Рецензии «451° за Фаренгейтом»

Средняя оценка
13
 • 5
  16
 • 4
  2
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0
Лучшие рецензии
Написать свою рецензию
 • 451° за Фаренгейтом
  Павло Андрусик, 28 января 2015 г.
  Рецензия полезна?
  Хочется закричать. Очень хочется закричать: "Людиии! Ну что же Вы наделали! Почему Вы вовремя не остановились? Зачем весь этот технический прогресс? Зачем высокий уровень жизни? Зачем счастливая жизнь? Когда самого главного, что есть у человека - души, ни у кого нет."

  В представлении нашей возможной будущей жизни Брэдбери очень преуспел. Конечно до того, что он описал мы дойдем не скоро, и возможно, вообще никогда не дойдем, но то, что мы к этому стремимся - это факт. Темп жизни постоянно ускоряется, мы все время куда-то торопимся, бежим. Надо это сделать, это сделать, а еще то и вон то. Нам постоянно не хватает времени, особенно на такие вещи, как чтение книг. Ведь для этого нужно от всего отвлечься, расслабится и погрузится в атмосферу, описываемую автором.

  Книги — только одно из вместилищ, где мы храним то, что боимся забыть. В них нет никакой тайны, никакого волшебства. Волшебство лишь в том, что они говорят, в том, как они сшивают лоскутки вселенной в единое целое.


  Главный герой - это везунчик. Он совершенно неожиданно для себя, оказывается на распутье. А в том мире, где он живет, такое практически невозможно. И ему мало того, что удается избежать смерти несколько раз, так он еще и понимает, что жизнь может быть гораздо интереснее, чем есть на самом деле, что нужно только прочитать пару книг и пообщаться с нужными людьми и ты изменишься, станешь лучше.
  1 комментариев
 • Є злочини гірші, ніж спалювати книжки. Наприклад – не читати їх
  Olha Lavrynko, 3 февраля 2017 г.
  Рецензия полезна?
  Прочитавши, нарешті, книгу "451° за Фаренгейтом" Рея Бредбері, я зрозуміла чому це всесвітньовідомий роман, в який закохалися тисячі людей. Ця книга просто чудова!
  Не дивлячись на те, що вона була написана багато років тому назад, книга актуальна і дотепер та з впевненістю можу сказати, що її популярність пройде не скоро, цілком можливо, що ніколи. Тому що, автор ніби описав наше майбутнє і цим він змушує нас задуматись про своє життя, а саме:
  • про відносини з рідними та друзями, адже враховуючи розвиток сучасних технологій, справжнього спілкування з людиною віч-на-віч зараз все менше і менше, все зводиться до телефонних дзвінків або ж повідомлень;
  •про людські почуття – ми забуваємо про справжні цінності людського життя, зосереджуючи його на розвагах, які зазвичай тільки шкодять нам, або ж в такий спосіб просто тікаємо від "реальності" та виниклих проблем;
  •про людину, як особистість – нікому не вигідно, щоб ти був розумний та інтелектуально підкований, адже тоді ти можеш думати, можеш розрізнити, що добре, а що погано, що тобі потрібно, а що ні.
  •про цінність книг – напевно одна з найважливіших та найбільш розкритих проблем цього роману. Адже коли людина читає, вона розвивається, стає розумнішою і тоді в неї з'являється своє бачення світу.

  Раніше я не любила читати, та недавно чомусь вирішила спробувати, а раптом сподобається...і дійсно, книги захоплюють! Але прочитавши цю книгу, я зрозуміла справжню цінність книг, після неї хочеться змінити своє життя на краще.
  Оставить комментарий
 • О книге
  Юлія , 24 сентября 2016 г.
  Рецензия полезна?
  Люди во все времена одинаковы. Одинаково мыслят, делают одинаковые поступки. Человечество еще не придумало ничего кроме саморазрушения и уничтожения своего вида. И от этого становится грустно. Книга замечательная!!! Я бы хотела отметить тот факт, что каждый третий всегда видит суть проблемы и возможные способы её решения, но почему то обычно "сегодня" неподходящее время для действия. А еще я убеждена, что если тебе хочется изменить мир, нужно в первую очередь изменить себя. Читая подобные книги наступает некое просветление и на окружающий мир начинаешь смотреть по другому, ты понемногу начинаешь меняться...
  Оставить комментарий
 • Рецензия
  Дарья, 12 сентября 2014 г.
  Рецензия полезна?
  мені дуже сподобалась ця книга. це книга про книгу. вона ніби змушує розплющити очі і побачити світ навколо себе.
  Оставить комментарий
 • Суспільство споживання
  Галина Заборська, 4 января 2018 г.
  Рецензия полезна?
  Роман Рея Бредбері належить до золотого фонду класики світової літератури. Це означає, що його твір з плином часу не втрачає своєї актуальності та читачів.
  Автор описує можливе майбутнє тоталітарне суспільство, головною загрозою для якого є книги та мислячі люди.
  Прагнучи не допустити вільнодумства в цьому суспільстві знищують всі книги. Для цього навіть створена спеціальна структура «пожежних» завдання яких боротьба з друкованим словом.
  Головний герой, дуже подібний до послідовників комуністичних ідей з «холодною головою, гарячим серцем та чистими руками» із завзяттям знищує книги, слідуючи ідеалам нав’язаним суспільством, невдовзі стає вигнанцем та приєднується до «маргіналів», які вірять в силу слова та прагнуть зберегти його нащадків.
  Цікаво, що мені вигадане суспільство Бредбері нагадує наше суспільство: орієнтоване на масову культуру та споживацьке мислення. Людей не цікавить нічого крім розваг. Вони завжди кудись поспішають, втрачаючи при цьому індивідуальність та один одного. Їх не цікавлять чужі думки, почуття, а лише матеріальна сторона життя.
  Оставить комментарий
 • Класика фантастики
  Анастасія , 31 декабря 2017 г.
  Рецензия полезна?
  451° за Фаренгейтом - температура, за якої спалахує папір, у повітрі починають кружляти чорні метелики обсмалених сторінок. Температура, за якої за декілька хвилин може згоріти все літературне надбання людства.
  Рей Бредбері дає змогу читачеві заглянути в майбутнє і побачити, що чекає на людство через декілька десятків років. Особливо сьогодні точаться суперечки на рахунок вибору людиною телебачення чи книги. Автор показує нам, що буде, коли люди стануть на бік телебачення.
  Головний герой книги Монтег працює пожежником. Але він не гасить пожежі, а навпаки - спричиняє їх. У майбутньому читання книг відомих авторів стало під забороною, тому їх і спалюють, а власників таємних бібліотек саджають за грати. Монтег живе разом зі своєю жінкою Міллі, проте він сам і не знає чи насправді любить її. Та й сімейним їхнє життя важко назвати - таке відчуття, ніби вони просто живуть в одному будинку. Міллі повністю прикута до телевізора, точніше до цілої телевізійної стіни. Саме вона для жінки і подруга і навіть сім'я - Міллі обожнює розмовляти з "родичами", голоси яких лунають з телевізійної стіни. Але Монтег стає виключенням з правил. Здавалося б той, хто повинен ненавидіти книги, насправді ненавидить телебачення. Той, хто повинен спалювати, знищувати книги не читаючи, збирає, зберігає та починає читати їх. То чи зможе знайти він підтримку серед такого "черствого" суспільства?
  Книга мені дуже сподобалась! Вона змушує читача задуматися над таким, на перший погляд, не важливим для життя вибором. Але насправді - надзвичайно потрібним. Адже ми творці свого життя, і найголовніше - майбутнього. Рей Бредбері дає зрозуміти, що вибір у наших руках, так само, як і життя наших дітей. Тому, перш ніж робити вибір - обдумайте наслідки!
  Оставить комментарий
 • Вічна та правдива антиутопія
  Тарас , 28 июня 2017 г.
  Рецензия полезна?
  451 градус за Фаренгейтом, напевно, кожен чув про цей величний твір. Книга за жанром - антиутопія. І Рей Бредбері розкрив цей жанр на всі сто десять відсотків. Доказом цього може слугувати величезна всесвітня популярність даного твору. Незважаючи на те, що книга є відносно короткою, в ній закладено змісту та сенсу на цілих тисячу сторінок. Твір вдало показує нам, до чого веде брак спілкування та надмірна роботизація нашого повсякденного життя. В творі показано, наскільки державність прагне вбити особистість. Всі телевізійні шоу спрямовані на те, щоб зробити з людей ідіотів та розумово відсталих. А тих, хто ще старається читати книжки, аби зовсім не втрати ґлузд, просто спалюють разом із книжками. Тому не слід також забувати про те, що є злочини гірші ніж палити книжки. Наприклад, не читати їх. Хочеться наголосити й на бездоганних описах внутрішніх переживань та емоції головного героя - Ґая Монтега. Твір має стати пересторогою для нас, майбутніх поколінь. Адже проблеми тоталітаризму, описані у творі, виникають через те, що люди забувають або не хочуть висловлювати своє «ні» та стають неактивними та позбавленими емоцій.
  Оставить комментарий
 • Майбутнє уже близько
  Тетяна , 4 мая 2017 г.
  Рецензия полезна?
  Дивовижний світ фантастики кожен раз по-новому відкриває для мене Рей Бредбері. Пам'ятаю невеличкі оповідання шкільного програмового матеріалу "Літо в один день" та "Усмішка", де ми бачимо страшні наслідки розвитку цивілізації, коли, в першому випадку, діти чекають сонця, що визирне, бо чули про нього лиш з розповідей, а в другому випадку - люди знищують культуру, не бажаючи розуміти її суть. Однак приємно, що письменник, змальовуючи страшні картини безвиході, дає надію, бо таки між всім цим безладом є люди, що прагнуть іншого. Ця тема продовжується в повісті "451" за Фаренгейтом". За письменником, це температура, при якій загоряється папір. Але десь зустрічала доведення, що в назві є помилка. Хоча, стверджувати не берусь, не маючи підгрунтя. Я про інше: про книги. Ця - про важливість їх, як таких, що несуть просвітлення і дають розуміти сенс свого існування. Багато цитат, спонукають до роздумів, але найбільш жахає той факт можливої долі книжки, коли спочатку її зміст зменшується до переказу, потім до переказу переказу, а потім в абзац енциклопедії, а згодом зменшується просто до назви, а відтак - зникають з людської пам'яті. Як близько автор до сьогодення. Ми вже на межі "переказ переказу". Однак, гортаючи цей сайт і відгуки на різні книги, добре розіміти, що людей, які знають і потребують книжки - не менше. Минуло кілька місяців після прочитання, але мене хвилює кожна думка, кожен "крик" героя. Цінуймо живу, паперову книгу.
  Оставить комментарий
 • Просто вау
  Ольга , 22 апреля 2017 г.
  Рецензия полезна?
  Думаю, у мене не буде достатньо слів аби описати усю крутість та неймовірність цієї книги. Але все таки...
  Почну з того, що цікавим фактом було те, що за книгою Рея Бредбері, пожежники - це не люди що гасять вогонь і пожежі, а ті хто спалюють книги. Так-так, саме спалююють книги!
  Ще одним цікавим фактом було те, що аби книги не зникли взагалі, люди запам'ятовували їх, аби передавати таким чином у спадок.
  Книга містить уже багато цікавих речей, таке відчуття ніби це паралельний всесвіт.
  Також хочу звернути вашу увагу, що книга - філософська, адже саме тут розкриваються глобальні проблеми людства.
  Погоджусь, що і зараз люди все менше і менше читають книги...
  Кінцівка як на мене, обірвана... я б читала далі і далі цю книгу, тему можна розвивати й далі.
  Отже, прочитавши цю книгу за два дні, я можу впевнено сказати: це моя улюблена книга!
  Рей Бребері - просто геній і написав просто шедевр!
  Ця книга є у багатьох рейтингах, і є дуже популярною. Думаю, вона повинна бути у кожного на полиці. Тому, усім-усім рекомендую прочитати цю книгу!
  Оставить комментарий
 • Рецензия
  Марина , 2 июня 2016 г.
  Рецензия полезна?
  Мне очень понравилась книга. Несмотря на то, что я очень скептически отношусь к переводу на украинский язык.

  Сама книга заставила задуматься об простом общении с людьми, даже с родными. Ввек технического прогресса общения сводится к написанию смс и блогов на сайтах и в скором будущем люди будут удивляться, как удивлялся главный герой, тому что семья, его неожиданной знакомой Клариссой Маклеллан, просто разговаривает друг с другом. Возможно автор показывает, что в мире случайности не случайны, и каждый человек с которого встречаешь в жизни, тебя изменяет, что и показал автор, изменения в человеке, в его восприятия мировоззрения.

  Автор показал даже то, что в нашем мире, как и в мире истории, разного рода шоу убивают индивидуальность и личность. Человек не задумывается, что большинство всевозможных программ, на нашем телевидении, не дают никакого развития, но и деформируют психику человека, на пример как у жены главного героя. Страна переживает очередное потрясение, над городом Монтэга появляются вражеские бомбардировщики. Они сбрасывают свой груз и превращают город в руины. Хотя до этого люди даже не задумываются о политической жизни в стране. Ужасает то, что в мири будущего автора, описуеться человечество на которое очень похоже наше современное, не смотря на то, что книга написана в середине ХХ столетия.

  Прочитав книгу, начнешь ценить не только знания которые находятся в книгах которые уже прочитал или прочтешь, но и окружающий мир, его красоту и уродство.
  Оставить комментарий