Рецензії «Сага про Єсту Берлінга»

Середня оцінка
1
 • 5
  1
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0
Найкращі рецензії
Написати свою рецензію
 • Сага про Єсту Берлінґа
  Олеся Кізима, 11 вересня 2017 р.
  Рецензія корисна?
  Шведська письменниця Сельма Лаґерлеф відома мені завдяки двом чудовим книгам: ,,Чудесна мандрівка Нільса Гольгерсона з дикими гусьми" та ,,Легенди про Христа". Нещодавно я продовжила знайомство з її творчістю завдяки ,,Сазі про Єсту Берлінґа", прочитання якої справило на мене незабутні враження.

  Цей твір - дебютний роман письменниці, що вперше побачив світ у 1891-му, а перший український переклад вийшов друком у 1971-му. Нещодавно ,,Видавництво Жупанського" перевидало роман у перекладі Ольги Сенюк, яка ще й написала на початку книжки передмову-есей ,,Сельма Лаґерлеф та її творчість". Переклад - дуже хороший, маю зауваження хіба що до незначних одруківок, які трохи псують враження від такого прекрасного видання. Тверда обкладинка, надзвичайно атмосферна суперобкладинка, на якій красується Нобелівська премія з літератури, яку авторка отримала у 1909-му році, до того ж вона ще й є першою жінкою-лауреатом.

  Початок 19-го століття, шведська провінція. Головний герой роману - Єста Берлінґ, молодий священик, який зрікається свого сану, бо не може встояти перед спокусами: випивка, жінки та постійні веселощі. Та таке розпутнє життя врешті-решт підштовхує його до невдалої спроби самогубства. Жінка-рятівниця, багата і впливова власниця рудень надає йому притулок у власному маєтку. Крім парубка, за кошти покровительки там проживає ще одинадцятеро ексцентричних гульвіс. Якось у Різдвяну ніч вони довідуються, що їхня протеже буцімто уклала угоду з нечистою силою: за процвітання свого господарства вона домовилася ,,розплачуватися" їхніми душами...

  ,,Сага про Єсту Берлінґа" - чудовий зразок першого великого роману у шведській літературі, в якому якнайкраще змальовано шведський національний характер. Переплетіння дійсності з містикою, народні вірування та забобони, казкові описи природи, філігранно розкриті психологічні образи персонажів, а також можливість почерпнути знання про життя та побут шведських селян - усе разом подарує читачу неймовірну читацьку насолоду! З користю й не без моралі! І не тільки!)
  Залишити коментар