Рецензии «Физика невозможного»

• Фізика неможливого
    Руслан , 25 мая 2017 г.
    "Фізика неможливого" - книга фізика-теоретика американського вченого японського походження Мітіо Каку. Він розмірковує про можливості технологічного розвитку людства в теперішньому столітті. В книзі дуже цікаво викладено авторський погляд про необхідність вивчати неможливі явища, розглядаються тенденції здійснення того, що до цих пір вважається фантастичним. Автор розділяє свою книгу на три частини: неможливості першого (захисне силове поле, невидимість, зірки смерті, телепортація, телепатія, телекінез, роботи, зорельоти, неземні цивілізації, антиречовина), другого (подорожі в часі, скоріше світла, паралельні всесвіти) та третього (вічний двигун, передбачення майбутнього) класу. До першого віднесені речі, які неможливі сьогодні, але не порушують законів фізики. До другого класу входять технології, реалізація яких може розтягнутися на тисячі років. Третій клас - порушуються відомі фізичні закони, які можуть перевернути всі наші уявлення про фізику. Автор робить підхід з чисто наукової точки зору. Теперішнє неймовірне, майже напевно, стане ймовірним в майбутньому. Правда, книга написана кілька років тому. І такі речі, як автомобілі без водія чи роботи, що вважалось фантастикою ще недавно, вже існують. Адже технології розвивають з блискавичною швидкістю.
    Загалом, варто відзначити, що книга справляє позитивний ефект, захоплює уяву. Дуже цікаво дізнатися багато речей, та й автор пише жваво, простою мовою, наводить наочні приклади. Навіть цілком байдужу до науки людину Мітіо Каку здатен захопити та зацікавити, справляючи сильне враження.