Рецензии «Людина в пошуках справжнього сенсу. Психолог у концтаборі»

• "Той, хто знає, навіщо жити, може витримати будь-яке як"
    Ольга , 28 января 2017 г.
    "Той, хто знає, навіщо жити, може витримати будь-яке як" — вислів Фрідріха Ніцше, який атвор неодноразово згадував у своїй книзі. І прочитаючи книгу до кінця, можна зрозуміти, чому саме цей вислів так вподобав автор. Як на мене (грубо кажучи), цей вислів охоплює та пояснює майже все написане в цій книзі.
    Книга складається з двох частин: перша – це опис життя в концтаборі; друга – більш менш короткий, але дуже цікавий курс логотерапії.
    Про життя у концтаборі Освенцим слухала і бачила, коли була в ньому на екскурсію. Ті пережиті емоції неможливо передати словами, як неможливо було утриматись, щоб не заплакати. Побачивши цю книгу, захотілось її прочитати, так би мовити "почути" все від людини, яка пройшла через це "життя" у концтаборі.
    Починаючи читати книгу, думала, що вона не викличе якихось бурхливих емоцій, порівняно з побаченим. Але вже з перших сторінок я відчула той біль і страждання, які пережив автор і його товариші. Та це не основна перевага цієї книги. Розповідаючи історії із життя в концтаборі пов'язані з ним та іншими вязнями, автор дає безцінні поради, як не втрачати надію, пережити усі страждання, які приготувала нам доля і найголовніше знайти сенс свого існування.
    В другій частині — описані основи логотерапії підкріплені життєвими прикладами. Тому, для того хто може заплутатися у сказаному (використовуються наукові терміни), написана історія після теорії допоможе зрозуміти і розібратись у цьому.
    Загалом, книга дуже цікава, можна дізнатись багато з історії життя у концтаборі, пройти безкоштовний курс логотерапії, який мотивує та спонукає знайти справжній сенс свого життя.
  • Книга, що варта прочитання
    Юля , 18 сентября 2016 г.
    Купуючи книгу, я була впевнена, що прочитаю лише наполовину. Тільки ту, що про життя в концтаборі. Проте відкласти книгу змогла лише дочитавши останню сторінку.

«Психолог у концтаборі» звучить багатообіцяюче. Я очікувала хронологію переживань ув’язнених, їх героїчні історії, проте отримала значно більше. З однієї сторони, Франкл, як психотерапевт та психіатр, намагається дати персоніфіковане психологічне пояснення поведінці ув’язнених. Водночас, як і годиться філософу, він розповідає не про окремих людей, а будні концтабору в цілому.

Чому в однакових умовах ув’язнення в одних жага до життя гасне, а іншим навпаки допомагає вижити? Віктор Франкл у своїй книзі дає відповідь. В першій її частині він показує це наглядно, в другій стисло дає виклад своєї теорії «логотерапії», яка, між іншим, міститься у 12 томах. І хоча автор, вказує, що коротко описати логотерапію важко, як на мене, він справився з завданням на всі 100%.

Щодо самої теорії – я не знавець психотерапії (хоча книга спонукає дізнатися більше), тому критикувати її не можу. Проте на примітивному рівні теорія волі до сенсу мені симпатизує більше, чим Адлерівська воля до влади чи Фройдівська воля до задоволення.

Книга написано просто, підкріплена прикладами і чудово перекладена. Тому я дуже рада, що вона потрапила мені до рук.
  • Досвід, який вартий того, щоб його почули...
    Роман Бутко, 20 марта 2017 г.
    Книга, яка вплинула на багатьох... Книга, яка відкриває нові погляди на життя. Книга, яка вчить цінувати життя.

Автор цієї книги винайшов новий вид психотерапії - логотерапія. Про її аспекти і йдеться в цій книзі. І не тільки про це.
    Книга розділена на дві частини. Перша частина - це розповідь автора про його досвід. Автобіографія його нелегких часів перебування у концентраційному таборі. Щодо цієї частини скажу, що було дуже цікаво її читати. Проблема минулого, яка все більше випливає назовні, і про яку треба знати. Знати, щоб володіти історією. Той шлях, що він пройшов, заслуговує на визнання, заслуговує на захоплення ним і дає сили для подолання своїх проблем...

Друга частина - то теорія. Теорія його методу - логотерапії. Вона розкладена тут на частини і розкривається з усіх сторін. Цікаво, пізнавально, але трохи методично.

Останні слова запам'ятались найбільше.
    Із часів Освенцима ми знаємо, на що здатна людина. Із часів Хіросіми ми знаємо, що поставлене на карту.

Загалом, перша частина сподобалась більше. Якби в такому викладі була вся книга - було б відмінно.

Так - 4/5.
  • Людина
    Маргарита , 7 марта 2017 г.
    Книжечка дуже компактна, її дуже зручо носити з собою і читати будь-де.
    Обкладинка дуже промовиста, як на мене. Синій колір життя за гострим дротом, колір свободи і незгасаючої надії, колючий дріт, який ранить людину не тільки фізично, а й психологічно, кожною колючкою відчаю і шоку впиваючись у її душу. І маленька пташечка, що уособлює будь-кого з тих, вязнів.
    Ця книга - про психолога у концтаборі. Людину, яка зуміла зберегти своє обличчя і описати ті жахіття, зробити аналіз з точки зору психолога. Тому й наявні численні терміни, зрозуміти які буде важкувато для людини, далекої від психології.
    Дуже просто і зрозуміло написано, порівняно з тим, якими бувають зазвичай психологічні праці.
    Цікава розплановка книжки. Перша частина - історія безпосередньо про концтабір, його порядки та правила. Цікаво було прочитати не тільки про жертв, які страждали у таборах, а й про керівництво, та тих, хто наглядав за вязнями.
    Логотерапія дуже зацікавила і спонукала ознайомитися з іншими працями Франкла. Дуже стисло і по-простому він описує свою теорію, що є ще одним плюсом.
    Дуже рада, що він зміг пережити знову ті неймовірні часи. Книжка "годная")
  • Маленька, проте корисна.
    Андрій , 2 мая 2017 г.
    Доброго дня. Лишу і свої враження від даної книги. Отже Франкл, маємо дві частини книги, в першій автор описує своє, та життя в'язнів в таборі. Перша частина книги привабила тим, що описується все з погляду психологічного, а не історичного. Всім добре відомо про ті жахи, що відбувались в таборах і тому не хотілось читати чергову книгу про ці звірства. Описуються саме думки та почуття ув'язнених, вдається в описи причин, які допомагали кожному не зламатись духовно і пережити це все. Автор, здавалось би, пише про елементарні речі, навіть використовуючи прості та влучні вислови. Як приклад, коли його знайомий захворів і перед хворобою він дізнався про смерть дружини, автор каже, що саме смерть дружини і підкосила його товариша, і якби не цей збіг обставин, то він би вилікувався і все закінчилось добре, проте для цього чоловіка дружина і була сенсом життя, і залишившись без нього він просто здався і помер. Він каже, що їх життя їм не належить, а належить тим людям заради яких вони живуть, батькам, коханим, дітям. І що найстрашніше, це лишитись без того маяка який веде ув'язненого по тернистому шляху. Іншими словами, людина жива допоки їй є заради кого чи чого жити. Тобто це може бути якась зовсім інша мета, написання наукової праці або що. Тепер потихеньку перейдемо до другої частини.
    Тут тексту буде менше, так як в ній автор описує базові засади своєї логотерапії. Сказати по правді, сам не дуже цікавлюсь подібними речами, тому тут думок менше. Обсяг їх близько 40 сторінок, на яких автор вмістив те основне, що присутнє в його праці, яка налічує близько 10 томів. Автор каже, що подати максимум інформації і відтворити всю повноту картинки надто складно.
    Щодо особистих вражень, то книга сподобалась, 5 із 5. Читаючи її перебував у т.з. "духовній кризі", і шукав якоїсь підтримки чи допомоги на сторінках, власне і знайшов. Книга зайшла на ура. Є над чим замислитись і зробити висновки. Після її прочитання дещо змінились погляди на буденні проблеми. Книга із серії "купити, щоб була в бібліотечці", насправді, смішна ціна за якісне оформлення і сам вміст. Тим хто вагається брати чи ні, беріть не пошкодуєте.
  • "Для щастя потрібна причина"
    Анастасия , 12 апреля 2017 г.
    Чи можливо віднайти сенс життя, втративши все, навіть свободу? Чи можливо зберегти людську подобу в умовах, коли знаходишся на волосок від смерті, перебуваючи у нелюдських умовах та постійному страху? Австрійський психолог Віктор Франкл у своїй книзі «Людина у пошуках справжнього сенсу. Психолог у концтаборі» доводить, що можна. Потрапивши у концентраційний табір під час Другої світової війни, він розуміє, що або знайде причину жити та залишатись людиною, або буде наступним, хто збожеволіє чи потрапить до газової камери. Франкл переконує, що тільки ти сам можеш вирішити, яким буде твоє життя, ким ти станеш наступної митті. Людина сама обирає, як ставитись до страждань, які випали на її долю. Автор «Людини у пошуках справжнього сенсу» зміг вижити у концтаборах, тоді коли майже вся його родина загинула, насамперед завдяки тому, що змирився зі своїм становищем.

Віктор Франкл пропонує читачам три способи знайти сенс життя навіть у найгірші, здавалось би, моменти свого життя. Неможливо не погодитись з автором та його твердженням, що щастя саме по собі не може бути метою людини – для нього потрібна причина, воно має надходити за чимось. Ідеальне людське буття – це не сліпа гонитва за щастям, а пошук причин для нього. Цю книгу варто читати як психологам, так і звичайним людям у непрості моменті їхнього життя.
  • Віктор Франкл
    Марія Ярмак, 28 сентября 2016 г.
    Варто віддати належне доступності викладу досить складного матеріалу. Визначному психіатру та філософу Віктору Франклу вдалося неймовірне - в настільки куцому форматі, гранично доступно викласти глибинну суть надскладних речей.

Ця книга безперечно заслуговує на те, щоб її настійно радили читачам. "Людина в пошуках справжнього сенсу. Психолог у концтаборі" ладна розширити обрії будь-якої особистості.

Ця книга базується на моторошному особистому досвіді Віктора Франкла. В'язень концентраційного табору, в минулому - успішний науковець, щасливий сім'янин, член великої родини втрачає все та всіх. Але тут йдеться не лише про страшні поневіряння. Автор, оперуючи власним досвідом та спостереженнями за іншими в'язнями, надає своїм читачам безцінні рецепти стосовно того, яким чином поліпшити якість будь-чийого існування.

Здавалося б події набули геть безнадійного характеру, але він не втратив гідності, в ньому жевріло загартоване в поневіряннях переконання про те, що будь-що в житті, наскільки б моторошним воно не видавалося, не є позбавленим сенсу. Також дещо незвичним, на перший погляд, видається те, що автор настільки багато уваги надає минулому, називаючи його чи не єдиною істинною формою буття.

В другій частині дуже зрозуміло викладено основи теорії логотерапії.

"Людина в пошуках справжнього сенсу. Психолог у концтаборі" - неймовірно мотивуюча книга. Варто також віддати належне вдалому перекладу та зручному формату видання.