Рецензии «Чарлі і шоколадна фабрика»

• Чарлі і шоколадна фабрика
    Руслан , 2 апреля 2017 г.
    "Чарлі і шоколадна фабрика" - повість британського письменника Роальда Даля про пригоди Чарлі на шоколадній фабриці. Нею володіє дивакуватий кондитер містер Віллі Вонка. У нього відкрита, чуттєва, майже дитяча душа в тілі дорослої людини. Він існує сам по собі, виношуючи та примножуючи безкінечні ідеї, удосконалюючи справу, що приносить йому задоволення. Та що там казати, й усім любителям шоколаду також! У нього власний світ, добрий та шоколадний. Головний герой книги - хлопчик на ім'я Чарлі Бакет, який живе дуже бідно та в убогій сім'ї. Він маленька людина, але яка щедра та чиста. А хто з дітей не любить поїсти шоколаду? Але в міру бідності він отримує його лише один раз на рік! За волею фортуни ці дві добрі людські долі мають перетнутися, тісно переплестися! За сюжетом містер Вонка організовує екскурсію по своїй фабриці п'ятьом дітям щасливцям, які знайшли білети під обгортками шоколаду. Кожен з них отримає пожиттєвий запас шоколаду, а один - щось особливе. Ним і стає наш герой Чарлі.
    Роман читається дуже легко, часто викликає посмішку на обличчі. Письменнику вдалося створити неповторну атмосферу, адже це казкова розповідь, де, як і годиться, є і мораль. Присутній у творі також і міцний гумор та відверта сатира. Мимовільно занурюєшся в цю неповторну, казкову атмосферу, в яку повністю переносишся. Відірватися від книги просто неможливо! Вона і екранізована, де роль містера Вонка зіграв неповторний Джонні Депп.
  • Що казати про шоколадну фабрику? Мрія мого життя!
    Юлія , 24 февраля 2017 г.
    В книгах Дала є однин шалений мінус - я читаю їх за дві години. І розумію, що ще...хоча б ще на кілька годин.
    Його книги жорстокі. І правдиві. Ніхто цього не чекає від дитячих книг - правди в очі. Тому, батьки читайте Дала і старайтесь, що ваше чадо не стало прототипом схожих історій. Він не стидається казати "це ви винні", він не встидається казати "мерзенна дитина", бо в такі недоліки, як пиха, жадібність і злість дуже властиві діткам - і їх вік тому зовсім не виправдання.

Що казати про шоколадну фабрику? Мрія мого життя? Від шоколадного фонтану мене зкидує дотепер. Я читала і відчувала цей запах. Я читала і чула Віллі - відчувала його запал, як його пре від любові до солодощів.

Вонка з точки зору маркетингу - справжній геній. Ідеальний керівник корпорації з тонким чуттям не лише трендів, а й людей. Новатор. Можливо, деколи здається, що він жорстокий-не жаліє бідних діток... хоча, певно, в таких діток забагато жалю було - хтось їм має вказувати на правду?

За це, певно, я так його люблю, і Вонку і Роальда - за купу втілених фантазій і реальність підібраних образів. За трамплін для уяви і чіткий виховний момент. Книга дуже хороша, дає багато емоцій, раджу прочитати!

P. S. Багато хто, напевно, дивився чудову екранізацію з Джонні Деппом! Ні? Біжіть дивитися!!!
  • А ви знали про шоколадну фабрику містера Віллі Вонка?
    Юлія , 3 февраля 2017 г.
    А ви знали про шоколадну фабрику містера Віллі Вонка? Це величезна фабрика шоколаду! Саме в ній роблять найнеймовірніші солодощі, які ви навіть уявити не зможете, про які ви навіть не мріяли!

Мене щось потягнуло на світле і легке. Це чудова, захоплююча, яскрава казка. Нудьгувати тут точно не доведеться! Що за диво, ця маленька тонка книжечка! У ній немає пригод, від яких паморочиться голова. Немає любовної лінії, за якою завжди стежиш з хвилюванням і трепетом. Немає поганих або злочинців, які вносять свою гостроту і привабливість в сюжет... Чудовий, неймовірно смачний твір! З фірмовим чорним гумором і відвертою сатирою. Читається дуже легко, викликає посмішку, а місцями і сміх.

Невидимі шоколадки для їжі на уроці, телешоколад, вибухаючі льодяники для ваших ворогів, гаряче морозиво - багата фантазія у автора!

Тут є і своя мораль для дітей. Не переїдай, не зловживай жуйкою, не будь примхливим і нахабним і не витрачай весь вільний час за телевізором. А будь лагідним, добрим і уважним і тобі обов'язково за це воздасться. Ця книга ще одна казка, яка приносить тепло. Злі і жорстокі покарані, добрі і самовіддані винагороджені.

Книга виявилася захоплюючою, прочиталась швидко. Гарантую, що під час читання дуже захочеться шоколаду, так що тримайте під рукою солодощі :)
    Елена, 28 мая 2015 г.
    Книгу покупала племяннице, в результате ребенок сказал что книга ее зачаровала :-)
  • Одна из самых любимых книг!
    Полина Дьяченко, 12 сентября 2017 г.
    Прекрасная английская классика в шикарном украинском переводе - что еще может быть лучше?

Покупала книгу брату, и прочла за вечер сама. Отлично читается на украинском, буквы вполне подойдут для чтения в начальных классах. Картинок нет, но все равно очень приятно это все представлять.
    Ребенок читал с удовольствием. Зато теперь мы в случае капризов очень быстро вспоминаем что случилось с Веруккой, Августом и Виолеттой. В книге очень простая и легкоприменимая мораль, которая пойдет на пользу и взрослым, и детям! Кто знает, быть может именно себя можно увидеть в роли родителей детей?

Поэтому помимо детей рекомендую книгу и взрослым! Даже если не учитывать ее "полезность", это очень полезно - вернуться ненадолго в детство, отвлечься от проблем, позволить себе расслабиться окунувшись в старую добрую и интересную сказку.

После прочтения конечно посмотрели фильм по этой книге с Джонни Деппом - приучаем ребенка сначала читать книгу, потом смотреть по ней фильм.

Прекрасно подойдет книга как на подарок для 7-9 лет, как мальчику, так и девочке, вместе с другими книгами Роальда Дала. Обложка и бумага у книги вполне достойная для подарка.
  • Мій маст-рід
    Анна Денисенко, 5 сентября 2017 г.
    З творчістю найпопулярнішого дитячого письменника сучасності Роальда Дала я познайомилася в уже досить дорослому віці. І з того часу постійно шкодую, що в моєму пострадянському дитинстві не було таких книжок, які були б не просто повчальними, а ще й веселими, захоплюючими та витонченими.
    Історія про маленького хлопчика із надзвичайно бідної, проте великої і щасливої сім`ї захоплює з перших рядків, змушує співчувати та одночасно трішки заздрити тому, якою дружньою вона є. А від того набагато яскравіше сприймаєш недоліки інших родин, про які йдеться в книзі – надмір в забаганках, черствість і розпещеність. Книжка спонукає читачів на роздуми про те, що не все у цьому світі вирішують гроші та багатство, надихає змінюватися на краще, вірити в чудеса і закони справедливості. Особливої уваги заслуговує майстерно описана магічно-кондитерська фабрика Вонки – ти повністю поринаєш в казку, ніби сам мандруєш її чарівними кімнатами.
    Сама книга має дуже привабливу яскраву обкладинку, її легко тримати в руках чи взяти з собою, а шрифт та колір паперу комфортні для зору.
    Така книга стане гарним подарунком, що неодноразово перевірено на практиці:-) Раджу читати всім дітям та дорослим, які втратили віру в чудо! Приємного читання!
  • Что такое счастье?
    Вячеслав Калыч, 6 августа 2017 г.
    "Чарлі і шоколадна фабрика" - сказка-притча Роальда Даля о том, как главный герой и еще несколько других детей выиграли лотерейные билеты на экскурсию на фантастическую шоколадную фабрику господина Вонки, на которой никто никогда не бывал. С детьми, которые совершенно нелепо себя ведут, по ходу что-то случается, и в конце остается только главный герой, потому что был воспитан совсем по другому и у него было доброе сердце.
    На мой взгляд, это очень поучительная сказка о том, каким можно и нужно быть, а каким не стоит. Очень понравилось, что в каждой ситуации, в которой детям не стоило именно так себя вести, происходят последствия - у автора с юмором все хорошо, поэтому это такая притча с черным юмором.
    Также эта история о том, что нужно уметь ценить вещи - здесь это показано на примере любимых детьми сладостей. Метафорически это что-то, чего мы все очень сильно хотим. И когда этого слишком много просто потому, что мы можем себе это позволить, то подобное "пресыщение" не сделает нас счастливыми и "сытыми". В общем, я читал эту книгу впервые совсем уже не ребенком, и для меня это - притча о счастье и его месте в нашей реальной жизни.
    Очень понравился перевод от издательства "А-ба-ба-га-ла-ма-га" и также оригинальное оформление твердой обложки. В книге много черно-белых иллюстраций и крупный шрифт - детям будет однозначно очень удобно читать.
  • Книга, яку треба прочитати і дітям, і дорослим!
    Elena Potabenko, 5 августа 2017 г.
    Книжку "Чарлі і шоколадна фабрика" купили для нашої донечки 6 років. Прочитали її з легкістю і захопленням! Казкова історія, наповнена шоколадом, цукерками, солодощами...., але в першу чергу добром і справедливістю, яких так не вистачає в повсякденному житті. Деякі читачі вважають, що фінал книжки передбачуваний, але я вважаю, що саме такі книжки виховують дітей, навчають їх бути людяними, щирими і вдячними.

Дивакуватий власник шоколадної фабрики (у екранізації книжки його характер відмінно передав не менш дивний актор Джонні Депп) - містер Віллі Вонка - виступає в ролі такого собі справедливого чарівника, який здійснює заповітну мрію хлопчика Чарлі із бідної сім'ї. І ця мрія не носить матеріальний характер. Екскурсія на шоколадну фабрику в першу чергу дарує дітям глибокі емоції, яскраві враження, цікаві захоплення! Але дехто, на жаль, не вміє таке цінувати. Тому не залишаються безкарними людські жадібність і примхливість, заздрощі і принизливе ставлення до людей "нижчого рівня".

Окремо хочу відзначити відмінний переклад книжки видавництвом "А-ба-ба-га-ла-ма-га". Наш тато не вчив у школі українську мову, але читання не викликало у нього труднощів і нерозуміння.

Читайте книжки самі і читайте дітям! Це корисно і модно. І замовляйте їх на сайті http://www.yakaboo.ua. Це зручно і вигідно!
  • Як скромність та чесність добились успіху
    Тарас , 26 июня 2017 г.
    Чарлі та шоколадна фабрика – геніальний шедевр дитячої літератури. Роальд Дал створив чудову повість з життя бідного, але щирого хлопчика. Ще з перших сторінок читач усвідомлює всі мінуси життя Чарлі. Автор вдало зображує стиль життя родини Бакетів. А саме, детально розказуючи про те, що вони їдять, на чому сплять та де живуть. Також Роальд Дал відкриває широкий внутрішній світ малого, бідного Чарлі, який отримує насмішки від більш заможних однокласників та відчуває, що його життя якесь не таке як у всіх. Хочеться відзначити щасливий випадок, завдяки якому Чарлі отримав рідкісний квиток на омріяну фабрику. Його дідусь за останні гроші купує шоколадку, яка стає доленосною для всієї сім'ї Бакетів. Власне, на фабриці всі діти ведуть себе доволі розкуто та нагло. Безумовно, цільова аудиторія читачів цього твору – діти, підростаюче покоління. Тому окрема подяка автору за те, що у творі показано, що такі чесноти як: доброта, щирість та чесність дійсно приносять удачу та успіх в житті. Адже лише ці речі дозволили Чарлі виграти бажаний приз та лишитися єдиним, хто пройшов до кінця екскурсії фабрикою.
  • Найсолодша книжка
    Julia Dutka, 21 мая 2017 г.
    Я дуже спокійно ставлюсь до солодкого, але під час читання ледве стримувалась, щоб не помчати у якусь кондитерську за кілограмами смакотульок, так там все апетитно описано. Зупиняло тільки те, що у моєму місті не роблять насправді смачного шоколаду.

Та й, мабуть, ніде немає такого смачного шоколаду, як у Віллі Вонки. Бо ж жодна інша фабрика не використовує працю умпа-лумпів, не стоїть на шоколадній ріці, не ховає у надрах вчених білок… Хоч шоколадники так само бережуть секрети виготовлення своїх нешедеврів.

А що ж до жанру, то видається мені, що «Чарлі і шоколадна фабрика» - виховний міні-роман. Мораль же така: щоб досягти успіху, треба насамперед бути хорошою людиною, скромною, вихованою і ні в якому разі не зажерливим заздрісником з короною на голові. Треба бути справжнім і добрим. Бути, як Чарлі, який побачив свій щасливий квиток у шоколадці, купленій за знайдену у снігу монету. Вам не здається, що там все аж надто добре склалось. Мені чомусь думається, що це було невипадково:)

Тим не менш, не можу назвати цю книгу дитячою. Читати її все ж треба з певним життєвим досвідом. А для малечі кращим варіантом буде барвиста екранізація з шаленим Джонні Деппом, яка, на щастя, не дуже далеко втекла від оригіналу.