Рецензии «Як розмовляти з дітьми про мистецтво ХХ століття»

• розмовляти з дітьми про мистецтво
    Павло Гурін, 30 октября 2016 г.
    Купили книгу, так как предыдущая книга автора была прочитана. Если коротко - ещё больший восторг от продолжения (издатель, ждём продолжения!) Простым и доступным языком написаны причины своеобразности искусства 20 века (только картины и скульптуры). Книга построена в формате обсуждения наиболее ярких и знаковых образцов, параллельно идёт описание происходивших событий в политике, обществе. Искусство стало менее формальным: не просто отражает окружающую действительность, а показывает смысл происходивших событий в цветах, форме, при этом не отображая картины "фотографически", а передавая переживания автора. Достоинство книги - учит взрослых не боятся обсуждать с детьми современное искусство, даже если они (взрослые) не до конца его понимают.
  • Не так страшно современное искусство, как его рисуют)
    Ирина , 13 августа 2016 г.
    За последнее время я очень приобщилась к книгам серии Non-fiction Старого Льва и приобретаю практически всё) В отличии от книг некоторых других наших издательств, Видавництво Старого Лева очень радуют качеством издания - как в плане оформления, так и самого контента, избегая каких-то "пустых" книг ни о чем.

"Як розмовляти з дітьми про мистецтво ХХ століття" такое себе дополнение к "Як розмовляти з дітьми про мистецтво", но в отличие от второй книги, сосредоточена на тонкостях искусства именно 20 века, с его особенностями, которых, как оказалось, предостаточно.

Признайтесь, ведь вы тоже наверняка не раз смотрели на какого-нибудь Малевича с мыслью «И что?..», чувствуя себя очень далеким от понимания тонкого виденья художника. Так вот автор этой книги пытается помочь нам не чувствовать себя неловко перед подобными шедеврами и… признает, что чего-то не понимать – вполне нормально. Более того, по прочтению вы сможете избавиться от некоторых ярлыков и предубеждений, которые часто бытуют в культуре и посмотреть по-новому на те произведения, которые вызывали то самое недоуменное «И что?..».

Франсуаза Барб-Галль – прекрасный педагог, которая смогла написать не просто сухую книгу по истории искусству, но вполне доходчиво объяснила, почему это считается искусством и как на это стоит смотреть, а самое главное – дала понимание того, как это можно донести до ребенка. Таким образом, мы имеем отличную «инструкцию по применению», своеобразный проводник между ребенком и произведением искусства. Теперь Пинчук Арт Центр нам не страшен)

Прекрасная книга для тех родителей, которые хотели бы приобщить ребенка к культуре современного искусства, но, увы, сами в нем не сильны. А еще тем взрослым, кому стыдно читать что-то вроде «Современное искусство для чайников»))
  • Мистецтво ХХ століття: варто дивитися глибше
    татьяна шикерява , 26 февраля 2017 г.
    Як розмовляти з дітьми про мистецтво ХХ століття - це вдале продовження першої книги Франзуази Барб Гааль.
    І якщо перша книга розповідала про більш-менш зрозумілі класичні сюжети: "Благовіщення" Фра Анджеліко, "Святий Георгій убиває дракона" Яна ва Ейка, то друга книга навчить Вас розуміти глибину творчого задуму абстрактного мистецтва ХХ століття. Так за словами автора, мистецтво ХХ століття присвячено не фіксації окремих моментів - дійсності, як то зображення окремих миттєвостей навколишньої реальності, а розкриває первинні компоненти цієї реальності - простір, форма, колір.
    Водночас, справжнє мистецтво - а саме такі картини і увійшли до цієї книги вбирає, переосмислює та відображає події певного часу. Тому на мистецтво ХХ століття мали плив усі драматичні події цієї епохи. сповнене великого
    Ця книга стане справжнім відкриттям для усіх людей, не тільки дітей, а й дорослих будь-якого віку, у яких немає без спеціальної освіти мистецтвознавства. Утім, основна аудиторія книги - це діти трьох вікових груп: від 5 до 7 років. від 8 до 10 років, і від 11 до 13 років. Уся книга це різноманітні питання і прості відповіді про складні речі - розуміння картин. наприклад, чи потекли фарби, чи є якісь персонажі, чи це спеціальний задум чи художник просто ляпав фарбою на полотно.
    Окремо варто відзначити вступ книги. Він він просто фантастичний. І вчить дивитися у полотно картини чистим оком: забути про ярлики, не вдаватися до штучних розділень, бути уважним до простору.
  • Про складне простими словами
    Олеся Кізима, 16 августа 2017 г.
    Позитивні відгуки на ,,Як розмовляти з дітьми про мистецтво" надихнули авторку продовжити справу. Вона написала черговий бестселер, присвячений мистецтву, яке бере свій початок з епохи модернізму і триває й досі, і, на мою думку, не є простим для розуміння. Тож ця книжка стала для мене своєрідним рятівним колом та дороговказом у морі-океані творів сучасного мистецтва, за що я письменниці безмежно вдячна.

Дана книга написана легко і цікаво, простою та зрозумілою мовою, якою, як стверджує Франсуаза Барб-Ґалль, промовляє мистецтво 20-го століття, безпосередньо відображаючи звичайне, повсякденне життя.

Розмовляти з дорослими про сучасне мистецтво не так просто, що вже й казати про такі балачки з дітьми, бо ,,як розповідати юному слухачеві про те, чого самі не завжди розуміємо? Будьте певні: можна обійтися без спеціальних знань чи тривалих і надскладних зусиль. Для початку досить просто відсунути свої упередження на задній план і трішечки довіритись митцям. У цьому допоможе дитяче сприйняття: адже для дітей мистецтво, що звертається безпосередньо до емоцій, - цілком природне. Й одразу почнуть одна за одною зринати нові асоціації й нанизуватися ідеї - настільки легко, що ми й не підозрювали."

З превеликим задоволенням познайомлюся з наступними книгами мадам Франсуази!)
  • не только для детей
    Галина Пузырная, 26 декабря 2016 г.
    Классная книга не только для просвещения и обучения детей, но и для взрослых. Довольно просто и конкретно о современонм искустве. Очень полезная вступительная часть "вообще" о том на что обращать внимание, что двигало художниками и легкие для воприятия "интервью" о выдающихся шедеврах. Нестандартный для книги об искусстве формат вопрос-ответ удачно разбивает текст на блоки упрощая восприятие и выделяя главные мысли. Половина вопросов буквально такие как могут задать ваши дети или вы сами глядя на работу художника. Книга будет полезна всем, а не только родителям. Многие из нас сами все еще находятся на уровне подростка в понимании актуального искусства, а с этой книгой посещение современных музеев будет понятнее и интреснее. В книге не самые лучшие репродукции, но все-таки это не альбом, здесь текст важнее акртинки, видимо поэтому была выбрана матовая бумага удобная для чтения, но "съедающая" цвет иллюстраций. Поэтому всем читателям желаю увидеть в живую знаковые работы с которыми вы познакомитесь в этой отличной книге! :)
  • "Як розмовляти з дітьми про мистецтво ХХ століття"
    Марія Ярмак, 8 июля 2016 г.
    Книга «Як розмовляти з дітьми про мистецтво ХХ століття» покликана не лише поінформувати батьків щодо того, яким саме найоптимальнішим чином витлумачити дітям сенси закодовані в провідних витворах митців ХХ століття та навчити їх прищеплювати нащадкам любов до мистецтва, як це може засвідчувати заголовок видання. Вона буде безперечно цікавою та корисною всім тим, хто щиро хоче детальніше ознайомитися з цією епохою в мистецтві, поглибити власні знання в цій царині та навчитися не просто бачити зображення, а й усвідомлювати його закладену автором глибинну сутність, виходячи далеко за власні межі дотеперішнього розуміння.

В книзі також подано лаконічні за форматом, проте відносно вичерпні за викладом фактажу біографії провідних митців ХХ століття. Книга також вирізняється якісною поліграфією та професійним підходом до перекладу. Видання є пречудовим варіантом подарунку за помірковану вартість для людини небайдужої до мистецтва.

Можна хіба поремствувати, що авторка детально акцентувала нашу увагу на відносно невеликій кількості зображень, але вона щиро прагне розштурхати наш дослідницький інтерес, оскільки немовби мимохіть посилається на альтернативні витвори тих чи інших майстрів й таким чином досить ефективно спонукає нас дізнатися про кого ж то та про що саме йде мова. Автор також доречним чином згадує низку ресурсів, що допоможуть ще глибше зануритися в дану тематику.