Рецензии «По той бік правди. Нейролінгвістичне програмування як зброя інформаційно-пропагандистської війни. Том 1. НЛП ХХ століття»

• "По той бік правди
    anastasi77777 , 6 января 2017 г.
    Не дуже хороша книга. Тут НЛП (нейролінгвістичне програмування) описно дуже сумно та не цікаво. Якась велика кількість сухих фактів.
    Єдине, що сподобалось - це глави про міфа нейролінгвістичного програмування. І цікаво описана історія. А все інше, у тому числі думка автора здалась мені не цікавою та десь нудною. Ця книга мала б бути - поєднання теорії і практики. Але я щось не помітила тут рівнозначного поєднання того і іншого. Як пишуть в описі, що книга адресована працівникам державних і недержавних спецпідрозділів інформаційної безпеки, журналістам, політикам, громадським діячам, а також усім, кого цікавлять питання маніпуляції масовою свідомістю. Але думаю, що ця книга більше адресована науковцям. І не з ціллю отримати знання від неї, а з ціллю методично розібравши книгу - поділити її на корисне і не корисне. Тут приблизно 400 сторінок. Якщо я б взялась викинути все непотрібне, то залишилось би сторінок 100. Тобто води тут багатенько, на жаль.
  • Для кого книга?
    Норман Хвиля, 14 марта 2017 г.
    Книга написана доволі сухо. Проте трапляються відтинки тексту, коли наступає прозріння і читається легко й цікаво. Дуже гарно підібрані приклади. Вони дають можливість краще осягнути написане. Мене розчарувало те, що весь текст крутився навколо пропаганди, хоча у назві й озвучено НЛП. Річ у тім, що від нейро-лінгвістичного програмування тут ледве не сама назва. Автор вважає, що слід використовувати досвід успішних пропагандистьских кампаній, щоб вдосконалювати власну пропаганду. Це власне і є НЛП. Та на тому все й скінчилось. Так, зібрано й проаналізовано величезний обсяг матеріалу, але результат не орієнтовано на широкий загал. Щоб зменшити вплив пропагани на людей - вони повинні розуміти як вона працює. У цій книзі доволі складно це все описано. Історія НЛП написана цікава, проте вона написана для "галочки". Особливо нічого не пояснюється. До того ж, особисто мене, дратували постійні згадки про те, що у випадку, коли ви хочете опанувати НЛП - зверніться до навченого й міжнародно сертифікованого Майстра. А перед тим було озвучено, що саме таким і є автор. Такі згадки наштовхували на неприємні думки. Складалось враження, що людина написала книгу тільки для власного зиску, а не для того, щоб допомогти людям краще осягнути сутність пропаганди.