Рецензии «Сила інтровертів. Тихі люди у світі, що не може мовчати»

Сила інтровертів. Тихі люди у світі, що не може мовчати

Обычная цена: 173 грн

Особое предложение: 165 грн

• Сила інтровертів
    Сергій Колода, 8 февраля 2017 г.
    "Сила інтровертів" - бестселер, перекладена 36-ма мовами.
    "У нашому суспільстві діє система цінностей, яку я називаю "екстравертний ідеал", - поширене переконання, що ідеальне "я" має бути товариським, домінувати й завжди бути в центрі уваги. Інтроверсія, разом із її "сестрами" - чутливістю, серйозністю та сором'язливістю, вважають другосортними рисами особистості, які сприймають ледь не як патологію." Сьюзен Кейн.
    Автор спростовує другорядність інтровертів в суспільстві, котре болісно приймає людей, що не відповідають нав'язаним стандартам екстраверсії. Показує на прикладах, що інтроверсія - не вирок! Дає поради для покращення морального й соціального тонусу, підвищує самооцінку і мотивує. Сьюзен Кейн, допомагає рекомендаціями в професійній діяльності, особистому житті, батькам, вчителям.., кожній думаючій людині.
    Книга для порозуміння з навколишнім середовищем, для визнання себе, гармонійного заповнення внутрішнього простору. Варта уваги, як інтровертам так і протилежному полюсу - екстравертам.
  • Реабілітація інтровертів
    Oleksandra Nesterchuk, 31 мая 2017 г.
    У 2012 році Сьюзен Кейн висказала побудованому на приматі екстраверсії суспільству усе, що вона про нього думає. Цьому, щоправда, передували роки роздумів, досліджень і – що геть не характерно для інтровертів, – розмов із живими людьми.

Як сталося, що ідеалом успішної людини є енергійний балакун із широчезною посмішкою?
    Хто вирішив, що тихі, чутливі люди, яким час від часу необхідно ховатися від світу, - соціофоби, непридатні до адекватного функціонування у соціумі?
    Чи успадковує потомство сміливих рибок-гупі відвагу своїх батьків, і як це взагалі пов’язано з інтроверсією?

Розповідаючи історії з життя (перша з них, звісно, про саму Сьюзен), авторка вдало змальовує світ, в якому екстраверсія стала культурним ідеалом, та наводить переконливі аргументи на користь незамінності правильно інтегрованих у найрізноманітніші сфери інтровертів.

Незважаючи на наскрізну «американськість» книги, «Сила інтровертів» пропонує низку потужних меседжів щодо того, як навчитися цінувати і вдало використовувати свою унікальність (якщо ти інтроверт), як зрозуміти, що відбувається у голові інших, і не зашкодити їм (якщо інтроверт твій друг або кохана людина), як виховувати мовчазних дітей у світі, який їх не чує.

З іншого боку, зрозуміло, що ефективність окремих порад обмежена соціокультурним контекстом, і деякі сигнали не знайдуть відгуку в українського читача. Відтак, перед тим як братися за книгу, раджу подивитися TED Talk Сьюзен Кейн – після перегляду, ви неодмінно зрозумієте, чи корисними для вас будуть її лайфхаки.

Як на мене, досить символічно, що саме книжка про тихих людей свого часу наробила такого галасу. Можливо, згодом інтровертів таки буде реабілітовано, аби кожен бажаючий міг сміливо сказати «Я інтроверт… і пишаюся цим!».
  • Для інтровертыв і не тільки
    Маргарита , 18 февраля 2017 г.
    Вперше про Сьюзан Кейн я дізналася з її однойменному виступу на TED Talks і вона дуже мене зацікавила. Тому книга не була для мене чимось неочікуваним. Я й ама радше інтроверт, тому читаючи книгу, знайшла башато речей, які ніби взяті з мого повсякденного життя. Найтяжчим є зробити крок у цей світ, який ніби створений для екстравертів. Але світ такий,який є, і я вважаю неправильним казати, що панують у ньому екстраверти. Вершини однаково можна досягти будь-якій людині.
    Ще однією помилкою вважаю умисне віднесення себе до інтровертів. Нічого хорошого немає в тому,щоб казати: "я інтроверт і не чіпайте мене". В кожного є свій шлях до успіху і Сьюзан Кейн цьому і вчить. Не зачинятись у мушлі, а шукати яким же чином взаємодіяти зі світом, при цьому почуваючи себе зручно. Інтроверти мають свої переваги перед екстравертами і дуже цікаво було читати про них, та я же зуміти їх вигідно використати.
    Дуже гарна книга для підняття самооцінки. Сьюзан Кейн каже: "інтроверсія - це не самотність. Просто є люди, яким іноді хочеться відпочити від натовпу і вони зовсім не почувають себе самотніми від того, що в них немає купи друзів.
    Окрім того, в книзі зачіпаються питаня людської гідності, поваги прав інших, вибору майбутньої професії і питання життєвого вибору загалом.
    Деяі моменти зачіпали до сліз. Дуже гарна книга)
  • Просто и интересно об интровертах
    Анна Евтушенко, 3 июня 2017 г.
    Большинство статей и заметок об интроверсии делают акцент на том, что, в лучшем случае, пытаются доказать, что интроверты – тоже люди. Что надо относится с пониманием к их чудачества /зачеркнуто/ особенностям. В худшем – что это гораздо более люди, нежели все остальные: более чувствительные, талантливые, умные, нужное подчеркнуть. Это, знаете, начинает раздражать.

Честно говоря, Сьюзан Кейн тоже немного грешит подобным. Она часто вспоминает, какой вклад в развитие человечества внесли именно интроверты, что их никто не понимает и дальше по тексту. Но в целом – книга не о том.

Задумывались вы, откуда берется экстраверсия или интроверсия? Все ли культуры имеют одинаковые ценности в том, что касается общения? Какие физиологические особенности такого типа темперамента? Думаю, нет. Лично у меня сложилось впечатление, что я смотрю канал Discovery Science. Очень много исследований, интервью с психологами и нейрохирургами, историй жизни обычных людей, которые сталкиваются с ежедневными проблемами взаимоотношений мира и интровертов.

Что мне действительно понравилось в книге Сьюзан Кейн, так это то, что она не превращает интроверсию в камень преткновения. Да, говорит она, некоторые люди нуждаются в другом способе расслабления и им сложнее в некоторых аспектах общения. Это не проблема. Это просто другой взгляд. Вторая часть книги посвящена способам преодоления внутренних барьеров интровертов во время публичных выступлений, знакомств с новыми людьми в больших компаниях и подобному. Не нужно переступать себя и становится отъявленным экстравертом. Нужно просто уметь подать себя и не волноваться.

Почерпнула ли я что-то из этих советов для себя? Не думаю, по крайней мере, сознательно. Но главы, посвященные природе интроверсии, были познавательны. И мне кажется, экстравертам была бы эта книга очень интересна эта книга – разве не любопытно узнать, что творится на другой планете? По крайней мере, мне бы хотелось почитать что-то подобное о экстравертах.
  • "Сила інтровертів"
    Марія Ярмак, 13 мая 2017 г.
    Настійно радитиму книгу Сьюзен Кейн до прочитання широкому загалу читачів.

З видання "Сила інтровертів. Тихі люди у світі, що не може мовчати" можна почерпнути чимало корисної інформації для себе. Приміром, універсальними є поради авторки щодо пошуку призначення в своєму житті (згадати чим марили займатися в дитинстві, пригадати які суспільно-корисні маніпуляції вам подобається виконувати та замислитися...чому саме ви заздрите).

Імпонує, що авторка спонукає інтровертів не просто, потупивши очі, сидіти в закутку та всі невдачі аргументувати тим, що ти - інтроверт, а час-від-часу виходити поза межі власного темпераменту, ставати проактивними, бо як-не-крути, але без товариськості та активного поступу деколи ніяк.

Водночас, авторка небезпідставно наголошує на виняткових рисах, притаманних суто інтровертам, що в змозі допомогти їм стати дуже успішними особистостями.

Сьюзен Кейн знайомить своїх читачів з результатами та особливостями перебігу провідних досліджень в царині вивчення особливостей темпераменту.

Ця книга, на мою думку, є дуже корисною та пізнавальною. Переклад та оформлення видання також дуже потішили. Однозначно раджу.