Рецензии «Стефа і Чакалка»

• Як боротися з темними силами?
    Світлана , 8 ноября 2017 г.
    Це збірник казково-пригодницьких повістей про дівчинку Стефу, її друзів та Чакалку (страшна жінка, якою лякають малих неслухняних дітей), зокрема: «Стефа і її Чакалка» (про те, як Чапалка викрала неслухняну Стефу до лісу, і та намагалася вибратися з полону; водночас жахлива Чакалка виявилася не такою вже й страшною), «Кабан дикий – хвіст великий» (про те, як темні сили намагалися помститися Чакалці і викрали її учнів) і «Чакалка і Чупакабра» (про полювання дітей на таємничу Чупакабру).
    Історії цікаві й захопливі, але мені не сподобалися певні моменти в останній повісті. Темні сили подані з антиросійським підтекстом (Великий Бабай і зовнішністю на малюнках, і за вимовлянням дуже схожий на Леніна; наприкінці історії всі темні сили були вислані до країни, що за певними описами нагадує Росію). Безумовно, я розумію необхідність формування патріотизму в дітей, але це не потрібно робити за рахунок формування ненависті до іншої країни (це немов підвищувати власну самооцінку не шляхом покращення себе, а за рахунок знаходження недоліків у інших людей). Особливо прикро, що це є в дитячій літературі. В усьому іншому книжка захоплива, із кумедними малюнками.