Рецензии «Магда і вітер»

• Про ,,Магду і вітра"
    Олеся Кізима, 10 декабря 2017 г.
    Казка ,,Магда і вітер" - дебютна книжка молодої львівської художниці Ірини Мориквас, яка вирішила спробувати себе у ролі письменниці. Свого часу вона у вже дорослому віці, не маючи жодної художньої освіти за плечима, надихнулася уроками малювання у дитячій художній школі і собі взялася до пензля. А ось нещодавно й до пера. Авторський проект втілився у життя завдяки видавництву ,,Абабагаламага".

Головна героїня - дівчинка з обмеженими можливостями по імені Магда. Вона вважає себе невидимкою, оскільки оточуючі не звертають на неї уваги. Або ж жителькою іншої планети, до якої нікому нема жодного діла. Магда - прикута до візка. Але це не заважає їй мріяти. Вона дуже любить милуватися небом та спостерігати за птахами, яких дівчинка порівнює зі своїми мріями. Бо лише у найсміливіших мріях вона, неначе птах, злітає високо-високо в небо... А якщо чогось дуже-дуже сильно прагнути, то заповітне бажання може здійснитись! Тож одного разу сильний-сильний вітер підносить Магду і несе ген-ген кудись...

Отака сумна історія, після прочитання якої задаєшся питанням: ,,Куди поніс вітер Магду і чи приніс назад?" Це швидше філософська замальовка, обрамлена чудовими, незабутніми ілюстраціями.

Видання - дуже якісне. Міцна обкладинка, цупкі сторінки, яскравий повноколірний друк. Придертись практично нема до чого. Тексту, як такого, дуже мало. Хотілося би якогось розвитку подій чи бодай натяку на те, чим таки закінчилася пригода з Магдою.

Хочу додати, що цьогоріч книжка ,,Магда і вітер" увійшла до Довгого списку Дитяча Книга року ВВС-2017. Кілька роками раніше книга теж про дитину з обмеженими можливостями - ,,140 децибелів тиші" - не лише увійшла до Короткого списку, а й здобула переможний титул.