Рецензии «Джордж і таємний ключ до Всесвіту»

• Джордж і таємний ключ до Всесвіту
    Тамара Ивашко, 15 сентября 2016 г.
    Если вы еще не знаете как привить любовь ребенка к науке, то ответ перед вами — это книга «Джордж і таємний ключ до Всесвіту» Люси с Стивена Хокингов. Люси Хокинг — дочь знаменитого британского физика Стивена Хокинга, который, к тому, в последние годы активно занимается популяризацией науки. В этом плане дочь решила не отставать от отца и тоже издала книгу о космосе, только для детей.

В последнее время у меня возникала проблема с выбором познавательной литературы для сына. В какой-то момент энциклопедии, какими бы яркими они не были, уже перестали интересовать ребенка и мне хотелось найти что-то, что сможет его заинтересовать и чтобы книга была непременно познавательной (с художественной литературой, к счастью, у нас проблем нет). И вот мимо этой книги никак нельзя была пройти, потому что здесь есть всё, даже... сюжет.

Удивительным образом Хокингам удалось поместить под одной обложкой множество интереснейших фактов о звездах, планетах, физике и о космосе в целом вместе с увлекательной историей о мальчике Джордже — обычном мальчике, у которого проблемы с одноклассниками и недопонимание с родителями-вегетарианцами (очень занятная тема на страницах детской книги, кстати).

Написано всё не без юмора — очень милого и детского.
    Помимо космоса была затронута немного тема экологии — тоже всё еще актуальная в наши дни.
    Оформление без сомнений на высоте! Здесь есть и оригинальные иллюстрации от Аграфки, и наглядные фотографии со спутников.
    А еще бонус: на некоторых страницах есть серые кружочки, которые можно стереть монеткой (скретч-карточки). Что там — узнайте сами, но это будет интересно, гарантирую!

«Таємний ключ до Всесвіту» только первая книга из четырех о приключениях Джорджа и Старый Лев взялся за издание всех книг серии! Я искренне восторгаюсь подобными инициативами даже несмотря на то, что украинские детки смогли познакомиться с Джорджем аж спустя десять лет после издания на английском. Но тенденция похвальная и мы с нетерпением будем ждать пополнения для нашей библиотеки)
  • Джордж і таємний ключ до Всесвіту
    Ирина Афонина, 23 октября 2016 г.
    Дуже гарна книга. Придбала її для своєї дев'ятирічної доньки. Коли замовляла - були побоювання, що книга нудна для дівчинки, але марно. Книга виявилась надзвичайно цікавою! Донька її просто проковтнула! В центрі сюжету - історія про пригоди хлопчика, написана з урахуванням всіх дитячих приколів середнього шкільного віку, захоплююче і з гумором. Також у книзі подано багато цікавої наукової інформації у доступній для дитячого сприйняття формі, зібрана чудова підбірка фотоархівів з космічними фактами. Отже, книгу вирішено перечитати вдруге, а це про щось каже!
  • Мандруючи Всесвітом верхи на астероїді!
    Сергей , 14 сентября 2016 г.
    Суперова книжка з абсолютно чудернацькою дитячою назвою! Написана серйозним вченим, знаменитим популяризатором астрономії та фізики. Завдяки її «Короткій історії часу», навіть такий злісний гуманітарій як я зміг отримати чітке уявлення про суть фізичних явищ, чорні діри та еволюцію Всесвіту. Тому, коли побачив прізвище на обкладинці дитячої книжки, купив з метою «провести диверсію» та підсунути своїй десятирічній дівчинці, що читає виключно «про відьом, чарівників та іншу нечисть». І не прогадав. Дочка в книжку просто закохалася, замусолила мало не до дірок. Навіть коли задали твір про улюблений літературний твір, то замість передбачуваного есе про Гарі Понтера, Мала написала хвалебну оду Люсі))). Та ще й однокласників заразила. Я такого ефекту не очікував.

Автор - воістину, талановита людина - так спритно перемішати наукові факти з запаморочливими пригодами - це треба примудритися. Наочність та факти затьмарюють будь-які недоліки типу простенького сюжету з наївними діалогами. Красиві ілюстрації, зрозумілі пояснення, якісний папір та друк. Не нудний підручник, але й не казочка-вигадка. Звичайно ж, дещо з того, що є в книзі, я колись вчив у школі, але то була нудна та незрозуміла фізика, а це найцікавіша пригода, яку порівняти я можу, ну, хіба-що з «нестайківськими» авантюрами.

Окремі сторінки видання - це фото комет, астероїдів і навіть тієї самої чорної діри, а також ненав'язливий міні-довідник про космос. Тобто, не любиш ти всякі цифри, статистику, то можеш і не дивитися, а якщо навпаки, цікавість тягне дізнатися ще більше - будь ласка! Гарний початок знайомства з книжками Гокінга. Дуже радий бачити якісні та потрібні книжки, нарешті, в українському перекладі. До речі, ще один приємний бонус - виявляється, якщо потерти копійкою срібні планети на обкладинці, можна знайти справжній скарб! Спасибі авторам за задум - це круто! Щодо мінусів - то я їх, особисто, не побачив.
  • Джордж і таємний ключ до Всесвіту
    wadik1 , 27 ноября 2016 г.
    "Джорж і таємний ключ до Всесвіту - цікава розважальна книжка про пригоди хлопчика на ім'я Джордж, сина активістів. Він зустрічає науковця Еріка та його дочку Енні, нових сусідів, які розповідають йому багато нового про всесвіт і показують йому "Космос" за допомогою свого супер комп'ютера, здатного выдправляти їх у космос. Книжка написана зрозумілою мовою, перекладена гарно, читається легко та швидко. Це не нудна Енциклопедія, а жвава історія, хоча наукових фактів там теж багато - про космос, про землю, про сонце і т.д.,і т.п.

"Джорж і таємний ключ до Всесвіту" розрахована на допитливих підлітків, але вмыщує цікаві відомості про всесвіт і для більшості дорослих. Книжка гарно оформлена, з можливістю потерти та знайти малюночки (як в лотереї). Хоча скретч картинки рекомендую зтирати дуууже обережно, вони так погано зтираються, трохи сильніше натиснеш і рветься малюнок під скретчем. Несподіваний, недорогий та корисний подарунок будь-якому підлітку, який вже все має та не цікавиться іграшками.
  • Интересно и почительно
    Лариса , 16 октября 2017 г.
    Мне очень нравятся книги, которые могут в легкой форме рассказать не самые простые вещи. Книгу «Джордж и тайный ключ к Вселенной» написал, наверное, самый знаменитый в мире ученый, физик Стивен Хокинг в соавторстве со своей дочерью Люси. В центре сюжета произведения – мальчик Джордж, родители которого являются экоактивистами. У них в доме нет компьютера, поэтому наш главный герой с удовольствием принимает приглашение от своих новых соседей – ученого и его маленькой дочери Энни. К слову, компьютер соседей – это не просто машина, а настоящий интеллект, который умеет думать, разговаривать и даже принимать решения. Не удивительно, что за ним охотится один не очень хороший человек.

К книге есть цветные вставки, посвященные космосу и отдельным планетам. И саму повесть, и эти информационные приложения будет интересно читать не только детям, но и взрослым. Вообще дизайн этой книги от «Видавницта Старого Лева» - это настоящее произведение искусства. Две следующие книги из серии уже приобретены и ждут своего времени на полке.
  • Цікаво про важливе
    Анастасия , 27 августа 2017 г.
    Батьки малого Джорджа дуже турбуються про екологічний стан нашої планети,тому не дозволяють хлопчику мати комп’ютер. Тому, коли поруч селиться родина науковця з трішки молодшою за нього донечкою Енні, він залюбки ходить до них у гості не тільки, щоб поспілкуватись з ровесницею, а й для того, аби надивуватись на їхній комп’ютер. А він насправді незвичний: це не просто машина, це повноцінний інтелект, який вміє розмовляти, аналізувати, думати і приймати рішення. Не дивно, що за таким винаходом полюють недобрі люди. Якби ж то Джордж тільки знав, що завдяки своїм новим сусідам він не просто дізнається багато нового про космос, а й сам там побуває!

Книга талановитого фізика Стівена Хокінґа «Джордж і таємний ключ до Всесвіту», яку він написав у співавторстві зі своєю донькою Люсі, це справжня знахідка не тільки для дітей, а й для дорослих. Цікава історія тут чергується з кольоровими вставками з доступно викладеною корисною інформацією та фото космосу й різних планет. Окремої згадки вартує чудове видання цієї книги від «ВСЛ».