Рецензии «Errare humanum est. 50 нарисів з українського примарознавства»

• Чому важливо знати історію
    Eugene Lir, 11 ноября 2016 г.
    Ця книжка є однаково небезпечною як для гейтерів, так і для патріотів, якщо ті мислять обмежено. Бо "Errare Humanum Est" пропонує українцям відмовитись від очевидних міфів в своїй історії, що їх використовують ЗМІ та публічні діячі на власну користь. Ця книжка вчить мислити.

Звичайно, не можу сказати, що всі подані факти є сенсацією чи взагалі відкриттям (так, про короліву Анну подібні дані подаються у шкільних підручниках), в деяких моментах автор навмисно перебільшує значущість власних розробок, однак в решті випадків книга здатна здивувати та просвітити. Це не тільки руйнація стереотипів, але й занурення у справжню історію, у чинний порядок речей. Ця публікація допомагає нації дорослішати.

Також корисним є детальний список використаних джерел наприкінці книжки. На жаль, деякі сучасні історики нехтують елементарним правилом наукової етики, тому навіць найцікавіші теорії та їх підтвердження втрачають будь-яку вагу через відсутність посилань.

Якщо не боїтесь вбити в собі кілька стереотипів та казок -- купуйте, ця книга стане у нагоді для інтелектуальних дискусій.