Рецензии «Леся Українка. Драми та драматичні поеми»

• Неперевершено!
    Анастасия , 21 июля 2017 г.
    Лесі Українці чудово вдавались не тільки вірші, а й драми. Її драматичні твори сповненні почуттів, тонкого психологізму й трагізму, характери прекрасно прописані. Взяти хоча б одну з її найвідоміших драм «Блакитну троянду», яка стала першою драмою авторки. У центрі сюжету дівчина Любов, яка живе з бабусею. Вона боїться божевілля, яке колись звело в могилу її матір, тому дівчина не відважується брати від життя все, що воно їй пропонує. Вона відмовляє у пропозиції руки та серця закоханому у неї другові дитинства Оресту, хоч і сама палко кохає його.

Через деякий час ми знаходимо героїню на лікуванні у санаторії. Одного дня до Любові приходить мати її коханого, який, як виявляється, знаходиться в тому ж самому місті, і просить навідати хлопця. Любов йде до нього і бачить, що від колишнього Ореста залишилась тільки тінь, настільки виснажила його їхня розлука. Вони довго розмовляють, але Любов знає, що їм не судилось спільне щастя. Як для першого твору такого жанру, «Блакитна троянда» у Лесі Українки вийшла надзвичайно сильним і психологічним твором.