Рецензии «451° за Фаренгейтом»

• 451° за Фаренгейтом
    Павло Андрусик, 28 января 2015 г.
    Хочется закричать. Очень хочется закричать: "Людиии! Ну что же Вы наделали! Почему Вы вовремя не остановились? Зачем весь этот технический прогресс? Зачем высокий уровень жизни? Зачем счастливая жизнь? Когда самого главного, что есть у человека - души, ни у кого нет."

В представлении нашей возможной будущей жизни Брэдбери очень преуспел. Конечно до того, что он описал мы дойдем не скоро, и возможно, вообще никогда не дойдем, но то, что мы к этому стремимся - это факт. Темп жизни постоянно ускоряется, мы все время куда-то торопимся, бежим. Надо это сделать, это сделать, а еще то и вон то. Нам постоянно не хватает времени, особенно на такие вещи, как чтение книг. Ведь для этого нужно от всего отвлечься, расслабится и погрузится в атмосферу, описываемую автором.

Книги — только одно из вместилищ, где мы храним то, что боимся забыть. В них нет никакой тайны, никакого волшебства. Волшебство лишь в том, что они говорят, в том, как они сшивают лоскутки вселенной в единое целое.

Главный герой - это везунчик. Он совершенно неожиданно для себя, оказывается на распутье. А в том мире, где он живет, такое практически невозможно. И ему мало того, что удается избежать смерти несколько раз, так он еще и понимает, что жизнь может быть гораздо интереснее, чем есть на самом деле, что нужно только прочитать пару книг и пообщаться с нужными людьми и ты изменишься, станешь лучше.
    1 комментариев
  • Є злочини гірші, ніж спалювати книжки. Наприклад – не читати їх
    Olha Lavrynko, 3 февраля 2017 г.
    Прочитавши, нарешті, книгу "451° за Фаренгейтом" Рея Бредбері, я зрозуміла чому це всесвітньовідомий роман, в який закохалися тисячі людей. Ця книга просто чудова!
    Не дивлячись на те, що вона була написана багато років тому назад, книга актуальна і дотепер та з впевненістю можу сказати, що її популярність пройде не скоро, цілком можливо, що ніколи. Тому що, автор ніби описав наше майбутнє і цим він змушує нас задуматись про своє життя, а саме:
    • про відносини з рідними та друзями, адже враховуючи розвиток сучасних технологій, справжнього спілкування з людиною віч-на-віч зараз все менше і менше, все зводиться до телефонних дзвінків або ж повідомлень;
    •про людські почуття – ми забуваємо про справжні цінності людського життя, зосереджуючи його на розвагах, які зазвичай тільки шкодять нам, або ж в такий спосіб просто тікаємо від "реальності" та виниклих проблем;
    •про людину, як особистість – нікому не вигідно, щоб ти був розумний та інтелектуально підкований, адже тоді ти можеш думати, можеш розрізнити, що добре, а що погано, що тобі потрібно, а що ні.
    •про цінність книг – напевно одна з найважливіших та найбільш розкритих проблем цього роману. Адже коли людина читає, вона розвивається, стає розумнішою і тоді в неї з'являється своє бачення світу.

Раніше я не любила читати, та недавно чомусь вирішила спробувати, а раптом сподобається...і дійсно, книги захоплюють! Але прочитавши цю книгу, я зрозуміла справжню цінність книг, після неї хочеться змінити своє життя на краще.
  • О книге
    Юлія , 24 сентября 2016 г.
    Люди во все времена одинаковы. Одинаково мыслят, делают одинаковые поступки. Человечество еще не придумало ничего кроме саморазрушения и уничтожения своего вида. И от этого становится грустно. Книга замечательная!!! Я бы хотела отметить тот факт, что каждый третий всегда видит суть проблемы и возможные способы её решения, но почему то обычно "сегодня" неподходящее время для действия. А еще я убеждена, что если тебе хочется изменить мир, нужно в первую очередь изменить себя. Читая подобные книги наступает некое просветление и на окружающий мир начинаешь смотреть по другому, ты понемногу начинаешь меняться...
    Дарья, 12 сентября 2014 г.
    мені дуже сподобалась ця книга. це книга про книгу. вона ніби змушує розплющити очі і побачити світ навколо себе.
  • Вічна та правдива антиутопія
    Тарас , 28 июня 2017 г.
    451 градус за Фаренгейтом, напевно, кожен чув про цей величний твір. Книга за жанром - антиутопія. І Рей Бредбері розкрив цей жанр на всі сто десять відсотків. Доказом цього може слугувати величезна всесвітня популярність даного твору. Незважаючи на те, що книга є відносно короткою, в ній закладено змісту та сенсу на цілих тисячу сторінок. Твір вдало показує нам, до чого веде брак спілкування та надмірна роботизація нашого повсякденного життя. В творі показано, наскільки державність прагне вбити особистість. Всі телевізійні шоу спрямовані на те, щоб зробити з людей ідіотів та розумово відсталих. А тих, хто ще старається читати книжки, аби зовсім не втрати ґлузд, просто спалюють разом із книжками. Тому не слід також забувати про те, що є злочини гірші ніж палити книжки. Наприклад, не читати їх. Хочеться наголосити й на бездоганних описах внутрішніх переживань та емоції головного героя - Ґая Монтега. Твір має стати пересторогою для нас, майбутніх поколінь. Адже проблеми тоталітаризму, описані у творі, виникають через те, що люди забувають або не хочуть висловлювати своє «ні» та стають неактивними та позбавленими емоцій.
  • Майбутнє уже близько
    Тетяна , 4 мая 2017 г.
    Дивовижний світ фантастики кожен раз по-новому відкриває для мене Рей Бредбері. Пам'ятаю невеличкі оповідання шкільного програмового матеріалу "Літо в один день" та "Усмішка", де ми бачимо страшні наслідки розвитку цивілізації, коли, в першому випадку, діти чекають сонця, що визирне, бо чули про нього лиш з розповідей, а в другому випадку - люди знищують культуру, не бажаючи розуміти її суть. Однак приємно, що письменник, змальовуючи страшні картини безвиході, дає надію, бо таки між всім цим безладом є люди, що прагнуть іншого. Ця тема продовжується в повісті "451" за Фаренгейтом". За письменником, це температура, при якій загоряється папір. Але десь зустрічала доведення, що в назві є помилка. Хоча, стверджувати не берусь, не маючи підгрунтя. Я про інше: про книги. Ця - про важливість їх, як таких, що несуть просвітлення і дають розуміти сенс свого існування. Багато цитат, спонукають до роздумів, але найбільш жахає той факт можливої долі книжки, коли спочатку її зміст зменшується до переказу, потім до переказу переказу, а потім в абзац енциклопедії, а згодом зменшується просто до назви, а відтак - зникають з людської пам'яті. Як близько автор до сьогодення. Ми вже на межі "переказ переказу". Однак, гортаючи цей сайт і відгуки на різні книги, добре розіміти, що людей, які знають і потребують книжки - не менше. Минуло кілька місяців після прочитання, але мене хвилює кожна думка, кожен "крик" героя. Цінуймо живу, паперову книгу.
  • Просто вау
    Ольга , 22 апреля 2017 г.
    Думаю, у мене не буде достатньо слів аби описати усю крутість та неймовірність цієї книги. Але все таки...
    Почну з того, що цікавим фактом було те, що за книгою Рея Бредбері, пожежники - це не люди що гасять вогонь і пожежі, а ті хто спалюють книги. Так-так, саме спалююють книги!
    Ще одним цікавим фактом було те, що аби книги не зникли взагалі, люди запам'ятовували їх, аби передавати таким чином у спадок.
    Книга містить уже багато цікавих речей, таке відчуття ніби це паралельний всесвіт.
    Також хочу звернути вашу увагу, що книга - філософська, адже саме тут розкриваються глобальні проблеми людства.
    Погоджусь, що і зараз люди все менше і менше читають книги...
    Кінцівка як на мене, обірвана... я б читала далі і далі цю книгу, тему можна розвивати й далі.
    Отже, прочитавши цю книгу за два дні, я можу впевнено сказати: це моя улюблена книга!
    Рей Бребері - просто геній і написав просто шедевр!
    Ця книга є у багатьох рейтингах, і є дуже популярною. Думаю, вона повинна бути у кожного на полиці. Тому, усім-усім рекомендую прочитати цю книгу!
    Марина , 2 июня 2016 г.
    Мне очень понравилась книга. Несмотря на то, что я очень скептически отношусь к переводу на украинский язык.

Сама книга заставила задуматься об простом общении с людьми, даже с родными. Ввек технического прогресса общения сводится к написанию смс и блогов на сайтах и в скором будущем люди будут удивляться, как удивлялся главный герой, тому что семья, его неожиданной знакомой Клариссой Маклеллан, просто разговаривает друг с другом. Возможно автор показывает, что в мире случайности не случайны, и каждый человек с которого встречаешь в жизни, тебя изменяет, что и показал автор, изменения в человеке, в его восприятия мировоззрения.

Автор показал даже то, что в нашем мире, как и в мире истории, разного рода шоу убивают индивидуальность и личность. Человек не задумывается, что большинство всевозможных программ, на нашем телевидении, не дают никакого развития, но и деформируют психику человека, на пример как у жены главного героя. Страна переживает очередное потрясение, над городом Монтэга появляются вражеские бомбардировщики. Они сбрасывают свой груз и превращают город в руины. Хотя до этого люди даже не задумываются о политической жизни в стране. Ужасает то, что в мири будущего автора, описуеться человечество на которое очень похоже наше современное, не смотря на то, что книга написана в середине ХХ столетия.

Прочитав книгу, начнешь ценить не только знания которые находятся в книгах которые уже прочитал или прочтешь, но и окружающий мир, его красоту и уродство.
    Максим, 14 января 2015 г.
    Книга очень хорошая, прочитал за два присеста :) Просто читаешь и понимаешь, мир именно такой как там написано, сейчас такие же люди. И после осознания приходит ужас.
    5/5
    Олеся, 9 марта 2015 г.
    Не ожидала, что этот роман произведёт такое впечатление! Пугает, то, что роман 1953 года так актуален сегодня. Перевод - отличный, читалось легко. Были абзацы и страницы, которые перечитывала по два раза, на столько это было точно сказано, хотелось запомнить! Книга заставляющая думать и анализировать, если Вам нравится подобная литература, покупайте и читайте, думаю, получите массу удовольствий.