Рецензии «Максим Оса»

• Чудова книга!
    Вадим Лоза, 22 июня 2016 г.
    Після перегляду трейлеру до одноіменного фільму, очікував, що ця історія якась містична, що героями будуть відьми, чаклуни та характерники. Боявся, що все буде в гнітючій (а то й страхітливій) атмосфері. Насправді ж, все набагато цікавіше, приправлено і гумором, і еротикою.. але не хочу розкривати карти ))

Досить несподіваний жанр: це водночас і пригоди, і детектив, і чудово намальований комікс, події якого відбуваються в козацьку добу.

Книга для дорослих, хоча нашому 7-річному сину сподобалась дуже! (до речі, комікси - хороший формат для дітей, яким нудно читати довгі тексти, коли почергово дивишся ілюстрації та читаєш діалоги, то читання не набридає, а кожна ілюстрація змушує прочитати наступну фразу діалогу і тд).

Всі ілюстрації, крім обкладинки, чорно-білі, але все зроблено класно, в досить своєрідному стилі, динамічно, різнопланово, всі канони коміксів дотримано.

Українських коміксів є справді небагато, давайте підтримаємо цей чудовий жанр! Це справді книга, яку потрібно мати вдома на полиці в паперовому варіанті. Її не замінить ні фільм, ні якийсь цифровий варіант.

Рекомендуємо всім!
  • Захоплююча історія
    Галина Заборська, 8 августа 2017 г.
    Дякуючи перевиданню коміксу "Максим Оса" нарешті мала змогу прочитати твір І.Баранька, який вже встиг стати легендою. Це перший український комікс, героєм якого є козак. Варто зауважити, що твір перевиданий декількома мовами і відомий далеко за межами України.
    Події твору відбуваються в період далеких козацьких часів. Козак Максим Оса повертається додому і раптом знаходить свою могилу. Для того, щоб зрозуміти, чому так сталося, він звертається до перевіреного способу: оковитої. В результаті до нього приходить сама Смерть, а може це йому тільки здалося, - п’ятиденні "роздуми" могли датися взнаки. Так починається ця карколомна історія. За жанром це детектив та екшн з елементами містики. Тут і пошуки скарбів, і вродливі панни, і дуелі на шаблях. І все це у супроводі неперевершеного майстра графіки І.Баранька (більш відомого за кордоном). Чорно-білі малюнки вдало підкреслюють сюжет історії та органічно гармоніюють з текстом твору. Максим Оса харизматичний та дещо авантюрний персонаж, який, як досвідчений детектив, шукає відповіді на декілька загадок одночасно, намагаючись знайти логічне пояснення до кожної з них. Динамічний сюжет коміксу тримає читача в напрузі до останньої сторінки, яку дуже шкода перегортати.
    До речі, за цим коміксом знімають фільм, який, сподіваюся, буде не менш цікавим, ніж книга.