Рецензии «Вигнанці»

Вигнанці
80 грн
  • Контррозвідка джойсівських пристрастей
    Петро Споживчук , 12 сентября 2016 г.
    П'єса «Вигнанці" - єдина в спадщині Джеймса Джойса - це нібито чорний хід у будівлю Джойсової творчості. Як така вона надає рідкісну можливість зазирнути всередину і подивитися на зворотній бік «Улісса». «Вигнанці» написані в період між завершенням «Портрета» та початком роботи над "Уліссом». Це - Джойс найвищої проби, у розквіті своїх сил і років. У той самий час це і Джойс, який, вже здатний написати «Улісс», все ж таки його поки що не написав і який все ще перебуває на творчому і життєвому роздоріжжі. Саме в цьому полягає дивна привабливість «Вигнанців» - п'єси, яка вважається найбільш автобіографічним твором (чи, скоріше, «відтворенням») Джойса. У той самий час, люта лаконічність та емоційна концентрація «Вигнанців» показують нам їх автора в новому світлі, абсолютно неможливому в контексті тонкої пластики його ранніх творів й космогонічній неосяжності його наступних романів.

«Вигнанці» - це перший переклад українською мовою єдиної п'єси Джеймса Джойса виконаний відомим перекладачем та літературознавцем Максимом Климентьєвим. Її видання було підтримано ірландською літературною агенцією Ireland Literature Exchange і визнано журналом Форбс однією з семи найкращих книжок Київського Книжного Арсеналу 2014 року.