОНАЛО, БО З МОВИ ПОЧИНАЄТЬСЯ ДЕРЖАВА, НАЦІОНАЛЬНІ ЦІННОСТІ Й УКРАЇНСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО!
    НОВИЗНА І АКТУАЛЬНІСТЬ ПІДРУЧНИКА НЕ ВИКЛИКАЄ СУМНІВІВ, ОСКІЛЬКИ ВІН СЬОГОДНІ НА ЧАСІ, СЬОГОДНІ - КОЛИ УКРАЇНСЬКА МОВА ПОЧИНАЄ ВЖИВАТИСЯ ПОВСЕМІСТНО, ЯК ВДОМА, ТАК І В СУСПІЛЬНИХ МІСЦЯХ. ВІЗУАЛЬНЕ ІНСТИТУЦІОНАЛЬНЕ ВІДОБРАЖЕННЯ ГОСТРИХ ПИТАНЬ СЛОВОВЖИВАННЯ В ЦЬОМУ ПІДРУЧНИКОВІ З ЛЕГКІСТЮ РЕАЛІЗОВАНО: ДИВЛЮСЯ... ЧИТАЮ... ЗАП*ЯТОВУЮ... - І ВЖЕ НЕ ЗАБУВАЮ! ПІДРУЧНИК "УКРАЇНСЬКА ЛЕГКО!" (Н. Клименко, П. Мельник-Крисаченко) МАЄ ГАРНУ ДИДАКТИЧНУ ОСНОВУ І Є ПІДРУЧНИКОМ НОВОГО ПОКОЛІННЯ НОВИХ УКРАЇНЦІВ!!!
    АВТОРАМ ВАРТО ПОДУМАТИ ПРО НАСТУПНЕ ВИДАННЯ В РОЗШИРЕНОМУ ОБСЯЗІ (2-ге видання, доповнене й оновлене), АДЖЕ ЦЕ ЇХ ПЕРША СПРОБА - АЛЕ ДОСИТЬ ВДАЛА! БАЖАЮ ВАМ УСПІХІВ І НАТХНЕННЯ В ПОПУЛЯРИЗАЦІЇ УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРНОЇ МОВИ!
    Залишити коментар
  • Друга найкраща книга для вивчення мови (після Авраменко)
    anastasi77777 , 20 грудня 2016 р.
    Дуже хороший посібник!
    "Українська легко!" - це дійсно легкий підручник, щоб вивчити основні правила українсько мови!
    Що у книзі просто надзвичайно круто?
    А. Матеріал стурктуровано за темами;
    Б. Викладений матеріал стислий та ілюстрований;
    В. Доступна мова написання;
    Г. Підходить школярам, дорослим, людям похилого віку, людям різних професій та будь-кому, хто прагне вивчити гарну та літературну українську мову;
    Ґ. Описані типові помилки при вживанні української мови; Звернення уваги на ці моменти дуже спрощує вивчення мови;
    Д. Надані красиві і популярні фразеологізми та сталі сполучення слів, що можуть прикрасти Вашу мову;
    Е. Особисто я ще знайшла словник синонімів, який як раз спрямований на естетичне збагачення мови;
    Ж. Просто прекрасно описані такі теми: наголоси, фразеологізми, русизми, омоніми, пароніми, синоніми, антоніми та інше!
    Я абсолютно задоволена. Раніше фаворитом в українській мові для мене був Авраменко. А зараз вони майже вирівнялись з авторами цієї книги - Наталія Клименко та Павел Мельник-Крисаченко.
    Залишити коментар
  • Цікава і корисна книга!
    amoll54 , 5 квітня 2017 р.
    Чудова книга!
    Підійде всім - і тим, хто починає вивчати українську, і тим, хто вже говорить, для поліпшення мови, позбавлення від суржику та вміння красиво і грамотно говорити. І дорослим і школярам!
    Написана в зручному форматі, кожна тема достатньо об’ємна і при цьому коротка, зручно завжди носити з собою і в будь-який вільний момент освоїти якусь певну тему. Ілюстрована з гумором і глибоким змістом.
    Зовнішній вигляд книги настільки радісний, що коли береш ії в руки, відразу виникає відчуття свята!
    Також закачала на телефон проект творців "Мова - ДНК нації". І тепер в вимушено-вільні хвилини в метро і чергах не тупо граю в ігри, а проводжу їх цікаво і корисно!
    У поєднанні з цією книгою процес вивчення мови піде набагато швидше і веселіше.
    Величезна подяка творцям проекту і подальших успіхів у їх благородній праці!
    Раджу всім знайомим цю книгу. А ще посібник "100 експрес-уроків української" від Авраменка.
    Ці дві книги завжди зі мною у всіх моїх поїздках і пересуваннях!
    А ще, мені здається, найкращий подарунок людям, що вивчають українську мову.
  • Мова в малюнках
    Галина гришина , 15 грудня 2016 р.
    Чи можна намалювати українську мову? Виявляється, можна! І книга-словничок "Українська легко" яскраве тому підтвердження.

Якщо ви візуал — вивчити і вдосканалити рідну мову з ціим посібником буде легко і приємно. Якщо ви аудил — результат буде не менш вражаючим, просто читати потрібно вголос.

Хрещений чи хресний? Гривня і гривна, хутровий і хутряний — автори цікаво і з гумором пояснюють значення схожих за звучанням слів.

Підводити чи підбивати підсумки? — Геть кальку, — закликають автори книги і радять "пдбивати підсумки" або "підсумовувати». А от підводять, пояснють викладачі, лише очі олівцем. Завдяки таким асоціативним лацнюжкам досить легко позбутися кальки і навчитися говорити вишуканою українською.

До речі, яка різниця між українськими "білет" і "квиток"? Не знаєте? Тоді на 269 сторінці знайдете пояснення.

Проте, намагаючись відшукати українські варіанти для широковживаних кальок, автори книги, здається, трішки запрацювалися. Наприклад, на ст. 270 є гарний віршик-мнемонік, що допомагає запам’ятати черговість кольорів у веселці. «Чапля Осінь Жде Завзято, Буде Сани Фарбувати» — перша літера кожного слова має тут асоціюватися з кольорами: червоний, оранжевий, жовтий, зелений, блакитний, синій, фіолетовий.

Наче все добре, але виникає запитання — навіщо чаплі знадобилися восени сани? Але то дрібниці — врешті решт, завжди можна вигадати свій власний віршик про кольори веселки і нарешті їх запам’ятати.

• Дуже гарна
    Маргарита , 7 березня 2017 р.
    З самого початку я слідкувала за розвитком цього проекту, який поступово завойовував популярність у мережі. Милий і веселий Лизун, який допомагає навчитися вірно вживати слова, ставити наголос та підбирати відповідники. І тепер я дуже рада, що ця справа оформилася вже у цілу книжку.
    Книжка буже яскрава і одразу привкртає увагу. Кожна сторінка - якесь правило або цікавинка, оформлена у вигляді якогось наочного прикладу, який ілюструє і помилку, і вірний варіант. Так навіть за допомогою асоціацій правила краще запам'ятовуються.
    Звичайно, може здатися, що ця книжка підходить для дітей і підлітків, але я думаю, що кожен дорослий зможе знайти мобі щось цікаве і розважитись, читаючи цю книжечку.
    За рахунок малюнків, звичайно, зменшується місце і тому я би навіть хотіла, щоб книга була побільше, але це дуже корисна річ і я щиро бажаю цьому проекту надалі розвиватися.
    Окреме захоплення хочу висловити малюнкам та оформленню. Дуже живо, жваво і не стає нудно, коли ти роздивляється милі малюночки.
    Книжка для всієї сім'ї, читати її можна по черзі і я дуже рекомендую слідкувати за пригодами Лизуна і придбати цю книгу.