Рецензії «7 звичок високоефективних підлітків»

Середня оцінка
Кращі рецензії
  • Чіткий план змін
    Шейко Алла Михайлівна , 20 січня 2017 р.
    У мене є син 11 років. Йому дуже важко жити. І мені як мамі дуже важко, бо я не можу йому допомогти, просто не знаю як. Він завжди незадоволений собою, впевнений, що в нього нічого не вийде. Вважає, що в нього немає друзів, бо він поганий. Завжди невпевнений в собі, мовчазний, швидко ображається і вважає, що всі хочуть його скривдити. Часто стверджує, що його життя пусте і нікому не потрібне, бо його ніхто не любить. І як би я не доводила йому протилежне, як би не переконувала в привабливості життя, його "чорна смуга" не закінчується. Та я мама, мені необхідно допомогти сину! І от я зустріла книгу Кові! З перших рядків вона мене полонила:"Багато підлітків читають книжки, але я до таких не належав. Раптом, ти з таких, то можеш закинути цю книжку подалі. Але спочатку послухай ось що..." Так починається книга, в якій все зрозуміло про підлітка, в якій розглянуті конкретні випадки конкретних людей і надані чіткі рекомендації щодо розвитку та самовдосконалення. Вона схожа на рецепт лікаря, де лікування розписане докладно на кожен день. Автор зрозуміло пояснює що підлітку необхідно змінити і яким чином. Особливо важливим для мене стало те, що для початку роботи над собою не обов'язково дочитувати всю книгу до кінця - вже в кінці першої частини надані "кроки немовляти", тобто рекомендації, конкретні дії, які призведуть до змін.
    Ми з сином разом читаємо цю книгу, вголос. Обговорюємо, сперечаємося, намагаємося змінитися. Я вірю, що ця книга нам допоможе! Спробуйте, не пожалкуєте!
    Залишити коментар
  • Кови для непростых подростковых лет
    Владимир, 8 серпня 2016 р.
    Начну с того, что знаю с полдюжины товарищей, кому в подростковом возрасте я бы точно не рискнул советовать читать Шона Кови. Здесь хватает моментов, которые для самоуверенных и эмоциональных тинейджеров прозвучали бы занудно, если не фэйспалмово. Ну и хватит о плохом. Уже давно не подросток и уже давно вошло в привычку фильтровать учебную литературу и выбирать из нее только полезное, а на остальное – не тратить эмоций и внимания. Антикризисной и корректирующей она в свое время стала для меня. Именно так бы я ее и рекомендовал воспринимать и находить полезности конкретно для себя. А тем, кому учеба и отношения даются легко и все интересно и в кайф, – да, порядком я знал и таких – можно смело пройти мимо и читать книжки более специализированные.

Ну, а дальше немного субъективности. Для меня действительно важной и запомнившейся темой стала глава о кругах влияния, или сферах, точно не помню. В ней Кови говорил о событиях, обстоятельствах и людях, на которых ты не можешь никак повлиять. Понять это и попуститься бывает очень полезно, особенно в состоянии детской крайней нервозности, напичканности героическими фильмами и литературой. И речь здесь не о бездеятельности и перебрасывании ответственности на других, а о том, чтоб избавиться от лишнего груза, который и шагу не дает ступить, паникой и мыслемешалкой погружая тебя в ступор и болото. Дальше были рекомендации по работе с людьми и обстоятельствами, на которые вы имеете непосредственное влияние. Так понемногу и приходит понимание тех самых постепенных перемен, которые делают тебя все более сильным и в итоге расширяют круг влияния. Где-то так и выглядит для меня взросление.

Ну а Старому льву спасибо за украинский перевод и самое главное – переплет, который не стыдно поставить на полку!)
  • Класна адаптація "7 звичок" Кові-старшого
    Юлия Дворецкая, 1 жовтня 2017 р.
    Уже будучи дорослою, я відкрила для себе "7 звичок..." Стівена Кові. Деякі речі вразили своєю простотою, а ще дієвістю й очевидністю, яка чомусь ховалася від свідомості. Тож коли побачила книгу "7 звичок високоефективних підлітків" Шона Кові, купила без вагань і "на виріст", сподіваючись, що колись її читатиме син. Звісно, прочитала й сама, хоча матеріал вже знайомий. Що мені особливо сподобалося? Те, що тут немає нудного дорослого моралізаторства, позиція автора не менторська, не зверхня, а дружня й невимушена. "Так, — приблизно так каже він, — я розумію, що тобі це може здаватися дурнею, але якщо ти глянеш на це ось під яким кутом, то..." Шон Кові опирається не на те, що здається важливим нам, дорослим, а на те, чим живуть підлітки, використовуючи мотивацію, дієву для них, але для дорослого вже незрозумілу. У книзі дуже багато прикладів із життя підлітків, виклад абсолютно позбавлений академізму, зате насичений звичною для підлітків лексикою, дотепні малюнки-комікси. Найбільше мені здалося корисним те, що в кінці кожного розділу-звички є "Кроки немовляти" — нескладні поради-завдання, які допоможуть втілити у життя те, що пропонує автор. Цікаво, що автор ділиться тим, як воно, бути сином відомого Стівена Кові, як йому велося підлітком, коли тато намагався прищепити йому славнозвісні 7 звичок.
    Що трохи видалося важкуватим — це щільний набір тексту, інтуїтивно хотілося б трохи більшого кеглю й відстані між рядками, проте це, звісно, збільшило б обсяг, та й насправді не головне й жодним чином не применшує книгу.
    Зараз мені здається, що аби мені в підлітковому віці хтось усе це розповів, особливо, що таке проактивність та орієнтування на результат, багато в чому мені було б легше жити. Тож я сподіваюся, що ця книга змінить життя не одного підлітка, потенціал у неї однозначно великий.
    Залишити коментар
  • Путівник підлітка до успіху!
    Олеся Кізима, 31 серпня 2017 р.
    Хоч ,,7 звичок високоефективних підлітків" розраховані на тинейджерську аудиторію, кожному дорослому вона теж знадобиться! Написана доступно й цікаво, дотепно, з класними малюнками. Чудово оформлена обкладинка, яскраво-салатові форзаци. Комфортний шрифт. Вмілий переклад. І зручний формат. Усе забезпечує приємне й корисне навчання!

Що мені найнайнайбільше подобається, так це оригінальна структура книжки, зокрема передмова. Вона розпочинається із загадки: ,,Я - твій постійний супутник. Я - твій найкращий помічник і найважчий тягар. Я штовхатиму тебе вперед або, навпаки, стримуватиму, щоб у тебе нічого не вийшло. Я - цілковито в твоєму розпорядженні. Ти можеш запросто доручити мені половину того, що робиш, і я все виконаю швидко й точно." Хто ж це? Ні, не особистий джин, ні). Це - твоя звичка.

Дане видання - як стверджує автор, адаптоване для доби Інтернету, ,,присмачене" життєвими історіями, анекдотами та цитатами. Наприклад, Джон Драйден колись казав, що спочатку ми формуємо звички, потім звички формують нас. І з цим важко не погодитися, хіба не так?

Батько Шона Кові, Стівен, написав свого часу ,,7 звичок високоефективних людей", яка теж вважається бестселером.

Отже, які ж ці 7 звичок високоефективних підлітків, що спільні для всіх щасливих та успішних підлітків у світі? По-перше, займати проактивну позицію. По-друге, думати, що вийде, перед будь-якими починаннями. По-третє, пам'ятати, що першою чергою - першочергове. По-четверте, думати про виграш для всіх. По-п'яте, старатися зрозуміти інших. По-шосте, знаходити синергію, тобто об'єднувати свої зусилля з іншими. І, по-сьоме, вигострювати пилку, тобто постійно самовідновлюватися.