Рецензии «Код да Вiнчi»

• У пошуках Святого Граалю
    Олеся Кізима, 23 июля 2017 г.
    Про цей скандальний, сильно критикований, ба, навіть заборонений католицькою церквою твір чули, мабуть, усі. При чому автор, Ден Браун, стверджує і навіть пише у передмові, що всі описи творів мистецтва, документів, архітектурних пам'яток та обрядів - правдиві. Жодної фікції. Тож чому цей роман наробив такого галасу?

По-перше, письменник вирішив висунути ,,теорію", що в Ісуса Христа була... дружина (!!!), а саме Марія Магдалина, і в них була спільна дитина (!!!) І їх нащадки живуть серед нас, приховуючи своє походження від офіційної Церкви та під захистом послідовників ордену тамплієрів. Крім того, лише обмежене коло осіб знають, де захований легендарний Святий Грааль, або ж Санґріл...

По-друге, Ден Браун описує споконвічний обряд єднання чоловічого та жіночого начал, якого нібито дотримуються тисячоліттями усі посвячені у таємницю Святого Граалю. Не дивно, що, окрім повного тексту роману, є ще й адаптована версія для підлітків.

Та якщо відкинути вищенаписані по-перше і по-друге, роман не втрачає своєї цікавості та захопливості сюжету. Головні герої потрапляють у шалений вир неймовірних пригод, зважуються на відчайдушні вчинки та весь час розгадують шифри, послання та загадки. Але розв'язок одного ребусу неодмінно тягне за собою появу іншого, складнішого. Однак читач може, як і я, швидше за автора ,,розкусити" принаймі три (або й більше! ) ,,горішки"!

Особисто мені дуже сподобався пізнавальний аспект книжки в царині символів. І також було цікаво ,,поблукати" Парижем, особливо ,,потрапити" в Лувр)).

Тож якщо бажаєте приєднатися до пошуків Святого Граалю, це сама та книжка! Успіхів та натхнення!))
  • Загадки и тайны.
    Марина , 12 мая 2017 г.
    В книге говорится о том, как профессор Гарвардского университета Роберт Лэнгдон, занимающийся историей религии и иконографией, пытается разгадать тайный код картины Леонардо да Винчи "Тайная вечеря" и раскрыть тайну Священного Грааля. Помогает ему в этом загадочная и талантливая специалист в области криптографии София. Место действия - Лувр. Это продолжение романа Дэна Брауна «Ангелы и демоны».
    Убивают известную личность и профессора Лэнгдона вызывают на место убийства, только в этот раз он не просто помогает расследовать убийство, но и является главным подозреваемым у следствия. В книге переплетаются сразу два мира - современный и древний мир, мир религии и науки.
    Книга захватывающая, интересная, полна загадок и тайн. Хорошо прописана детективная линия. Читателю придется разгадать не одну головоломку и загадку.
    У книги твердый переплет, матовая обложка с элементами лакировки, бумага серого цвета, не тонкая, шрифт немного мельче среднего, в книге 480 страниц.
    Рекомендую к прочтению. Книга стоящая.
  • нудно не буде!
    Hannah Kolyada, 20 января 2018 г.
    Гадаю, що це перша така книга в своєму роді. Адже до Дена Брауна нічого подібного масовий читач не бачив. Захоплюючий сюжет, несподівані повороти, неперевершена архітектура, історія, культура, релігія та ще й творчість великого Леонардо да Вінчі - хіба такий мікс може розчарувати? Запевняю вас, що ні. З самого початку сюжет складається так, що чим далі - тим цікавіше і цікавіше. Безліч секретів, "підступів", історичних моментів і розслідувань. І разом із головним героєм "Коду да Вінчі" Робертом Ленгдоном ти поринаєш у світ загадок і таємниць, приймаєш участь у розв'язуванні неймовірної кількості головоломок, що одна за одною ведуть нас крізь книгу до фіналу, а він як на мене, досить неочікуваний!
    Головний герой - Роберт Ленгдон - вчений, викладач з Гарварду, що займається релігійною символікою був запрошений для допомоги у розслідуванні загадкового вбивства куратора Лувра. Книга просто рясніє несподіваними поворотами сюжету, численними сюрпризами і загадками - головоломками, які залишив вмираючий куратор Лувра, знаючи, що зрозуміти їх зможе лише його внучка Софі. Софі в компанії з професором Робертом Ленгдоном відправляється на пошуки Чаші Грааля, уникаючи безлічі переслідувачів ...І ми, читачі, приймаємо у всьому цьому участь на рівні з головними героями!
    Якщо навести підсумки щодо книги, то критики її лаяли, фахівці - осміяли, а читачі все купують нові і нові тиражі. Складайте власне враження панове! Якщо тут ще є ті, хто книгу не читав.
  • Код да Вiнчi
    Руслан , 15 января 2018 г.
    "Код да Вiнчi" - роман американського письменника Дена Брауна. Це продовження популярної книги "Янголи і демони" про професора релігійної символіки Роберта Ленгдона.
    Жак Соньєр, куратор відомого Лувру, перед смертю залишає таємне послання. Його тіло було знайдено всередині Лувру оголеним та ще й із зашифрованим написом. Всі загадки належить розгадати історику, професору і майстру в розумінні таємних символів і знаків -Роберту Ленгдону. Його вночі викликають в музей в дуже терміновій і важливій справі. І він тепер знаменитість після гучної справи у Ватикані. Але ситуація обертається так, що тепер професор жертва та головний підозрюваний, і на нього полює судова поліція Парижа. Разом з талановитим криптографом, а разом з тим онукою вбитого, Софі Неве, Роберт відправляється на пошуки справжнього вбивці і розгадки, що ж хотів сказати куратор Соньєр в останні хвилини свого життя. Їх очікують гостросюжетні події з перестрілками, погонями, заручниками. Головні герої весь час будуть рухатися від однієї загадки до іншої. Таємні товариства, ритуали, пошуки святого Грааля, шифри, коди, твори мистецтва і архітектури, переплетення сюжету з цікавими особистостями, історичні пам'ятки, місця та довідки.
    Захоплююча, цікава, незвичайна історія, яка тримає в напруженні до самого кінця. Читається легко і затягує практично з перших же сторінок. Сюжет інтригуючий, наповнений безліччю різноманітних історичних фактів. Якщо ви любите детективи, таємниці та загадки, то обов'язково маєте прочитати цю книгу.
  • Рецензія
    Анастасия Кононова, 23 октября 2017 г.
    "Код да Вінчі" - це перша книга Дена Брауна, з якою я познайомилася. Якщо чесно, я ніколи не була в захваті від книг такого жанра, але саме цей роман з перших сторінок затягнув мене у вирій неймовірно захопливих пригод, таємниць, загадок, кодів, та ще багато чого цікаво.
    До того, як я прочитала цю книгу, я навіть не цікавилася історією про Ісуса Христа, і навіть уявити не могла, що у нього могла бути дружина, ба,навіть більше - дитина. Звісно, це мене зацікавило, і я хотіла дізнатись більше про його життя.
    Не дивно, що цю книгу забороняли. Адже автор твору писав про таємні священні обряди об'єднання жіночого і чоловічого начал, про таємні групування, як церква приховує таємницю про Ісуса Христа та його нащадків, які живуть зараз серед нас.
    Варто також відмітити чудову екранізацію роману. Том Хенкс, на мою думку, дуже вжився в роль професора Ленгдона, його акторська гра неймовірна.
    Я раджу вам прочитати цю книгу і разом з головними героями розкрити таємницю Святого Граалю. Український переклад мені також дуже до вподоби, читати було дуже зручно і приємно. Окреме дякую перекладачам і редакторам.
  • Справжній бестселер
    Кристина Дорогих, 20 июля 2017 г.
    Я давно вважаю себе прихильницею творів одного з найвідоміших письменників сьогодення, який працює в жанрі "триллер", — Дена Брауна, проте його найвідоміший роман прочитала лише нещодавно. Річ у тому, що до цього я багато разів дивилася екранізацію цього твору, тому сумнівалася, що книга принесе мені щось нове, але... я дуже сильно помилялася.

Річ у тому, що в фільм не потрапило й половини того, що було сказано у книзі. Так, це звичайне явище для кіно, адже фільм не повинен повторювати книгу повністю, проте людям, яким прийшовся до душі фільм, обов’язково слід прочитати цю книжку. "Код да Вінчі", мабуть, можна вважати найбільш насиченою книгою Брауна. Вона увібрала в себе стільки фактів, стільки історії та культури людства, що відірватися від неї неможливо. Цікаво висвітлюються релігійні аспекти, окрім того в книзі достатньо філософії та глибоких думок, тож після її фіналу читачу буде над чим подумати.

Так, книга має один незначний мінус — клішованість деяких героїв, що особливо стосується головного антигероя. Майже в усіх книжках Брауна антагоністи дуже схожі між собою, тому легко здогадатися, хто ж винуватець подій, проте для тих, хто не читав інші книжки автора, думаю, фінал видасться дуже несподіваним. Загалом же книга вражає своїми неочікуваними поворотами та задіяною інформацією, яка відома далеко не кожній людині. Майстерно закручений детектив змушує ковтати сторінку за сторінкою, а динамічні події не дають засумувати навіть на секунду. У книзі вдосталь екшену, таємниць, головоломок, інтриг, що не може не захоплювати. Також хочеться похвалити автора за цікаву головну героїню, яка здалася мені цікавішою за інших, більш продуманою, з власною багатою історією та сімейною драмою. Взагалі персонажі цієї книги доволі приємні і добре розкриті, не дивлячись на те, що сюжет закручений повністю навколо таємних орденів та пошуків скарбів.

Браун, як і завжди, майстерно володіє не тільки власними ідеями, а й словом — його текст читається дуже легко, а короткий розмір глав завжди тримає читача у напрузі. Кожен крок непередбачуваний, кожна думка цікава. Я б і сама не проти опинитися на лекції Роберта, бо його розповіді про символи та минуле чарівні. У книзі читач знайде багато того, чого не зустріне у фільмі, тому фанатам слід ознайомитися з цією роботою автора, бо вона однозначно одна з найкращих і цілком заслужено вважається одним з найвидатніших бестселерів нашого часу.
    Анастасия Кононова, 10 июля 2017 г.
    Чем знаменит Дэн Браун?
    Его криптоисторические романы давно уже вошли в список лучших произведений ХХI века, шумиха вокруг них не утихает уже давным-давно, они переведены на десятки языков мира, а их экранизации собирают миллионы кассовых сборов.
    Книга "Код да Винчи" - продолжение "Ангелов и Демонов". На этот раз нас ожидает новая и загадочная история, связанная с миром искусства, древними загадками и всевозможными головоломками.
    Профессора Лэнгдона вызывают в Лувр в связи с убийством одной известной личности. Помогает ему молодая специалистка по имени София. Вместе им предстоит распутать загадочное убийство и раскрыть тайну знаменитейших картин и Священного Грааля.
    Безумно захватывающая история, очень увлекательный сюжет, от которого невозможно оторваться. Помимо таинственной детективной истории, это еще и очень познавательный роман. Мы узнаем секреты картин Леонардо да Винчи, что он спрятал и какие символы он оставил, рисуя свои шедевры.
    Советую прочесть всем любителям истории, загадок и тайн, а также детективов. Книга заставит вас понервничать, однако равнодушной вас не оставит.
  • Однозначно стоит прочитать
    Маргарита , 9 февраля 2017 г.
    Как часто говорят, первая книга в определенной серии книг получается самой впечатляющей, и я могу с уверенностью применить эти слова и к этой книге. Возможно все дело в без сомнений выдающейся личности, чью загадку предстоит разгадать читателю вместе с главным героем. Даже не любителям детективов стоит присмотреться к этому шедевру, ведь автор подает все очень интересно, динамично, не возникает ощущения затянутости и предсказуемости сюжета. Отдельное браво умелой подаче разнообразных исторических и сугубо научных фактов и описаний.
    Конец как по мне оставил ощущение незаконченности, что тоже похвально, ведь полностью разгадать загадку прошлого не под силам даже гениальному профессору. А тем более если речь идет о гении своего времени, человеке, который в своем творчестве и научных исследованиях на столетия опередил своих современников.
    Книга была прочитана на одном дыхании. Переплетение истории, философии, религии и прочего никогда для меня еще не было так легко написано. Антагонисты тоже чрезвычайно привлекательны свое непохожестью на типичных злодеев.
    Очень приятно читать книгу, из которой можешь что-то почерпнуть, а тем более если это не только эмоции и хорошее впечатление от прочитанных строк, но и познавательная информация. Эта книга не вызвала у меня желания открыть с конца, чтобы узнать чем все закончилось, потому что автор не вывалил все в первой главе, а постепенно раскрывал по ходу развития истории.
    Сам главный герой - очень интересный человек, лично у меня вызвал огромное уважение своей всесторонней развитостью и небольшой неидеальностью. Обычный человек, не без пороков, и в тоже время он заслуживает того, чтобы быть для многих примером.
    Книга невероятная!!!