Рецензии «Дракон з Перкалабу»

• Книга, яку давно хотіла прочитати.
    Аліна Круглецька, 18 декабря 2016 г.
    Маріанна Гончарова має дивовижну здатність захопливо писати про самі буденні речі. Коли ж мова йде про Карпати з їх чудовою природою, містичними віруваннями, старовинними легендами зрозуміло, що читача чекає книга, від якої буде важко відірватись. Особисто я не раз бувала в місцях, які письменниця описує, і, зокрема, в маленькому містечку Вижниця в передгір'ї Карпат. Талант Маріанни Гончарової змусив мене зовсім по-іншому подивитись на добре знайомі місця, побачити їх самобутній колорит, відчути подих таємниці і містики, які ще живуть в горах.
    Всі події в повісті об'єднані навколо одного персонажу - близької подруги письменниці ще зі шкільних років, красуні і розумниці Владки Павлінської, яку важка хвороба забрала в кращий світ. Коли я читала повість, мимоволі запитувала себе - а чи змогла б я бодай на відсотків десять ТАК написати про когось зі своїх близьких чи знайомих? Відповідь була невтішною. А Маріанна Гончарова так змогла описати незнайому нам Владку, що ми щиро переймаємося її долею, співпереживаємо і сумуємо, захоплюємось, як містично-загадково письменниця описала останні дні життя своєї героїні.
    Тож, хто ще не відкрив для себе самобутню чернівецьку письменницю Маріанну Гончарову, з її тонким гумором, умінням по-новому побачити звичне і буденне - рекомендую: розпочніть знайомство з її творчістю з "Дракона з Перкалабу"!