Рецензии «Сила інтровертів. Тихі люди у світі, що не може мовчати»

• Сила інтровертів
    Сергій Колода, 8 февраля 2017 г.
    "Сила інтровертів" - бестселер, перекладена 36-ма мовами.
    "У нашому суспільстві діє система цінностей, яку я називаю "екстравертний ідеал", - поширене переконання, що ідеальне "я" має бути товариським, домінувати й завжди бути в центрі уваги. Інтроверсія, разом із її "сестрами" - чутливістю, серйозністю та сором'язливістю, вважають другосортними рисами особистості, які сприймають ледь не як патологію." Сьюзен Кейн.
    Автор спростовує другорядність інтровертів в суспільстві, котре болісно приймає людей, що не відповідають нав'язаним стандартам екстраверсії. Показує на прикладах, що інтроверсія - не вирок! Дає поради для покращення морального й соціального тонусу, підвищує самооцінку і мотивує. Сьюзен Кейн, допомагає рекомендаціями в професійній діяльності, особистому житті, батькам, вчителям.., кожній думаючій людині.
    Книга для порозуміння з навколишнім середовищем, для визнання себе, гармонійного заповнення внутрішнього простору. Варта уваги, як інтровертам так і протилежному полюсу - екстравертам.
  • Реабілітація інтровертів
    Oleksandra Nesterchuk, 31 мая 2017 г.
    У 2012 році Сьюзен Кейн висказала побудованому на приматі екстраверсії суспільству усе, що вона про нього думає. Цьому, щоправда, передували роки роздумів, досліджень і – що геть не характерно для інтровертів, – розмов із живими людьми.

Як сталося, що ідеалом успішної людини є енергійний балакун із широчезною посмішкою?
    Хто вирішив, що тихі, чутливі люди, яким час від часу необхідно ховатися від світу, - соціофоби, непридатні до адекватного функціонування у соціумі?
    Чи успадковує потомство сміливих рибок-гупі відвагу своїх батьків, і як це взагалі пов’язано з інтроверсією?

Розповідаючи історії з життя (перша з них, звісно, про саму Сьюзен), авторка вдало змальовує світ, в якому екстраверсія стала культурним ідеалом, та наводить переконливі аргументи на користь незамінності правильно інтегрованих у найрізноманітніші сфери інтровертів.

Незважаючи на наскрізну «американськість» книги, «Сила інтровертів» пропонує низку потужних меседжів щодо того, як навчитися цінувати і вдало використовувати свою унікальність (якщо ти інтроверт), як зрозуміти, що відбувається у голові інших, і не зашкодити їм (якщо інтроверт твій друг або кохана людина), як виховувати мовчазних дітей у світі, який їх не чує.

З іншого боку, зрозуміло, що ефективність окремих порад обмежена соціокультурним контекстом, і деякі сигнали не знайдуть відгуку в українського читача. Відтак, перед тим як братися за книгу, раджу подивитися TED Talk Сьюзен Кейн – після перегляду, ви неодмінно зрозумієте, чи корисними для вас будуть її лайфхаки.

Як на мене, досить символічно, що саме книжка про тихих людей свого часу наробила такого галасу. Можливо, згодом інтровертів таки буде реабілітовано, аби кожен бажаючий міг сміливо сказати «Я інтроверт… і пишаюся цим!».
  • Для інтровертыв і не тільки
    Маргарита , 18 февраля 2017 г.
    Вперше про Сьюзан Кейн я дізналася з її однойменному виступу на TED Talks і вона дуже мене зацікавила. Тому книга не була для мене чимось неочікуваним. Я й ама радше інтроверт, тому читаючи книгу, знайшла башато речей, які ніби взяті з мого повсякденного життя. Найтяжчим є зробити крок у цей світ, який ніби створений для екстравертів. Але світ такий,який є, і я вважаю неправильним казати, що панують у ньому екстраверти. Вершини однаково можна досягти будь-якій людині.
    Ще однією помилкою вважаю умисне віднесення себе до інтровертів. Нічого хорошого немає в тому,щоб казати: "я інтроверт і не чіпайте мене". В кожного є свій шлях до успіху і Сьюзан Кейн цьому і вчить. Не зачинятись у мушлі, а шукати яким же чином взаємодіяти зі світом, при цьому почуваючи себе зручно. Інтроверти мають свої переваги перед екстравертами і дуже цікаво було читати про них, та я же зуміти їх вигідно використати.
    Дуже гарна книга для підняття самооцінки. Сьюзан Кейн каже: "інтроверсія - це не самотність. Просто є люди, яким іноді хочеться відпочити від натовпу і вони зовсім не почувають себе самотніми від того, що в них немає купи друзів.
    Окрім того, в книзі зачіпаються питаня людської гідності, поваги прав інших, вибору майбутньої професії і питання життєвого вибору загалом.
    Деяі моменти зачіпали до сліз. Дуже гарна книга)
  • Трошки ( багато) про інтровертів
    aravita.bl , 16 августа 2017 г.
    "Сила інтровертів" - цікава, а головне корисна книга. Можливо, де в чому вона нагадує посібник із лідерства, проте сприймати її лише в цьому аспекті було б помилково. Просто так уже склалось: інтроверту набагато важче долати внутрішні страхи, щоб досягти чогось у житті; у цій боротьбі він потребує підтримки.
    У книзі знайдуть цікаве для себе як любителі психології чи нейрофізіології, так і далекі від цих наук читачі. Сьюзен Кейн, дійсно, приділила багато уваги саме біологічному та медичному обґрунтуванню інтроверсії. Утім Вам не потрібно буде занурюватись у тлумачні словники чи відкривати пошук Google: авторка пояснює складне за допомогою простих аналогій, на прикладі життєвих ситуацій. Сьюзен Кейн дає цінні поради: як виховувати дітей-інтровертів, як бути у шлюбі інтроверта-екстраверта, як перемогти страх публічних виступів...
    Слід пам'ятати, що інтроверсія не розрізняє людей за соціальним чи економічним становищем. Це - не хвороба і не проблема. Проблемним є лише ставлення суспільства до "тихих" людей, адже нам надто довго прищеплювали ідеал активного, товариського, балакучого лідера. Певно, на Заході це питання постало ще гостріше. Але ж саме там першими почали крокувати до його розуміння та вирішення.
    Не можна не згадати про деяку "відірваність" "Сили інтровертів" від нашого життя. Скажімо, навряд чи українці обирають для дітей навчальний заклад з урахуванням інтро/екстраверсії своїх чад. Та все одно раджу книгу: вона допоможе зрозуміти себе, віднайти свій шлях і місце в житті, тому особливо корисна підліткам. Узагалі, це - чудовий nonfiction.
  • Сила интровертов
    Оксана Ласка, 16 июля 2017 г.
    От «Силы интровертов» я ждала рекомендаций и лайфхаков, как же выжить в громком мире тихим людям.

Если вы ждете того же, не берите книгу Кейн – советов в ней нет. Скорее, это вобравшая в себя всевозможные исследования книга, которая рассказывает, что наука знает об интровертах (знает, к слову сказать, не так чтобы много).

Мне понравилась история об экспериментах в роддоме и высокореактивных младенцах – уверена, я была именно таким ребенком. Забавно было узнать, почему краснеть хорошо и как пройти тест на полиграфе.

Если бы не мои ожидания о книге, я была бы довольна абсолютно – а так, в целом, мне было интересно, но это лишь теория, факты – хотелось бы практики. Потому что увы, читать о жизни интровертов Элеоноры Рузвельт и Махатмы Ганди, конечно, увлекательно, но без возможности применения в жизни.

Что откровенно раздражало, так это постоянные фразы автора «Об этом мы поговорим в главе 7 (6, 5,8)» - и это с самого начала книги. Серьезно? Я должна запомнить этот момент? Выглядит, как заманивание, хотя я и так читаю, не нужно обещаний!

Хотя может показаться, что мне «Сила интровертов» не понравилась, я ее все же рекомендую – но только если вам хочется узнать больше о тех, кто предпочитает сидение дома шумным вечеринкам. Не ждите от книги советов, помогающих интровертам жить – их здесь нет. А вот теория увлекает, да.
  • "Сила інтровертів"
    Марія Ярмак, 13 мая 2017 г.
    Настійно радитиму книгу Сьюзен Кейн до прочитання широкому загалу читачів.

З видання "Сила інтровертів. Тихі люди у світі, що не може мовчати" можна почерпнути чимало корисної інформації для себе. Приміром, універсальними є поради авторки щодо пошуку призначення в своєму житті (згадати чим марили займатися в дитинстві, пригадати які суспільно-корисні маніпуляції вам подобається виконувати та замислитися...чому саме ви заздрите).

Імпонує, що авторка спонукає інтровертів не просто, потупивши очі, сидіти в закутку та всі невдачі аргументувати тим, що ти - інтроверт, а час-від-часу виходити поза межі власного темпераменту, ставати проактивними, бо як-не-крути, але без товариськості та активного поступу деколи ніяк.

Водночас, авторка небезпідставно наголошує на виняткових рисах, притаманних суто інтровертам, що в змозі допомогти їм стати дуже успішними особистостями.

Сьюзен Кейн знайомить своїх читачів з результатами та особливостями перебігу провідних досліджень в царині вивчення особливостей темпераменту.

Ця книга, на мою думку, є дуже корисною та пізнавальною. Переклад та оформлення видання також дуже потішили. Однозначно раджу.
  • У нас є два вуха та один рот...
    Елена Кубрак, 1 ноября 2017 г.
    Дуже цікава книга, особливо якщо ти ідентифікуєш себе як інтроверт. У мене не було ще ні разу від читання книги думок, що "ось ці сторінки написані саме про мене". Дуже тонко описана сутність інтроверсії.

Раніше (до читання книги) я оцінювала інтроверта як ту людину, що просто сором'язлива. Зараз в моєму розумінні з'явились такі додаткові поняття як сенситивність, глибина, вдумливість, мислення. Інтроверт - це та людина, яка черпає внутрішню, а не зовнішню енергію, тому йому надважливо бути на самоті, і цю рису варто поважати.

Ця книга не вчить, як долати інтроверсію, ця книга дає розуміння, як сприймати себе інтровертом, розуміти свою глибину. Люди кажуть: "О, яка красива картина!Але чому ти не використав заміть синього більше червоного?" А я відповідаю: "Але це моя картина. Вона ніколи не буде завершеною. І це найголовніше, що в ній є" (Баффет).

А ще в книзі сказано, що у нас є два вуха та один рот, тому нічого поганого нема в тому, щоб використовувати їх пропорційно. Не намагайтеся видаватися екстравертом, будьте собою!
  • щоб краще розуміти мовчазних і замислених людей навколо
    Галина Бичок, 21 сентября 2017 г.
    Одразу скажу, що книга мені сподобалась. Про дану книгу я нічого не знала аж поки не побачила її як рекламу на просторах Інтернету) Одразу ж звернула на неї свою увагу. Сьюзан Кейн цією книгою дає «чарівного копняка» всім, хто сумнівається в собі та боїться діяти, замикається у своєму маленькому світі.
    Книга про те, хто такі інтроверти і екстраверти, чим вони відрізняються один від одного, і як їм вжитися разом на роботі і вдома. Також наводяться приклади того, як люди з різними темпераментами ладнають один з одним. Розписано все простою мовою і досить цікаво. Наводиться опис цілого ряду досліджень, які намагаються пояснити відмінності таких людей в мисленні і поведінці, в тому числі і з точки зору фізіології. Книга стане в нагоді батькам, які виховують дітей-інтровертів, та й звичайним людям, яким потрібен час від часу одягати "маску екстраверта", а потім відновити сили в тихому місці. Цю книгу корисно було б прочитати також і екстравертів, не тільки щоб краще розуміти мовчазних і замислених людей навколо, але може навіть і запозичувати у них дещо час від часу.
    Хороша книга про інтровертів для інтровертів. :) Цікаво написано, не нудно читати, починаються розділи з коротких цікавих історій з життя відомих інтровертів. Дізналася багато нового і важливого для себе.
  • Я - нормальна!
    Лилия , 13 сентября 2017 г.
    Вперше плакала перегортаючи останню сторінку книги з публіцистики.

Надзвичайна книга, яка перевертає світогляд і змушує зізнаватися собі в речах, які понадміру соціалізований світ змушував перемусолювати потайки.

Я зацікавилася письмовою роботою Сьюзен після того, як натрапила на її виступ стосовно тотожної теми на каналі TED. Добра й чутлива, Сьюзен притримується стилю викладу, притаманному справжньому інтровертові. Авторка в жодному разі не спішить засуджувати існуючий ідеал "жвавого комунікатора", проте надає низку вагомих аргументів на силу так званої "тихої сили", яка місцями чинить навіть більший вплив на співрозмовника, ніж того можна уявити.

Книга неодмінно зацікавить читача, не байдужого до новітніх досліджень в царині психології. До того ж, Сьюзен надає в кінці книги детальний перелік наукових і науково-популярних статей, на які вона посилається протягом власної оповіді. Це ж стільки ідей для майбутнього прочитання! А ще, окреме спасибі талановитому перекладачеві Тетяні Заволоко за влучний і зворушливий переклад.

Безумовно, одна з найкращих науково-популярних психологічних праць, які я мала нагоду прочитати за останні роки.
  • Тому пробуйте, розвивайтеся і насолоджуйтеся, якщо зможете :-)
    Світлана , 28 августа 2017 г.
    Перш за все, мене дико дратувала обкладинка. Той червоний колір з синім китом доводив мене просто до сказу. Інколи я почувала себе биком на арені чи ж недолугим підлітком, готовим розплакатися з будь-якої причини і накласти на себе руки. Тож обкладинці від мене одиниця з мінусом-не мій формат.
    Що ж до тексту, то він став для мене типово американським-одне й те різними словами. Дуже багато "зайвого" тексту. Мені достатньо було б і половини, а не 300 сторінок дрібним шрифтом.
    Також мені не вистачило структурованості, лаконічності і доступності.
    Я не можу сказати, що не почерпнула для себе з книги нічого. Я таки багато дізналася нового, але вона не примусила мене думати. У книзі стільки раз прожовували кожну ідею, що й в окремих випадках навіть і ковтати було нічого. І на пам"ять прийшла улюблена мамина приказка: "Що забардзо. то не здраво".
    Та в жодному разі не прагну відмовляти Вас від читання. Усі ж ми різні) Навіть нон-фікшн може йти по-різному. Тому пробуйте, розвивайтеся і насолоджуйтеся, якщо зможете :-)